Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mahu74
4. feb 2014

@mamcas Vďaka! Samozrejme, že si nemusíme vykať🙂 Ja len, aby som nebola nezdvorilá.... Tak nabudúce vyskúšam ten smartflex, už som tu o ňom tiež čítala. Ja som začala len nedávno s poťahovanými tortami, áno, chcelo by to viac skúseností.... ja zatiaľ robím len MMF (ako som sa tu na MK naučila). Akurát ma odrádza, že ten Smartflex predávajú len vo veľkom balení (ak sa nemýlim) a pri príležitostných tortách toho toľko nepotrebujem....resp. koľko sa minie na 1 tortu (priemer cca 24cm, dvojitý korpus, 4x plnená)? Ešte raz ďakujem.

dagmarmustafa
4. feb 2014

@vlada111 V Lidli.

dagmarmustafa
4. feb 2014

@mysiatkoo Tiez sa mi to velmi nepozdavalo, ale prvy x som chcela na totalku dodrzat recept...a vpoho.Keby sa mi nieco nepozdavalo...nabuduce by som uz teda dala do chladnicky.

zuul
5. feb 2014

holky ak sa vam tu ozve wanda12 ze chce tortu, tak radsej ruky prec. ja sa s nou uz tyzden dohovaram, chcela tortu pre 5 ludi, som povedala, ze iba 3kg urobim mensiu nie.
a uz tyzden mi posiela zalohu a to ju chce este aj na kriznu priniest. napise mi, ze posiela peniaze z TB do TB (takze to hned vidim) no potom o 30min zasa ci mi ich nemoze dat do ruky... potom zasa ze dufa, ze mi za 2 dni pridu!... haluz takze ja nerobim, nechcem mat na vikend 3kg tortu na posedenie. 😕

mysiatkoo
5. feb 2014

@dagmarmustafa ok, tak teda skusim takto.. snad teda buduci tyzden, ked musim ratat 2 dni na statie... a btw pozerala som viacero stranok a niekde su tie makronky uplne rovne a niekde su take kopcekove - nevies mi povedat ktore su oficialne tie "spravne"?

@vlada111 v lidli som nehladala, ale tam by mala byt dostupna, ja som kupovala u nas v bioobxode

muffinka8
5. feb 2014

@mysiatkoo pozri aj tu https://www.facebook.com/pages/Marlotka/3134377... alebo aj tu https://www.facebook.com/macaronslucette?fref=ts makarónky by mali byť rovné a hladké na povrchu. Ja som skúšala viackrát a asi raz sa mi podarili. To potom sama uvidíš, že čo musí mať akú konzistenciu. Napríklad už na záver keď tam ide mandľová múka tak sa to musí varešku tak vymiešať, že to nie je pena ale skoro tekuté, proste aby tam nebol vzduch lebo potom sa makarónky nafúknu a popraskajú v rúre. To sa mi stalo keď som tam tú múku len tak jemne vmiešala ako do korpusu.

mysiatkoo
5. feb 2014

@muffinka8 dakujeeem 😵

pipka
5. feb 2014

@mia114 kraasna 😵

adrika202
5. feb 2014

@mimcak nedavala som ho do receptov ..ale možem ho pisnuť sem ,snad to nebude vadiť 🙂

Korpus z acidka : na 26 cm formu ,prerezem dvakrat,teda mam tri platy 🙂

1 velké acidko 900ml 3,6% tuku (osvedčene mam z lidlu alebo rajo )
800 ml kryst.cukor
900 ml polohrubá múka
4 vajcia
2 dcl oleja
4 lyžice kakaa
2 lyžičky sody bicarbony
acidko + vajcia+cukor+kakao+olej+muka vsetko zmiesať ,to cesto je take redsie..pečiem na 180 st cca hodinu aj 10 minut ...plnim len na druhy den ,lebo je to dost krehke cesto 🙂

lucula73
5. feb 2014

@adrika202 ahoj,ak možem aj ja.....a tých 900 ml muky sa dá rovnať 900 gr??? 😉 sa mi to vidí moc veľa
a ty robievaš iba tento?možno vyskúšam,pre nás .,aký bude...

libela
5. feb 2014

@mamimilla radielko a takto som urobila zips

adrika202
5. feb 2014

@lucula73 jasne že možeš 🙂 robim ho velmi často je velmi oblubeny u mojich zakaznikov 🙂

vlada111
5. feb 2014

@dagmarmustafa fakt? Pozriem 🙂

vlada111
5. feb 2014

@mysiatkoo
@muffinka8
@dagmarmustafa že majú byť hladké viem, len teda príde mi to celá veda. Ale dievčence asi sa na to dám aj ja 😉

vlada111
5. feb 2014

@mia114 super nemisko 🙂

adrika202
5. feb 2014

@lucula73 a zabudla som ,teda muky nie je 900 gramov ,je to podstatne menej ale nikdy som to neprevažila ,lebo ja to meriam v odmerke a fakt na mililitre 🙂

muffinka8
5. feb 2014

@vlada111 😀 toto je jediná makarónka (teda polka) čo sa mi podarila 😀 😀 no, je to také, že fakt treba vychytať chyby a prísť na to čo a ako správne.
Mne tieto koláčiky zas kto vie ako nechutia, ako nevidím v tom nič moc 😒 ale páčia sa mi 😅 😀 😀
Škoda, že sú také náročné na suroviny, prípravu ... ale ten efekt stojí za to 🙂

elamaslakova
5. feb 2014

@muffinka8 Dievčence pridávam recept na makarónky od jednej šikovnej žienky z Martina , ktorá tiež pečie, možno ju aj poznáte niektoré , tu je link http://gabikinsladkysvet.blogspot.sk/search?upd...

maya30
5. feb 2014

@adrika202 @lawli baby mate moj obdiv ze tolko tort (ci toriet ? 😅 ) robite rucnym slahacom, mne by ruka odpadla...

mimcak
5. feb 2014

@adrika202 Ďakujem 🙂 Určite vyskúšam 😉

muffinka8
5. feb 2014

@elamaslakova mám pocit, že ja som robila podľa toho receptu 🙂

vlada111
5. feb 2014

@muffinka8 a ako to vlastne chutí? My sme mali v Trnave luxusnú francúzsku cukráreň, ja som tam chodila ako do neba, nič lepšie som v živote neupiekla a ani nejedla. No báseň Mali tam aj tieto makronky, ale nestihla som ich ochutnať, potom to zavreli. No ale poviem ti, o tej cukrárni snívam dodnes a pozerám si na internete fotky cukrárni vo Francúzsku. Tak mi je za tým ľúto 😀

lawli
5. feb 2014

@maya30 Ja ich zase až tak veľa ako ty nepečiem...tento víkend nemám po dlhšej dobe ani jednu..tak sa vytešujem...a čo sa toho ručného šľahania týka ,tak zhruba pol roka dozadu som sneh z bielkov trepala asi 25 ročnou pružinou...toť ešte mamin svadobný dar 😀 😀 😀 😀 ale manžel ma ľutoval ,tak mi kúpil ešte jeden ručný šľahač 😵

muffinka8
5. feb 2014

@vlada111 hmm, no neviem to dokonale popísať. Na mňa je tá "škrupinka" bez plnky veľmi sladká a to je asi tak všetko čo tam cítim 😅 a ja nejak takéto koláčiky nemusím, nejak ma to neohúrilo. Ale možno len ja mám divné chute, alebo príliš náročné, alebo čo 😀 Asi to treba ochutnať. No ako hovorím, páčia sa mi 😀 😀

vlada111
5. feb 2014

@muffinka8 treba k tomu asi dobre vychutenú plnku, ja mám recept v jednej knihe na malinové 😉

michaela3011
5. feb 2014

@lawli 😀 😀 😀 ja som si vajicka na prve dve ci tri torticky tiez slahala rucne 😀 potom mi pri tom musel pomahat ten moj a nakoniec sme sa striedali po par minutach 😀 a potom pri prvej prilozitosti sme si v Lidl kupili rucny mixer a odvtedy je mojim spolocnikom pri peceni 😀 mas moj obdiv!!! 😵

jankaferancova
5. feb 2014

Ahojte baby,nahodou nejake insipracie na tortu MonsterHigh,ale taku co tu upirku vyrezem z marcipanu a polozim na vrch torty.Dakujem krasne!

michaela3011
5. feb 2014

holky, tak dnes mi ten moj pripomenul objednavku na Valentina od jeho kolegu... potom sa spytal, ze ci je mozne este jednu tortu spravit... ale iba taku malicku a tiez bude jedno aky krem... a napisat tam "Ich liebe Dich... Michaela" 🙄 tak pozrem nanho, ze o co mu ide 🙄 a tak zo seba vysypal, ze mi chce dat pekny darcek na Valentina 🙄 😀 som fakt rada, ze sa takto prekecol a nemusim si piect tortu 😅 no ale keby nepovedal, ze napisat aj to meno, tak asi by som ju aj spravila 😀

adrika202
5. feb 2014

@maya30 tak aj ja by som prijala robot ,no hold su vždy prednejšie veci čo treba 🙂 príjem len moj a z toriet a dve deti takže hudba dalekeeeej buducnosti 🙂

denisak77
5. feb 2014

@maya30 už sa teším