Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elamaslakova
5. mar 2013

@efci Kľudne to môžeš robiť aj tesne pred zdobením

jakelina
5. mar 2013

@mrka2 tak to je krásná reakce, moc ti to přeju 😉

elamaslakova
5. mar 2013

@lucula73 pridávam ti link , kde si môžeš objednať silikonovú formičku na lego http://www.facebook.com/photo.php?fbid=51719740...

dada2007
5. mar 2013

.....môj dnešný(inak druhý) sumec pre svokra......ale teda-dnes ráno upečený korpus, pred obedom vytvarovaný a naplnený........v klude som sa naobedovala 😅 😀 a o 14 sumec na svete 😵 😵 😵

79zuzana
5. mar 2013

@mrka2 super, kiezby takych zakaznikov bolo coraz viac...inak pekna torticka 😉

mrka2
5. mar 2013

@79zuzana
@jakelina diky holky, no ja som bola z toho taka v soku (pravdupovediac som zaspala s malym a zobudil ma telefon),ze cely den sa z toho tesim a mam krajsi den. fakt maaalokedy mam taku milu reakciu,hlavne ked sa na torte nadriem.. 😕 tak to tak hreje pri srdiecku 🙂

bambula1307
5. mar 2013

baby kukajte co tu secko maju..som segre napisala nech mi kupi kliestiky...a stuzky 😉
http://www.tchibo.de/?wbdcd=BsXbZ54FY7#kinder

ajka82
5. mar 2013

@lucula73 povykrajuj slamkou 😉
@maya30 myslim ze 1kg ti bued malo 😒

ajka82
5. mar 2013

@dm1 dani, myslis, ze este nieco dodaju v dohladnej dobe z tych krajok? a ked uz si spominala, ze tam mas zlavu, ze my som ta o jej vyuzitie poprosila 😅 😵 asi sa vyprdnem na tie cinske pokusne... ma to uz nebavi ☹ a myslim ze z origos to pojde isto lepsie von...

pristela
5. mar 2013

Holky otvorím vrecko mrazenej lesnej zmesy a čo je tam ??? 😀 😀 😀 90% jahody 😅 / aj to jasne , že nie lesne ale obyčaj/

mrka2
5. mar 2013

@pristela a kde si kupovala? ja som uz v Lidli nevidela ani nepamatam,tak som kupila v Kauflande a veruze tiez sama jahoda..

pristela
5. mar 2013

@mrka2 jo jo v kauflande, bo u nas v Lidli maju len jahody ☹ ale v Kaufe je viac značiek na vyber asi som šáhla po nespravnej 😀

zuzana92101
5. mar 2013

@pristela potesi...kebyze su tam radsej maliny 😝

zuzana92101
5. mar 2013

@mrka2 krasna torticka, vesela, farebna...velmi mile od tej pani, ze ti zavolala, to sa casto nevidi. 😉 Kiezby takych ludi bolo viac.

mrka2
5. mar 2013

@pristela no ja som raz kupovala aj v Agre taku tu nasu slovensku lesnu zmes a tam same ribezle pre zmenu. tak ja som sa potesila,ze aspon viac jahod,ako tych kyslych ribiziek 😝 😀 a o cene ani nehovorim 😝 u nas v Lidli nemaju nic! ani jahody 🙄 nechapem, ved vidia,ze im to ide,tak co neobjednaju 🙄 🙄

mrka2
5. mar 2013

@zuzana92101 no no, ved ja som si bola ista,ze mi ide vynadat 😀 preto som bola prekvapena 😀 😉

dm1
6. mar 2013

@ajka82 netusim veru aj som im na FB na stranku pisala ci budu aj ine ale neodpisali musim sa ist osobne potom popytat. A jasne nie je problem kupit aj tebe len dufam ze sa na to zlava vztahovat bude lebo na WI a smartflex sa nevztahuje ale inak zatial na vsetko ju dali

halienka
6. mar 2013

Ahojte babky, prosím vás dá sa maľovať na poťahovku gelovkami? Akým spôsobom tú gelovku upraviť? Tuším niekde som čítala, že pridať alkohol? Či to len práškovou sa tak dá? 😅 Ďakujem za radu 🙂

katkossko
6. mar 2013

Ahojte šikulky 🙂 Pri recyklovaní som si našla super pomôcku na sušenie kvetov, super sa na tom sušia gerbery, alebo hrebíčky........ Kelímok z tohto detského dezertu má vypuklé dno, u nás ho majú v Hypernove... :D

pristela
6. mar 2013

Bré ránko žienky 😀 Pridávam moju nočnú monsterku 😅

pristela
6. mar 2013

@aduskatt andelička, touto tortou zodpovedne prehlasujem a potvrdzujem 😀 , ze ja mam v tej abecede N naopak 😀 tu som tlačila dve a musela som vytlacene pismenko otočiť na rub , aby bolo správne 😅

jakelina
6. mar 2013

@pristela úúúúúžasná je 😉

blcha
6. mar 2013

baby taka troska blba otazka ale ako potahujete obdlznikove torty pekne sa mi to vyrovna ako pri kruhovej ? ja som len kruhove robila teda uplne prvu mam obdlznik ale to netusim ako som spravila a aj to tak vyzera a napadlo ma ze je rok odkedy som zacala tak by som chcela spravit zasa obdlznik len noermalne neviem ci to viem 😝 😝
a este neake inspiracie na kvetinkove torticky eliska sa nakoniec rozhodla ze chce ketinky motylikov lienky 😉

jakelina
6. mar 2013

@blcha položím potah a na rozích to uhladím a popřitláčím a pak postupně rovnám ty boky.

jakelina
6. mar 2013

@katkossko super tip 😉

dadka212
6. mar 2013

@dm1 dani ja som si to skúsila dať včera do košíka a mám tam tu 10% zlavu 😉 tiež si ju asi kúpim, šak nemám žiadnu krajku a keď mám náhodou robiť elegantnú tortu tak neviem ako to zdobiť 😝

katkas1
6. mar 2013

zienky potrebovala by som navod na vymodelovanie zirafy.........dakujeeeeeeeeem

aduskatt
6. mar 2013

@pristela moja, ale sak ja Ti veriiim🙂) sak hadam vies, co mas doma🙂 a ja prehlasujem, tiez zodpovedne, ze ho mam dobre, asi sa cinanci pomylili a otocili mi ho spravne

muffinka8
6. mar 2013

@pipka prosím ťa, keď robíš plnku z Milka čokolády, stačí mi na jednu šľahačku 1,5 alebo 2 čokolády? A hodí sa k tomu nejaké ovocie?

pipka
6. mar 2013

@muffinka8 jasne, ja davam na dve slahacky tri cokolady, takze na jednu slahacku ked das jeden a pol alebo dve, tak bude super 😉 a ovocie k tomu davam uplne hocijake..aj maliny, lesna zmes, jahody, broskyne, banany... 😉