Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
24. jún 2013

@mamina1978 uz si mi ich raz davala obrazok,ale u nas ich nemaju, ale drzim oci otvorene 😉

mamina1978
24. jún 2013

@jakelina ja mam toto 😉 🙂 ------------------------------------- Fotky z internetu ---------------------------------

mizulienka
24. jún 2013

dievcata ja tu slintam pri pocitaci, nadherne torty ste pridali, cez vikend tu je stale pastva pre oci 😉

a ked uz som tu, tak sa vas spytam, nemate nejake pekne inspiracie pre tortu pre cestovatelku? Krstna bude mat 60 a je vasniva cestovatelka, dakujem krasne. 😉

dm1
24. jún 2013

@casperko07 6kg ti bude bohato stacit aj keby si mala vacsie priemery. Co sa tyka rozpusu ja stvorec 30x30 pecime na 2x takze 2 a 2 platy mam ked raz prekrojim a podla receptu a velkosti vajicok peciem zo 6-8 vajicok

lokalistin
24. jún 2013

baby kolko stoja na slovensku tie stetce na nechty? ta sada? ja som ich minule hladala u cinana a nenasla,objednala som ich teraz z ebayu,ale chcela som vediet co stoja u nas?lebo ma porazala ako som malovala tie noty moje stetce vsetko hrube a fixa mi nepisala 😠 😝

salonka1981
24. jún 2013

Moja torta pre dcérku a aj foto s oslávencom 🙂 Bolo to utrpenie v tom teple aj tak vyzerá,vystužená bola ale aj tak nám trochu sadla a aj bola potom krivá ale zjedla sa celá

zandanem
24. jún 2013

@salonka1981 ten je krásný 🙂

salonka1981
24. jún 2013

A ešte dve víkendové

jakelina
24. jún 2013

@mamina1978 jůůůůů ty jsi zlatá, já to nějak neznám tady ty pohádky a Minnie znám jenom tu v šatičkách. 😀 😀 Děkuji krásně.

tinamk
24. jún 2013

dievcata moc prosim nemate ulozene nejake inspiracky torticiek al.mufinkov so skolkarskou tematikou? ja nic nemozem najst.dakujem

florentina
24. jún 2013

@wera.g 😉 ... jinak mě pobavilo, jak jsi napsala: "co takhle tortu, čo vyzerá ako torta?" ... myslím, že je to taky skvělý nápad...možná jsi to myslela trošku jinak, ale hned mě napadlo, že jsme už tak zblblé z toho, že musí mít vše nějaký nápad a motiv a ohromující provedení, že jdou do pozadí takové běžné věci, které přitom ale potěší a splní účel stejně 😉

gumidekmomo
24. jún 2013

@salonka1981 velmi pekna torticka ale chcem sa spytat ked je vystuzena torta napr.2poschodie je tiez este na nejakej tacke az potom sa polozi na prve poschodie vsak? len sa uistujem lebo by som chcela robit akoze poschodovu ale chcela som sa uistitci to tak mozem urobit 🙂

dadenka1
24. jún 2013

@gumidekmomo stačí kusok kartonu z nejakoej krabice alebo staré CDčko obalené potravinovou fotiou... je lepšie to podložiť vždy..

maca77
24. jún 2013

@mizulienka ja hľadám medzi uloženými, ale nič cestovateľské nemám 😒 jedine cestovný kufor ma napadá ....

gumidekmomo
24. jún 2013

@dadenka1 dakujem velmi pekne 🙂)

eliska22
24. jún 2013

@benjik a tak snáď to prežijú, strašne zle sa mi to robilo, také prťavé, torta mala priemer len 22 cm 😝 a inak som mala pred sebou predlohu a fakt sa mi zdalo, že je tam všetko 😝

eliska22
24. jún 2013

@salonka1981 pekná tortička a malá má aké vlásky, moja mala tri v januári a vlasy ako bábätko stále 😀

benjik
24. jún 2013

@eliska22 já právě,že je to dokonal kopie světadlů,tak proto se ptám.Povedlo se ti to dokonale,obzvlášt,když to muselo býýt tak malé.

lifinka
24. jún 2013

ještě k poslednímu dortu s růžičkou, co jsem dělala tak mám řez dortu, vyzkoušela jsem barvení korpusů.

aalexis007
24. jún 2013

@salonka1981 prosím ťa, môžem poprosiť radu. Z čoho robíš tie postavičky a celkovo na poťahovanie čo používaš? ? Sú krásne. Ja si robím marcipán z penových cukríkov, ale z toho sa mi to tak dobre nerobí. Prosím poradíš mi. Aj mňa čaká teraz tortička pre môjho drobca k 3 narodeninám. Inak tvoje je kráááásna. A klobúk dolu v tom teple. 🙂

blcha
24. jún 2013

ahojte tak konecne aj ja zasa idem nieco piect aj sa tesim uz po dlhsej pauze mala som stastie ze cez tie horucavy som nemala ziadne zakazky aj ked som bola z toho smutna troska aj sa tesim a super ze sa schladilo uz mam upecene korpusy zajtra doobeda naplnim v stredu ozdobim a odovzdam pekne kazdy den chvilkou nech stihnem aj decka poobede vyvencit 😉
idem robit knihu bude taka bleda ale asi nie uplne biela to by moc svietilo len neviem ako to mam zafarbit aby bola akoze taka poptrebovana taka spinava zazlkla asi troska hnedej a troska zltej co myslite ? ozdobovat budem tmavohnedymi kvetmi a tmavohnede pismenka 😉 keby to bolo asi len biela a hneda tak by to bolo asi take neprirodzene ze?

casperko07
24. jún 2013

@dm1 dakujem za odpoved

blcha
24. jún 2013

babulky este by som potrebovala pomoc mate niekto ulozene take postavicky 2 d chlapcek a dievcatko ako si davaju pusu alebo aj muz a zena idem robit torticku svadobnu ale ze nema byt uplne svadobna lebo svadbu uz mali v zahranici a teraz to bude len taka party ze sa zobrali takze ziadne obrucky ani holubiicky a nevesty len som myslela ze by som tam na bok torty nakreslila take postavicky len potrebujem neaku inspiraciu dakujem no a este neviem co by bolo lepsie ci to vyrezat s marcipanu alebo to nakreslit 😉

nika1985
24. jún 2013
florentina
24. jún 2013

@blcha já bych udělala tu knihu jednobarevnou /ať už bílou, hnědou, béžovou...nevím jaký je záměr/ a tu opotřebovatnost bych domalovala práškovými barvami.... a ty siluety bych určitě vyřezala z hmoty. Můžeš i malovat, ale jak něco na ten dort uděláš, horko těžko upravuješ, toto si může v klidu udělat vedle, případně opravit a je to pak plastičtější...

lokalistin
24. jún 2013

Baby prave som hovorila so sefom, ze torta sa velmi pacila a chutila a bol tam aj nejaky konditormeister a aj ten chvalil a tiez doniesol nejaku slahackovu tortu
a dalsi kolega sa pytal ze maju oslavu uz su zobrati, ale maju grilovacku s priatelmi a sice uz objednal nejaky dezert ale ze co by vysla trojposchodova torta, ze aj nad tym uvazovali, ale myslim, ze kedze uz maju nieco objednane tak ta cena je asi vysoka prenho no uvidim co a ako, ale tesila by som sa

monikad1
24. jún 2013
elamaslakova
24. jún 2013

Dievčence , poraďte mi , mám urobiť tortu pre požiarnika tvar štvorec a na ňom malé auto požiarnicke, ale nechcem ho robiť celé z hmoty , z čoho by som ho mohla urobiť , ak by bol aj nejaký potup tak by ste ma len potešili , Ďakujem

florentina
24. jún 2013

@elamaslakova buď z burizonové hmoty a nebo z tatranek či jiných sušenek....

eliska22
24. jún 2013

@benjik tak mne to nedalo a práve som doštudovala mapy sveta 😀 lebo veď už dávno som zo školy a na mapu som už nekukala pár desaťročí 😀 a teda až taká blbá nie som, ale vybrala som si asi zlú mapu sveta, podľa ktorej som tú tortu robila, lebo tam to fakt nie je 😕 alebo nejako zakamuflované 😝 hamba mi, že som v škole nedávala pozor, ale to som určite chýbala, keĎ sme sa to učili 😀 😀 😀 😀