Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

halienka
3. máj 2014

@jovanka81 nechaj si ozdoby aj zo 2 dni vytvrdnúť niekde na vzduchu, potom môžeš odložiť do nejakej škatulky alebo plastovej krabičky do špajzky, len aby to nebolo vo vlhku. Stačí to potom tiež lepiť vodou, ak to nie je niečo ťažké.Ja smartflex ničím nepotieram, mne sa práve páči taký matný, tak to neviem poradiť 🙂

akapulko
3. máj 2014

@jorsulova mam klasicke akurat si ich vykladam papierom na pecenie aby sa mi cesto malo kam splhat🙂)takze tam dam aj dvojitu davku vajec a ono sa mi to splha a splha.. 😀 😀 😀

jovanka81
3. máj 2014

@halienka jeeej dakujem, aj som si myslela, lebo v cukrarenskom obchode som videla postavicky len v krabickach pastovych .-) a este nieco...na malovala som si niektore casti kvetov wilsonkami, farbami, vysche toi tiez? lebo sa to tvari stale vlhko, dufam, ze som to nepokazila, xixixi 😲

ejkula
3. máj 2014

konečne dočítané a popáčitkované 😀
Pridávam Mášu pre našu neterku, snáď sa podobá a spozná ju.
Tú malú nešťastnicu som prerábala 5x, kým sa začala aspoň podobať na dieťa 😅 . Aspoň Míša sa podaril hneď.
P.S. dievčence, vďaka za inšpiráciu 😵 🙂

halienka
3. máj 2014

@jovanka81 a malovala si gelovkami zmiešanými s alkoholom? lebo vtedy by to malo vyschnúť, aj keď to trvá trochu dlhšie. Ak si malovala len čistými gelovkami alebo gelovkami zmiešanými s vodou, tak to asi nevyschne...alebo až velmi za dlho, neviem, neskúšala som.

maya30
4. máj 2014

@jakelina @lamps @mysiatkoo @pristela baby to je nadhera 😵

maya30
4. máj 2014

@evicaka @pipka @zuul krásne torticky vsetky 🙂 😵

Baby vy sa tu vsetky taaak prekonavate, ze to je radost sem chodit, nechapem ake pokroky robite 😵 😵 😵

mimcak
4. máj 2014

Babenky nerobili ste niektorá tortu vo velkosti plechu ? Potrebovala by som vedieť aspoň približnu váhu .Viem,že u každého môže byť iná ,ale aspoň približne. Ďakujem. 🙂

gelinka75
4. máj 2014

@mimcak ja som teraz robila poslednu na cely plech 35x29 cm a 7,5 cm vysoka, mala vahu 7 kg aj s ozdobami a este som robila ruksak, tiez z celeho plechu a ten mal vahu 6,3 kg

maya30
4. máj 2014

ja som konecne na tento tyzden vsetko poodovzdavala, dalsie 2 tyzdne budu tazke, vela som si nabrala na rohy, ale tak dako vydrzim...
Ruzovu krstinovu som robila pre svagrinu, tak som robila podla svojho gusta 😉 kociarik je z polystyrenovej gule a drotikov, ta s autickom mala byt na temu kobra11, to bola teda fuska nieco vymysliet 😝 a ostatne viacmenej na zelanie, vratane maxi kalicha 😅

evicaka
4. máj 2014

@maya30 Prekráásne všetky, ako vždy... tie dve krajkové sú úžasnéééé (ani neviem nájsť vhodné slová) 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mimcak
4. máj 2014

@gelinka75 super,ďakujem za rýchlu odpoveď 😉

pppeeetttaaa
4. máj 2014

Dievčence zasa krásne kúsky pribudli.. len som to preletela, ale večer polajkujem :D ja som včera zmákla 3, viem že babule stíhate aj oveľa viac, ale pre mňa sú aj 3 v jeden deň až až... ako to robíte..

halienka
4. máj 2014

@pppeeetttaaa 3 za jeden deň? 😲 To ako aj s pečením, krémovaním, chystaním ozdôbok a komplet zdobením? 😕 😅 To mne nikdy nehrozí...a viac už vôbec nie...

jovanka81
4. máj 2014

@halienka no do kelu....asi to dam na radiator, xixixi

akzuzs
4. máj 2014

@muffinka8 @mirka100911 @jakelina @mia114 @lucula73 @evala777 @adka_praha @pipka @jper @pristela @mysiatkoo @lamps @daniela09 @adka_praha @evicaka @mamina1978 @mimcak @mirka100911 @halienka @evvina @pppeeetttaaa @maya30 @ejkula @jorsulova @mima595 @zuul @lawli @akapulko @pipka No krááááásne torty niektoré inšpiratívne a bez komentára a ako vždy také hviezdy ako @pristel, @jakelina, @mysiatkooa iné mnohé hviezdia ako vždy.

Ja pridávam tie moje a konečne som sa po dvoch prebdetých nociach vyspala ale musííííím sa pochváliť, makám na tortách ako divá tak som si urobila konečne radosť len samej sebe keď som si konečne kúpila vysnívaný parfúm chloe. Veď som si naň privyrobila 😀

lucula73
4. máj 2014

@mimcak moje mali od 6 do 7,5 kg 🙂

krásne,prekrásne tortičky baby,radosť otvoriť túto temu .................. 🙂 🙂 🙂
a ďakujem za páčitká 😉

jper
4. máj 2014

Tak moje dnešní, ach to focení, měla sem kapky na objektivu a celkově fotky nic moc. No co už, je ke křtinám, strom života + synek farmáře, tak zvířátka nesměly chybět :D - čokokorpus, dole bavaroise s malinama, nahoře čokoládová šlehačka s mascarpone + jahody s malinama. Váha 6,4kg

pipka
4. máj 2014

@maya30 prekraaasne 😵 normalne nestiham ukladat 😎

mimcak
4. máj 2014

@akzuzs tá prvá je perfektná 😵

mimcak
4. máj 2014

@pppeeetttaaa waaaw ten šmolko je super ,aj ta na 1sv.je krásna

mimcak
4. máj 2014

@maya30 ja už nenachádzam slov na tie tvoje nádhery,len čumím 😵 😵 😵

pppeeetttaaa
4. máj 2014

@halienka jaaj to nie to by som nestihala pri malej.. piatok som upiekla, vecer ked mala zaspala som ich plnila a vcera len zdobila.. ale tak vascinou takto robim naraz 2.. teraz som dala 3 a veru bolo to dost pri malom dietati.. a to som mala ozdoby urobene cez tyzden po veceroch..ale videla som kocky co takto urobia cez vikend aj 7 - 10 tort a to veru nechapem ako :D

marianabila
4. máj 2014

@pppeeetttaaa 😉 tie sú krááásne 🙂

marianabila
4. máj 2014

@akapulko je úžasnááá

mysiatkoo
4. máj 2014

@muffinka8 ox 😒 , skory navrat domov
@ejkula perfektnaaa masa 😵
@maya30 ox zenska, co uz len tebe sa da napisat 😀 tie ruze mas aj s drotikmi ?
@jper tie ovecky su perfektne 😵

woman44
4. máj 2014

baby ešte mi prosím napíšte ako robíte orchidee... Hlavne tie farby 🙂 Ďakujem. a dá sa to z Velvetu?

akapulko
4. máj 2014

@marianabila daankujem 😀

moicka
4. máj 2014

@jakelina toto je ten moj obavany vytvor, co som sa bala ze neuschne. Vsetko nastastie dobre dopadlo, aj vdaka Tvojej rade. Este raz dakujem

dadulka271
4. máj 2014

@daniela09 kráásne tortičky a aj zákusky nenapisala si mi prosímta receptik na punčový rez už som ho viackrat piekla ale zatial sa mi nepodaril urobit tak ako by som chcela velmi pekne dakujem 😉