Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
13. jún 2014

@pipka je to přes Dortománii na tři dny, byla jsem už i vloni a bylo tam super.

pristela
13. jún 2014

@pipka žena moja a co si nezakricala z okienka by som ti prisla mihalnice prefúkať 😵 ale musela by si si dat to tricko, som hanblivá 😝
Baby ja som dnes rano sedela za pc zabalena v deke som sa normal triasla zimou 😀 😀 😀 😀 u nas sa dnes ochladilo a slnko svietilo az poobede 😵 😵 😵

dnes aj vcera ked dosiel maly zo skoly som ho striekala cistou vodou cez airbush 😀 😀 😀 😀 😀 a ze perfektnee 😀 😀

pipka
13. jún 2014

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀 sak si mala povedaaaat, ze aj taketo sluzby poskytujes 😅 😀

pristela
13. jún 2014

@pipka všeeeho druhu 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
13. jún 2014

@pristela v poraaadku, prvy augustovy tyzden malujem, takze ta cakaaaaaam 😎 😀 😀 😀 😀

pristela
13. jún 2014

@pipka priprav šampus, bull, spacaky 3kusy , jednu stolicku na vylozenie mooojich noh ako sa budem na teba mrkat a kopec žrádla 😀 😀 😀 pubos ti pomoze, Kubko doaranžuje 😀 😀 😀 bude výlet , huraaa, dufam ze elektriku budes mat zaplatenu bo predpokladam ze objednavky budem u teba piect 😀

pipka
13. jún 2014

@pristela tak tomu ver...a teda miesta u nas vcul dooost, sak od minuleho roka uz aj polka manzelskej postele je volna 😉 😀 😀 aj spacaky mame, aj valceky, stetce, farby...siiicko tu...a aj dva kufre pomocok tu mas...mozes pieeect a pieeect 😅 😀 a zas ja budem na teba mrkaaat...juuj na to sa tesiiim 😀 😀

a potom aj ten kabatik pre babulu mi konešššššne dones 😅 😀

pristela
13. jún 2014

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vlasta80
13. jún 2014

Kedze este stale nemame net v dome tak zase pridam viac mojich pokusov 😀

vlasta80
13. jún 2014
evicaka
13. jún 2014

@vlasta80 nádherné všetky 🙂

evicaka
13. jún 2014

dievčatá prosím Vás, ak máte niektorá uloženú takú veľkú svadobnú tortu s konárikmi a jabloňovými kvetmi, prosím hoďte, neviem ju nájsť... dúfam že som to dobre opísala 🙂 🙂 🙂

vlasta80
13. jún 2014

@evicaka dakujem 😎

elamaslakova
13. jún 2014

@vlasta80 Nádherné tortičky

luciahromadkova
13. jún 2014

dievcata nemate niekto inspiraciu na tortu pre gymnastku, dakovala... 😉

mysiatkoo
13. jún 2014

moj vcerajsi vytvor... najvacsia obava sa nenaplnila a cele to prezilo bez ujmy cestu na vyxod... takyyyyy kamen mi padol ked prisla sms 😝

jakelina
13. jún 2014

@mysiatkoo naprosto dokonalá 😉

michaela3011
13. jún 2014

dobojovane 😅 a bojovala som statocne 😀 zamiesala som si dajaku divnu konzistenciu MMF alebo bolo take teplo, ze sa mi to stale rozpadavalo 😠 zapästie ma pobolieva uz tyzden a chrbat si uz ani necitim 😒 a aby malo nebolo, tak ma 2x poriadne kopla staticka elekrina 😅 😀 😀 😀 zienky radim vam silikonovu podlozku, na ktorej ste valkali neodpratavajte s mokrymi rukami 😀 😀 😀 fakt ma to riadne koplo 😀 ... dnes som cisty kripel... ale kuchynu uz mam upratanu 😎
a k torte, co Vam k tomu dodam??? mala som volnu ruku a ajtak to neni tak ako som si predstavovala 😀 no cestujeme s tou tortou, tak nech to prezije 🙂 postavicky su komplet cele jedle... neboli pouzite ziane spajdle a ani sparatka 😉 na oslave ma byt viacej malych deti, tak z bezpecnostnych dovodov 😀
pekny vikend Vam prajem 😵

skaredekacatko
13. jún 2014

pre info tortu som nerobila len jedla 😀 ale bola bozska

anibas
13. jún 2014

@evicaka napr.

pristela
13. jún 2014

@evicaka inspiracie net

lamps
13. jún 2014

@pristela
@pipka dievčence ja vám normálne závidím váš ideálny vzťah 😀 😀 😀 😀 vždy sa tu smejem na vašej komunikácii. Janka, ja som tu takmer stvrdla čakaním na teba, čajík som uvarila a teba už vyše týždňa niet

Čítam tu ako sa pekne všetky potíme v tomto teple pri zapnutých rúrach. Doma máme snáď 100 stupňov, tak som si povedala v stredu večer, že si dám piecť korpus a aj som ho upiekla, vytešená som bola z neho, že aký je krásne vysoký a po pár minútach spľasol na placku 😝, keď som ho rozkrojila, tak bol taký akýsi "zbitý", ťažký. Tak vo štvrtok ráno som si dala repete, nový korpus a ten mi urobil to isté, čo ten prvý 😠 😠 😠 😠 pre tortu si mali prísť dnes o pol druhej. Neostávalo mi nič iné len upiecť tretí ☹ - ten som robila z druhej múky a bol úplne super. Ale námaha stála za to, dnes sa 17-ročná slečna, ktorej bola torta určená u nás pri jej preberaní takmer rozplakala, normálne bola z tej torty dojatá 😵

anibas
13. jún 2014
pipka
13. jún 2014

@lamps ked ja v tomto teple nevlaaadzem soferovat 😝 😅 😀 😀
ale raz uuurcite pridem 😉 minimalne ked sa ôzbavim" deti a budem mat volnyyy vikendos 😎

lamps
13. jún 2014

@pipka 😀 😀 😀 😀 chápem a mne deti nevadia, myslím, že tie tvoje by si mali čo s mojimi povedať

pipka
13. jún 2014

@mysiatkoo uuuzasnaaaaaa 😎

pipka
13. jún 2014

@lamps neblaaaazni a neruhaj sa...chces mat z bytu "kulničku na dříví" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
13. jún 2014

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 pobyt u nás by som zvládla, hlavne, že by si si ich potom vzala domov 😀 😀 😀 😀 u nás býva občas aj 8 detí naraz, takže som vycvičená

pipka
13. jún 2014

@lamps poobede som zehlila...lebo sak nezehli, ked tu mame sto stupnov 😅 🙄 😝 😀 ...a kym som dozehlila, moj milovany synacik sa kompletne, ale ze kooompletne pomaloval fixkami...a kedze bol holy, tak teda od hlavy az po paty...doslova 😠 😝 😅 😅 este aj pipika si pokreslil ciarockami 😅 😝

baby...ja som myslela, ze zle vidim... 😅 😕 😅 som nevedela, ci sa smiat, ci plakat 😝 😅

drhla som ho vo vani skoro pol hodinu 😠 😅 😅 😝