Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
2. apr 2014

@akapulko zlatko nevím, ale dá se koupit 😉

jakelina
2. apr 2014

@adrika202 ten je dokonalý. 😉
Ještě ti musím napsat, dělala jsem narychlo 3 D Furbyho a potřebovala jsem rychle usušit uši. Tak jsem to dala do mikrovlnky a pak do lednice a úplně super za pět minut tvrdé jak kamen.
Jenom jsem vůl poprvé namočila špejle do jedlého lepidla a to mi v MV úplně zhnědlo a začalo to smrdět, tak podruhé už bez toho a skvělé.

marse
2. apr 2014

žienky kde zoženiem fondan? mate nejaku stranku alebo obchod? velmi pekne dakujem

sikag
2. apr 2014

@marse podla toho aky. napriklad aj tu http://www.mnamuela.sk

marse
2. apr 2014

@sikag velmi krasne dakujem...

lena80
2. apr 2014

@jakelina díky, zkusím to. Bude to moje premiéra, tak ať to aspoň trošku vypadá 🙂

adrika202
2. apr 2014

@jakelina Ďakujem , no ja lepidlo vobec nedavam 🙂 a teda nie je to moj trik ,ja to viem od Lucii Milbachovej 🙂

jakelina
2. apr 2014

@adrika202 to buď ráda, to bylo během pěti vteřin zkaramelizované 😀 😀 😀

adrika202
2. apr 2014

@jakelina mne včera tak tvrdli tela matkovi a kubkovi ..hlavy nedavam ,lebo ja použivam do nich take male gulicky polystyrenove tak to nepotrebujem mat tvrde ,ale mam rada tento rychly trik :D

lenuliatko
2. apr 2014

Žienky, poraďte prosím 🙂 Tri otázky mám. Je nejaký "vzor" na výrobu takéhoto alebo podobného kočiarika? Aby bol 3D, že ako ho "zmontovať" aby pekne držal? Potom tie písmená, na to bude predpokladám nejaká forma, že? Alebo nejaký trik, ako to urobiť svojpomocne. A tretia vec, tá obruba kolieska na kočiariku. Vidím to tu často, že robievate, ja som ešte nerobila. Zdá sa mi, že raz som na niečo také natrafila, robí sa to tak, že sa nahreje poťahovka a potom sa cez nejaké vrecúško s otvorom vytlačí? Ďakujem 🙂

akapulko
2. apr 2014

@jakelina DDDAKUJEM 😉 Idem googlit 😉

sticker
2. apr 2014

Baby, je reálne previezť tortu cca 100 km v kufri auta? 🙄 Je to staršia pani, tak nejako nemám odvahu sa s ňou škriepiť, ale mne to nepríde moc vhodné 😒 Že veď bude v krabici... Aj to musím ešte obehať obchody a zohnať krabicu.....

reruna
2. apr 2014

@sticker ja myslim, ze v tomto pocasi, kdyz jeste neni tak uplne teplo, tak by to melo byt v pohode

elamaslakova
2. apr 2014

@sticker Nič sa jej nestane , neboj

adrika202
2. apr 2014

@sticker je 🙂 moju tortu trojposchodovu viezli v kufri 350 km , vonku teplo asi 28 stupnov 🙂 a prezila 🙂

lucula73
2. apr 2014

Dievčatká ahojte,
idem sa vás opýtať,že tie čo vykrajujete tie pekné číslice na torty,také vačšie,akoby ozdobné,tak kde si hľadáte tie predlohy?podľa čoho to robíte?
neviem nič pekné nájsť.potrebujem číslo 50..lebo len to chcú na tortu,tak nech je aspoň čačané 🙂
ďakujem za tip 😉

lucula73
2. apr 2014

@adrika202 a aké si tam mala plnky?ja mám robiť v júni na prevoz jednu a čo tam dám?okrem pribináka 🙂

lucula73
2. apr 2014

@lenuliatko úplne presný postup na ten kočiarik neviem či je na nete.....ja by som to asi len podľa obrázku robila.....jednotlivé časti sa musia nechať vytvrdnúť a potom sa lepia buď vodou,alebo jedlým lepidlom....
Písmená to je taká lišta,podľa čoho sa vytláčajú,to také malé ručne nemáš šancu vykrojiť..........a ten lem okolo kolies ak chceš tenší,tak do striekačky klasickej a ak hrubší,tak od nurofenu....dáš tam hmotu,trochu nahreješ v mikro a pekne vytlačíš 😉

sikag
2. apr 2014
sikag
2. apr 2014

kocky nemate niekto poruke tu maketku na futbalovu loptu? uz ju 2 dni hladam 😒 dakujeeeem

skaredekacatko
2. apr 2014

Ahojte je tu niejaka z pd co by mi spravila tortu na 60 ale potrebujem to na velkonocny pondelok zial 😒

florentina
2. apr 2014

@jakelina Majko, moc tu teď poslední dobou nečtu, jen koukám na dortíky, tak mi to uteklo...prosím jaký je přesně postup na to rychlotvrdnutí? Děkuji 😉

mysiatkoo
2. apr 2014

@sikag neviem, ci pomoze, ale toto som nasla

jakelina
2. apr 2014

@florentina na pár vteřin do mikrovlnky a pak do lednice 😉

mysiatkoo
2. apr 2014

@lucula73 napis si vo worde cislo 50 a men styl pisma.... alebo staci dat vyhladat obrazky v googli ze "numbers" a mas dalsix milion moznosti - len to xce sa prehrabat kym ta nieco oslovi 😉

lucula73
2. apr 2014

@mysiatkoo no čísla som dávala,le numbers nie. 😀 ..........idem kuk.dík, za tip

mysiatkoo
2. apr 2014

@lucula73 no jo, ujo google ma anglictinu velice rad 😀

sikag
2. apr 2014

@mysiatkoo ano presne toto hladam, dakujem mrs google guru 😀 😀 😀 😀 😀

mysiatkoo
2. apr 2014

😀 😀 😀 😀 ty si strasna opica, uz ti to tusim 2hy krat pisem 😀 😀 😀

ajka82
2. apr 2014

@sticker ja vozievam torty 145 km v kufri auta a prezili zatial vzdy 😉 to ked idem k nasim a nahodou ma vymaknu kamosky ze sme na navsteve... uz cestovali tak aj poschodove aj normalne, dokonca na jednej som mala polozenu original flasu s alkoholom a prezilo zatial vsetko...vzdy boli pred tym cez noc v chladnicke, nech su co najviac zachladene a samozrejme, ziadne prudke brzdenia a velke jamy obchadzat 😉