Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sany2
24. jún 2014

@janulabj nieco take ako detske ihrisko a v strede velka modra farbicka www.google.sk/search?q=torta+pre+deticky+do+sko...
abo skus popozerat aj ostatne na tejto stranke 🙂

jaja29
24. jún 2014

Baby robim mascarpone krem a chcem davat lesne ovocie, staci to ovocie len rozmrazit, alebo ho mam troska na panvici prevarit s cukrom? Neviem ci moze byt ovocie aj cerstve ci radsej kompotovane... Dakujem za kazdu odpoved!

evicaka
24. jún 2014

@jaja29 kľudne môžeš dať aj mrazené...

elamaslakova
24. jún 2014

@luciahromadkova Lucka ja som poťahovala s pasta dama chocolate , chuťovo je veľmi dobrá , treba viac sily pri spracovávaní hmoty , mne to robí syn , vaľkať treba na silikónovej podložke, bez podsypávania, vôbec sa nelepí na podložku a potom nie sú na nej čmuhy od solamilu ,alebo cukru , a ja si ju dávam do kuchyne buď na celú noc a ráno s ňou robím , preto lebo ona zmäkne a nie je taká tvrdá pri spracovávaní. A dá sa na tenko vyvvaľkať , chce to len viac sily. Tieto torty som s ňou robila https://www.modrykonik.sk/blog/elamaslakova/alb...
https://www.modrykonik.sk/blog/elamaslakova/alb...
https://www.modrykonik.sk/blog/elamaslakova/alb...
https://www.modrykonik.sk/blog/elamaslakova/alb...

sollange
24. jún 2014

@jaja29 Ahoj,ak dáš mrazené nemusíš prevariť s cukrom,ale určite by som poprášila práškovým cukrom,mrazené je dosť kyslé. 😉

nika1985
24. jún 2014

@henika40 ahoj toto mnozstvo ti vynde na jednu tortu este ti aj zvysi. Neviem ako sa lepsia ozdoby z oetker. marcipanu ale normalne staci vodou. vela stastia

nika1985
24. jún 2014

@jaja29 mozes dat kludne hned take z mraznicky ja ho ani neobalujem v cukre. zo zaciatku som to robila ale prislo mi to dost sladke potom.

jaja29
24. jún 2014

@evicaka
@sollange
@nika1985 dakujem vam za pomoc ;)

luciahromadkova
24. jún 2014

@lucula73 dakujem pekne, pomohla si mi 🙂

luciahromadkova
24. jún 2014

@elamaslakova dakujem pekne, nevedela som sa rozhodnut aku kupit, tak ste mi s @lucula73 pomohli a ulahcili výber 🙂

sikag
24. jún 2014

@lenkapel neviem ci ti uz niekto odpisal. je to damask stencils, neviem ci aj u nas dostanes, na nete je toho vela
@zuul 180g kr cukru, 70g hl muky, 35g hr muky, 6 vajec, 80g oleja, 50g kakaa, prasok do peciva, marhulovy dzem (postup ako pri mramoraku)
zdenka pozicala by si mi zaciatkom jula "formicky" na snehove vlocky? chcela by som malej spravit ladove kralovstvo

ajka82
24. jún 2014

jaaaj babule, este dnesne moje "vytvory" 😀
byvalej spoluziacke muffinky, ze s temou hokejovou a slovanistickou 😅 a "rychlovka" pre kolegynu dalsiu-povodne chcela ze na piatok pre buducu nevestu ako darcek k poslednej skuske na VS a zaroven k meninam a nakoniec sa ma pytala ci stiham na zajtra, lebo sa pomylila, tak rano balim a beriem hned do prace nech si ju vezmu ... tak hadam sa bude pacit aj rychlovka 🙂

kubrt
24. jún 2014

@jakelina dortík máš fakt supr - dětem se musel moc líbit. A tvůj malý byl byl určitě taky moc rád, že jsi u něj 🙂

kubrt
24. jún 2014

@jakelina dortík máš fakt supr - dětem se musel moc líbit. A tvůj malý byl byl určitě taky moc rád, že jsi u něj 🙂






























































































zuul
25. jún 2014

@sikag silvi dakujem.
jasne mam 2 rozne druhy a nepotrebujem ich. len mi cinkni, donesiem kam treba 🙂

mirka_aa
25. jún 2014

PROSIM SURNE O RADU 😅 Vedela by som kupit niekde v Košiciach hmotu Smartflex v kamennom obchode? lebo uz zajtra ju potrebujem mat a cez net ked teraz objednam zajtra este nepride...alebo nema niekto nahodou na predaj? dakujem krasne 🙂

makinka2
25. jún 2014

ahoj holky, prosím vydrží mi krém (pribináčkový + čerstvé maliny) v pohodě když ve čtvrtek namažu v pátek nazdobím a jíst se bude až v neděli?? děkuji moc mám největší strach z těch malin ☹

mimcak
25. jún 2014

byby ako sa môžu dať urobiť tie schody,ako celkovo korpus a schodíky ako nato? 😕

mimcak
25. jún 2014

o myslím toto

miriama11
25. jún 2014

Skromne pridavam moju prvu dvojposchodovu.

woman04
25. jún 2014

@jaja29 ja dávam maliny mrazené a bez cukru... 😉

jakelina
25. jún 2014

Holky já se tak těším na prázdniny, peču tento týden s nechutí. Vrrrrrrrrrrrrrrr. Potřebuji pauzu jak hrom. Navíc mi teď píší lidi o samé divné dorty, tak jsem i ráda, že to odmítám a nebo chtějí jenom postavičky a to taky nedělám. Začíná mi na zahradě zrát rybíz, mám tam třešně, maliny atd.. a ani to nestíhám zpracovat, protože fakt nemám kdy. Včera mi manžel přivezl čtyři kila jahod a musela jsem to dát do mrazáku, neměla jsem čas ani uvařit marmeládu. Modelovala jsem na dorty a pekla korpusy. Dva mám už na zítřek a pak jeden na sobotu. Přes ten týden je to zabíjačka, večer u toho fakt usínám 😝 😝 😝

mamcas
25. jún 2014

@jakelina bude tu tvoja tvorba chybat 🙂 ale plne chapem tvoje pocity...treba si oddychnut a zacne ti to aj chybat 🙂

Dievcata mala otazocka, mam na piatok taku tortu kde ide milion tych perliciek zo silikonky. Skusala som to a lame sa mi to v tych spojoch a bez zamrznutia to ani nevyberiem 😒 ako to mam robit ked ich potrebujem fakt niekolko? Mozem si to aj nejako skor urobit? Je to zrovna taka torta co sa mi ani nepaci ☹

eliska22
25. jún 2014

@jakelina presne tak oddychuj!!! ja doma to isté, nestíham záhradu vôbec, ale včera som o pol jedenástej v noci dokončila poslednú tortu a ide sa odpočívať 😵

jakelina
25. jún 2014

@mamcas když to uděláš hodně dopředu, tak to už asi neohneš. Já dám do mrazáku na pět minut, vyndám a jak je ta formička zmrzlá, hned dám další a hned vyndám, pak zase naplním, na pět minut do mrazáku a tak pořád dokola. Někdy se mi to roztrhne, ale to nadpojíš a není to vidět.

mamcas
25. jún 2014

@jakelina ahaaa 🙂 a davas tam nahrubo tu hmotu? Teda do celej tej gulicky az povrch? Ja som dala trosku menej tak som rozmyslala ci sa to moc netrha aj preto...a dakujeeeeem 🙂

jakelina
25. jún 2014

@mamcas dávám až do vrchu 😉

lawli
25. jún 2014

moje tortičky na tento týždeň a víkend voľný ...teším sa 🙂

mrka2
25. jún 2014

ahojte zienky, pridam aj ja svoje, neviem,ktore som sem davala... tak len tie z tych poslednych...

jaja29
25. jún 2014

Baby prosim vas ked davam mascarpone krem s lesnym ovocim mam korpus aj poliat, ci staci ked si natiahne vlhkost z kremu?ake mate skusenosti?dakujem