Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
15. mar 2014

@jakelina ano su aj biele taketo su ale bielej farby , tazke niesu uuplne priesvitne.
kukala som ci nemaju tieto druhe tie vzyeraju modre, ale nemali.

@chvapilu ja som ich dala do truby roztopit a potom som ztvrdnutu placku nafarbila na modro.

jakelina
15. mar 2014

@florentina perfektní je máš a tak kačenka je zlatá

jakelina
15. mar 2014

@mia114 aha, tak ice mě nanapadlo koupit kvůli chuti

ajka82
15. mar 2014

koniec pracovneho tyzdna... ta s obrazkom len taka ako mi povedali, ze staci nalepit foto, ktore doniesli 😅 s fialovou som sa hrala v noci 3 hodky a skoro cele doobedie dnes 🙄 ale s tou som celkom spokojna, som zvedava, ci sa bude pacit-objednaval chlap da sa povedat na poslednu chvilu pre frajerku a bola som ochotna, v stredu vecer potvrdit, ze ju urobim, ak im staci az poobede... decentna s jednym velkym kvetom sa zdala malo zdobena a jedna co sa mne pacila motylova, uz bolo vraj vela "ozdob" 😅 😝

mia114
15. mar 2014

@jakelina no to ano chutia nanic, ale co ja ich jest nebudem 😝

akapulko
15. mar 2014

daaaaaakujem sa vsetky predosle pacitka 😀 pridavam aj ja svoje nestastnice prve dve boli podla foto jedna od pristelky 😝 s dovolenim som kopirovala kedze sa im pacila,aj tak som ju nedala tak ako ty! 😝 ale oni boli spokojny tak som spokojna aj ja 😀 a ta druha tak na tu som sa tesila najviac a taaaaaaaak som ju doprdela ze az 😖 a tretia klasika bagrik 😀 mam volno 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
15. mar 2014

@jakelina a ved to jazierko ste nejedli..ci Eliasek dal aj to? 😅 😀 😀

pipka
15. mar 2014

@ajka82 ta jezibabka je bombovaaa 😎

ajka82
15. mar 2014

@pipka kujem, dievcatko si prosilo ruzovu torticku a nic ine ako jezibabku, ze tie ma najradsej 😅 a nechceli klasicku figurku 🙂

daniela09
15. mar 2014

na dnes padla

jakelina
15. mar 2014

@pipka ne nejedli, ale měla malý nesnáší něco mentolového a asi bych měla strach, že to načuchne nebo já nevím. 😀 😀 Eli mi řekne, jak mu dám něco mentolového, že je to štípavé a vyplivne to 😀 😀

jakelina
15. mar 2014

@ajka82 zlatko krásné a takové množství. Nechápu 😝 Já jsem asi už na odpis nebo co, já víc jak tři nestihnu ani kdybych se snažila sebevíc.

pipka
15. mar 2014

@jakelina vidis a moje decka zas ako prve pytaju "čiplave žuvinky" 😅 😅 😀 ze ich to zbavi zubneho povlaku...to su uz osprosteni z reklam 😝 😝 😅 🙄 😀

jakelina
15. mar 2014

@pipka no vidíš, já jsem kolikrát večer tak zblblá a spěchám, že dám omylem malému pastu naši dospěláckou a to máš vidět co on dělá. 😀 😀 Oči vytřeštěné, začne mu téct z nosu a sliny z pusy a řve jak tur

pipka
15. mar 2014

@jakelina chuuudatko 😅 😅 😅 tyras ho? 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
15. mar 2014

@pipka jak jinak 😀 😀

elamaslakova
15. mar 2014

Dievčence pozdravujem vás, nádherné tortičky ste porobili, všetky som popozerala a popáčitkovala , úžasné dielka. Ja som nemala nič ,ale aby som nevyšla z cviku tak som urobila jednu pre nás , chladí sa v chladničke,ale nebudem ju ani pridávať , lebo to bude len taká bez zdobenia . 🙂

muffinka8
15. mar 2014

Ahojte. Tento víkend som robila túto tortu a som z nej normálne nešťastná 😔 Neviem, či sú s ňou spokojní. Vravia že hej, isto nebudú mať námietky, lebo v podstate je to len torta a nie koniec sveta, no ja neviem, lebo oni sami nevedeli čo chcú. Vymysleli si krabičku s prsteňom a potom mi poslali obrázok takejto torty. Z mojich návrhov ich nezaujalo nič, a oni hľadali niečo kde povedia "toto presne takto", lebo si mysleli, že ja to tak očakávam, no proste sme sa zas nejak nepochopili. Vôbec to nie je môj štýl, tak som sa snažila to čo najlepšie spraviť. Krabička bola des. Nakoniec som musela obaliť papierovú a aj to som musela nahrubo lebo stále presvitala. Teraz som ešte zistila, že motýle majú iný odtieň. 😒

pipka
15. mar 2014

@muffinka8 ved je peknaaa 😉 len by som ju asi fotila s inym pozadim..aby vynikla 😉

muffinka8
15. mar 2014

@pipka Iné sa nedalo 😒 všade doma tma, jediné prirodzené svetlo pod oknom a jediná veľká vec na prekrytie stoličiek bola biela deka, ak som teda nechcela niečo so vzorom 😅

pipka
15. mar 2014

@muffinka8 chapem...nie je to len tak, s tym fotenim doma 😖 😝 😉

daja55
15. mar 2014

Dnes som si trošku zaexperimentovala 😉 bez poťahovky , skúšala som krém : Karina Moccacino + rastl.šľahačka+ mascarpone, čiže torta je potiahnutá iba týmto krémom, na vrch som 1. x skúšala želetínu Sanett, urobila som to dosť husté, takže mi to nevyšlo tak, ako som chcela 😝 , musela som to posýpať cukríkmi , nebolo to pekné. / ešte , že je to iba pre nás/ 😀 Dúfam, že nabudúce to bude lepšie

daja55
15. mar 2014

...a foto 😲

jakelina
15. mar 2014

A konečně jsem dodělala poslední dort a jdu uklízet to co tu mezitím vzniklo za binec. Už mi visí dva dny prádlo na sušáku a nejsem schopná ho ani složit. Včera jsem prala celý den, ale sušička nestíhala sušit, tak jsem něco po dlouhé době dala i na sušák.
Tu panenku jsem si vymyslela takhle, snad mi to nehodí na hlavu. Původně to měla být jenom panenka v dortu, taková ta klasika a chtěla jsem vymyslet něco jiného.

muffinka8
15. mar 2014

@pipka a to ani nie som u seba doma, ale u našich. U seba doma mám aspoň trochu steny a stolík pod oknom, ale tmavého pozadia sa ja nedožijem 😀

vlada111
15. mar 2014

Kočky pridávam jednu krstinovú pre dvojičky 😉

vlada111
15. mar 2014

@mia114 tá Máša sa geniálne tvári

vlada111
15. mar 2014

@lokalistin konečne aj iná Kittyna 😵

jakelina
15. mar 2014

@vlada111 jejda ta je nádherná, to jsi se navykrajovala kytiček co??

mrka2
15. mar 2014

ahojte, pridam moje 🙂
@vlada111 krasna, to si sa musela ukvetinkovat... 🙂