Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
27. jún 2014

@zuul jeeej anooo, no vidiiis, tak si ma mala kopnut 😅 😉

o mesiac tam idem zas s malou, lebo tej zas idu materske znamienko vyberat, tak aj ju caka "pichanie" 😅 ale verim, ze to zvladneme 😉 tieto prazdniny budeme mat nemocnicne 😅 ☹
tak sa drzte, nech su mandle cim skor v pohode 😉

lamps
27. jún 2014

@lokalistin tak referujem 😀 😀 😀 Terezka prišla domov zo školy a hovorí mi, že mamina ja viem, aké bude to prekvapenie za vysvečko už som to aj pani učiteľke v škole povedala 😀 😀 😀 😀 ja sa jej pýtam, že ako vieš aké bude prekvapko, keď je to prekvapko a ja som ti nič nepovedala 😕 a tá moja potvora mi hovorí, no bude to tá torta, čo si včera robila 😀 😀 😀 😀 veď ty si ju nedala na takú podložku ako dávaš, keď niekomu robíš tortu a dala si ju na náš tanier. To som si domyslela sama 😀 😀 😀 😀 tak sa mi znovu potvrdilo, že pred Terezkou sa nedá utajiť vôbec nič. Inak torta mala úspech u nášho Filipka dal si snáď aj 5 kúskov, normálne z neho nechápem, lebo on torty vôbec nejedáva

@lucula73 čokoládu som nestrúhala, ale tak "škrabala" obyčajným kolieskom na picu 😀 😀 😀 😀

pipka
27. jún 2014

@lamps ze koliesko na picu 😀 😀 😀 😀 😀 esteze pises bez interpunkcie 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
27. jún 2014

@pipka ty si prípad 😀 😀 😀 😀 to je môj nový výmysel. Inak učiteľka sa v tebe nezaprie, vieš to?

pipka
27. jún 2014

@lamps vieeeeeeeeeeeeeeem 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
27. jún 2014

@pipka ale ja som to myslela v dobrom 😀 😀 😀 😀 lebo máš veľmi pozorné oko

pipka
27. jún 2014

@lamps tak to vies..."učitelka, ale naprosto nepoučitelnááááá" 😀 😀 😀

mysiatkoo
27. jún 2014

@sikag ty si trdlo, ale sikovneeeeeeeeee 😀 a co ti na tom este akoze xyba,ze dalsix 20 potrebujes ?? 😀 😀

lamps
27. jún 2014

@pipka 😀 😀 😀 😀 ja keď kontrolujem Terezke úlohu chybu nevidím a učiteľka nejakú nájde

mysiatkoo
27. jún 2014

@pipka hadam "s interpunkciou" ci ja som mimo ? 😝 ale bavim sa 😀 😀

mirka100911
27. jún 2014

@jakelina Dobra pripomienka... Poveziem to ja, tak to asi budem drzat na rukach celu cestu..... 😠 😖 Inac som to chcela normalne maslom s cukrom obmazat a nechat pooooriadne vytuhnut, ale to asi nebude biele... ani moc chutne, ze? 😒

jakelina
27. jún 2014

Holky s tím kolečkem na pizzu. Byli jsme v pizzerii na Slovensku a tam si nesla v ruce kousek pizzi malá holčička a zakopla a přes celou restauraci. Mama ja som padla na p... a třetí písmenko řekla č. Asi ještě neuměla mluvit. My jsme ani dojíst nemohli, jak jsme se smáli.

jakelina
27. jún 2014

@mirka100911 no a vymluvit si to nenechají?? Já bych se toho bála, obzvlášť když bude třeba teplo. Někde jsem viděla recept na krém z másla a bílků šlehaných nad parou s cukrem. Ale vůbec nevím kde, prý je pevný a trvanlivý. Pohledej, jestli nenajdeš recept.

pipka
27. jún 2014

@mysiatkoo ne ne...bez je to lepsie 😀 😀 😀 lebo keby napisala pizza, tak tu nemame o com pisat pol strany 😅 😀 😀 😀

pipka
27. jún 2014

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

michaela3011
27. jún 2014

90% cokolada... sup, skusim s nou ganache... ale co z toho bude 😕 😅 nejak sa mi to nepaci 😅 😀 esteze torta len pre nas 😅 mate niektora skusenost???

mysiatkoo
27. jún 2014

@pipka jaaaj ty si to z opacnej strany myslela - o tom jednom slovicku, ja som to brala z pohladu celkoveho textu 😝 😀 😀

evala777
27. jún 2014

ahojte pridávam svoje tohotýždňové 😉

mrka2
27. jún 2014

@jakelina @elamaslakova dakujem pekne 🙂

lokalistin
27. jún 2014

@lamps vidis aku mas bystru krasku a aby si si nevsimla, ze ta prekukla, tak ta natahovala 😉

lokalistin
27. jún 2014

@pipka uuuuuuuuuuuuuzasnaaaaaaaaaaaa

elamaslakova
27. jún 2014

@evala777 Nádherné tortičky aj mafinky

elamaslakova
27. jún 2014

Dievčence nádherné tortičky ste zase napiekli , ja som nemala teraz nič tak len obdivujem tie vaše dielka .

mirka100911
27. jún 2014

@jakelina Vidis, a keby som to robila len bielka nad parou s cukrom.... Ze by som normalne taku snehovu polevu urobila na to... Ci pokazilo by sa to? Zasa nechcem celu svadbu "nasalmonelizovat"... 😅

lalilala
27. jún 2014

Poraďte recept na ozaj dobrý cokoladovy krem;)))

timuss
27. jún 2014

@pppeeetttaaa to auto je úžasné 🙂

nika1985
27. jún 2014

tak dobojovane a hura prazdniny konecne. Promocna je na rychlo objednana v stredu o pol noci mi prisla sms tak som tu lietala hlava nehlava

denisak77
27. jún 2014

@mishulle neviem o ktorom písme hovoríš,na ktorej torte?

vlada111
27. jún 2014

@pipka jeeej šikovnica jedna

pipka
27. jún 2014

@lokalistin @vlada111 dakujem babulky 😵 moooc ma to tesi 😉

som akurat dokoncila poslednu mimoňskú a huraaaaa prazdniny 😎 😎 😎
fotim az zajtra za svetla 😉 dnes uz padam od unavy 😝 koniec skolkseho roka mi dal zabrat 😅 🙄
mam pocit, ze este jeden den navyse a uz by som sa zlozila 😒 😝 😅