Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

halienka
7. júl 2013

@mamina1978 to bola iba 16 cm korpus priemer na výšku upečený bol 7 cm, naplnený som nemerala, tipujem okolo 11 cm, ale tá čokoláda bola na výšku hádam aj 16 cm, som to ani také vysoké nechcela, ale zabudla som to dole skrátiť a spamätala som sa až keď som to pricapila, tak už som to nechala také vysoké 😝 😀 klasický kruh 23 alebo 26 som ešte s čokoládou nerobila, tak neviem ako by to išlo, či by to veru nevlnilo...

chudadka
7. júl 2013

@vlada111 Tie su kraaasne :O)

akapulko
7. júl 2013

@vlada111 krasne ako si prosim ta robila ten kvietok kazdy listocek zvlast prehla?🙂)ci?

jakelina
7. júl 2013

@vlada111 krásné a ta hnědá luxusní, je vidět jak se chudák potí 😝 😝 😝

jakelina
7. júl 2013

@mamina1978 no právě, jsem jí dala takovou nižší cenu, že mi jí bylo i líto. Pořád počítá každou korunu, vdává se a už má dítě, tak chce mít všechno jako každá nevěsta, ale platí si svatbu sama s manželem. Rodiče asi nefungují tak jak mají. Ale níž už jít nemůžu. Nemám víc forem jenom jednu, tak bych ještě jednu koupila a to vydělám tak sotva na ni a na suroviny. 😝

mamina1978
7. júl 2013

Moja tretia cokoladova torticka , taka rychlovka 😉
Vcera v noci som mala len korpus upeceny , ani som nevedela ako ju ozdobit a dnes na obed som ju odovzdala 😉
Vanilkovy korpus , plnka gastanovy pribinacik.......
Boky horka cokolada, vrch a ozdoby MMF............... 😉

luciahromadkova
7. júl 2013

@vlada111 nadherne, uzasne 😵 😵 😵

jakelina
7. júl 2013

@mamina1978 ty jsi už machr na ty čokoládové. Tady máme horko, zrovna jsem přišla ze zahrady a vylezla z bazénu, jsem tak ráda, že nemusím péct 😀 😀 😀

luciahromadkova
7. júl 2013

@maya30 nadherne vsetky a dostala ma skatula- bonboniera
@ajka82 perfektny dino 😵

vlada111
7. júl 2013

@akapulko áno zvlášť 😉

vlada111
7. júl 2013

@jakelina a ja som sa potila ešte viac 😝

elamaslakova
7. júl 2013

@vlada111 Tá hnedá nemá chybu super , niečo prekrásne a tá gombíková je taká veselá , krásne farby

halienka
7. júl 2013

@mamina1978 veď je úplne super 😵 😵 😵 krááásna 🙂

pipka
7. júl 2013

@vlada111 vladi ta gombikova je kraaasna, uzasne farby 😵
a ta svadobka je prekrasna..netradicna ale paraadna 😉 a super orosena ...jak vsetky nase z tej horucavy vtedy 😝 😅

pipka
7. júl 2013

@ajka82 ali ten dino je bombovyyyyyy 😎

pipka
7. júl 2013

@woman04 @simasa babulky dakujeeeeem, tortusky ulozene 😵
hadam nieco napeciem 😀 ale kukala som aj ja nejake inspi, tak aku taku predstavu mam..len neviem ako bude s casom, bo deti mi vzali nasi a my sa chystame malovat a co to porobit v byte...tak snad to pecenie popritom zvladnem 😅 😀

miciatko
7. júl 2013

@jakelina ja muffiny robim po 0,90, takze byt pri tebe tak objednam u teba a mozem predavat, ved to strasne malo, to zadarmo robis??

jakelina
7. júl 2013

@miciatko asi ano. 😝

mamcas
7. júl 2013

Babulky vidim,ze robievate tie cokoladove torticky,krasne su velmi 🙂 mozem sa opytat ako robite tu cokoladu.? System ako ju na tortu dat som hadam pochopila,ale ako ju urobit aby sa s nou dalo tak pracovat neviem 😝 a hrozne to chcem skusit 😔 a aj mufinky ma lakaju,joj vymyslam a ani torty neviem este poriadne robit 😅

mamcas
7. júl 2013

@jakelina si ty velice dobra dusa teda 🙂 tak hadam bude aspon "tesiva" a vdacna 🙂

vendullka
7. júl 2013

@vlada111 Nádherné!

jakelina
7. júl 2013

@mamcas 😉

jaja555
7. júl 2013

@mamina1978 Jééééééééj ... krásnučká, jemnulinká . Šikulka, super sa ti podarila 🙂 😉 🙂

sanym
7. júl 2013

Ahojte. V prvom rade chcem pochváliť všetky vaše výtvory, ste neskutočne šikovné. 😵 Ja pečiem len raz do roka, obidvaja moji synovia majú v júli narodky. Samozrejme torty majú k dokonalosti ďaleko, ale chalanom sa strašne páčia a to je hlavné. Toto sú tortičky zo včerajšej oslavy, celkovo tretia a štvrtá torta v živote. 😀 Figúrky vyrobil a tortu zdobil môj šikovný mužík. 🙂

florentina
7. júl 2013

Ahoj holčičky, přidávám jednu mořskou barbie...nejsem příznivcem nejedlých dekorací na dortech, ale barbie byla na výslovné přání oslavenkyně. Paradoxně nejtěžší bylo uplácat jí tu sukni, vůbec to na ní nedrželo, ale jinak to šlo dobře a děkuji za rady s "mořem"!, snažila jsem se zúročit 😉 ...
Tak a jdu vás konečně dočíst a odpovědět a opáčítkovat....

mysiatkoo
7. júl 2013

moja posledna nocna... pre moju dnes 4rocnu pippi a jej o par dni statrsiu takmersestru 🙂 a hura vas docitat...

katarina51
7. júl 2013

@vlada111 kráááásne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tá čoko nemá chybu

florentina
7. júl 2013

@pralinka25 teda pěkně jsi se potrápila s tím karamelovým krémem. Ale věřím, že jim chutnal. Mě takovéto nezdary vždy totálně odrovnají, ale čas je milosrdný a naštěstí za pár dní už mě svrbí prsty a zase bych pekla 😉

@salonka1981 krásně barevný dortík!

vlada111
7. júl 2013

@mysiatkoo krásne diela

mysiatkoo
7. júl 2013

@vlada111 dakujem moc! 😉