Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
10. feb 2014

@sticker 🙂) super, tak sa tesim🙂 ja sa chystam s nou potahovat teraz na vikend, tak si trosku zobnem, z farebnych som mala otvorenu len tu cokoladovu a ta vonala a chutila fantasticky. Kedysi davno som mala nejaku taliansku a ta mi velmi nevonala, tak som ani nechutnala🙂

adrika202
10. feb 2014

@sticker tak som rada že chutí 🙂 uvidíš ohlas na tortičku či bude chutiť aj susede 🙂ale myslím že ano 🙂 moji ludia čokoholici si vyslovene želaju tento 🙂 lebo zvyknem robit aj klasika čokoladovy teda ako piškotu ale pridavam čoko ,no pytaju si tento 🙂

dagmarmustafa
10. feb 2014

@jakelina Dakujem!!!!

nika1985
10. feb 2014

@blcha ahoj ja som robila stvborec 30x30 2x plneny rafaelom z 1a pol davky malej na krts keby to davam prec urcite dam 2davky

aduskatt
10. feb 2014

@elamaslakova dakujem, idem to pozriet 🙂

aduskatt
10. feb 2014

@elamaslakova jej, zrovna jedna z mojich favoritiek, co mam poznacenu🙂)

michaela.g
10. feb 2014

Ahojte, mam otazocku, ako spevnit vezu? 🙂
Konecny vysledok by mal byt nejak takto...

Dakam za rady

jakelina
10. feb 2014

@michaela.g nějakou tyčku přišroubovat k podložce, plastovou co je na vodu třeba

janulabj
10. feb 2014

Prosím
ak muffiny pre deti do školky...........aký recept?

dakujem pekne.

michaela.g
10. feb 2014

@janulabj 🙂, tiez som hladala a idem skusat tieto

Ingredience na pečení 12 vanilkových cupcakes:

200 g cukru krupice
115 g másla v pokojové teplotě
3 vejce
200 g polohrubé mouky
1,5 kávové lžičky prášku do pečení
120 ml polotučného mléka
1 kávová lžička vanilkového extraktu

http://mistohlavycupcake.blogspot.sk/2013/02/po...

timuss
10. feb 2014

@blcha mne falošný parížsky krém nechutí, bol pre mňa moc sladký a ťažký, parížsky robím z 40%-nej šľahačky Kunín, krém z nej je oveľa tuhší 🙂 rafaelo krém by som dala z dvoch dávok... 🙂

jachin
10. feb 2014

@aduskatt nevieš prosím Ťa akú majú trvanlivosť jedlé obrázky ( teda jedlé oblátky)? ked teraz objednám tak ako dlho ju môžem ( v originál.balení) uschovať?

timuss
10. feb 2014

ahojte 🙂 potrebujem recept na jahodový krém...našla som viac druhov, pudingové, tvarohové, šľahačkové a neviem pre ktorý sa rozhodnúť....aký robievate vy?

aduskatt
10. feb 2014

@timuss ja najradsej do pribinackoveho rozsekam jahody 🙂

timuss
10. feb 2014

@aduskatt čiže to znamená, že normálne urobíš pribináčikový a pridáš rozmixované jahody?

aduskatt
10. feb 2014

@jachin v uzatvorenom obale pri teplote cca 20 stupnov vydrzi tak rok, neskladovat v chladnicke, ani mrazaku🙂

aduskatt
10. feb 2014

@timuss presneeeeeee🙂, resp, najskor jahody, potom prisypavam Ole, aby som trafila hustotu

timuss
10. feb 2014

@aduskatt super...a ešte sa spýtam koľko jahôd dávaš do jednej dávky krému?

jachin
10. feb 2014

@aduskatt super vdaka 😉 takže môžem objednávať už teraz 😅

aduskatt
10. feb 2014

@timuss noooo, tak to je dobra otazka🙂)) od oka.....na dvakrat plnenu 28cm okruhlicu som dala 750g tvarohu, 200 ml smotany, cukor, cca 300 gramov jahod a 1,5 Creme Ole

tamara2307
10. feb 2014

@sikag ahoj, akurat to aj ja zistujem s tymi mantinelmi..zatial vsetky torty, ktore mali aspon kratky komentar, robili s rozpustenou cokoladou. Vyliat na papier na pecenie a tot vsjo. Len to boli hranate torty, na okruhlu to asi nemozes nechat uplne stuhnut, aby sa to pri pritlaceni nepuklo.

timuss
10. feb 2014

@aduskatt ďakujem 🙂 aj som sa bála trošku, že povieš, že od oka 😀 lebo ja som ešte na samom začiatku s pečením a väčšinou potrebujem presný recept, inak sa bojím, čo z toho vznikne 😅 ale tak hádam na tomto kréme nie je čo pokaziť, tak to skúsim nejak namiešať 😝 🙂 😀 ešte raz ďakujem 🙂

aduskatt
10. feb 2014

@timuss jednoducho ochutnas, ked bude jahod malo, tak pridas, ked bude riedka plnka, dosypae Creme Ole a ked budes mat vo vysledku vela plnky, upecies palacinky😀DD

nika1985
10. feb 2014

baby odkial mi pride najrychlejsie jedna oblatka nemate skusenosti potrebujem ju na piatok uz je asi neskoro ze?

timuss
10. feb 2014

@sikag koľko je ťažká otázka....čokoláda už nemôže tiecť, ale ešte nemôže byť tvrdá, aby sa ti nepolámala...ja nie som veľký odborník, robila som to len 2x, prvý krát to bolo veľká katastrofa...druhý krát som si už dala pozor, nech je vrstva čokolády trošku hrubšia (nie zas moc) a skúšala som aj nadvihnúť samotný papier, ako sa čokoláda správa, a keď sa mi ešte nezdala dosť tuhá, počkala som ešte...

lucula73
10. feb 2014

@nika1985 ahoj,neni neskoro , jedleobrazky.sk ti určite prídu,ja som objednávala v utorok večer a vo štvrtok som ich mala doma......to mi tu kočky poradili 😉

timuss
10. feb 2014

@aduskatt palacinky to istia 😝 napadlo ma, ako mama vždy spomína, ako prvý krát na intráku varili krupicu so spolubývajúcou...raz museli dosypať krupicu, raz priliať mlieko a nakoniec ju jedli 3 dni 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
10. feb 2014

@timuss tak ja som si zvykla zo stavy z ovocia uvarit redsie zele a davat na korpusy a to mi vzdy ostane, kedze to doplnam na pollitra, takze obvykle to tiez riesim palacinkami🙂