Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

moicka
12. sep 2014

@jakelina @vladiella Ahojte, pridavam fotku svadobnej torty. Dakujem za rady, ruze zostali bez perlete 😀 😀 😀 😀 za to ja som s horuckou 😝 😝 ☹ ☹ a som rada, ze uz ju mam hotovu 🙂 🙂

elamaslakova
12. sep 2014

@lucula73 Parádna, podarila sa ti

jakelina
12. sep 2014

@moicka bez perletě jsou hezké 😉

moicka
12. sep 2014

@jakelina dakujem veeelmi pekne 🙂

vladiella
12. sep 2014

@sikag prosim Ta, ako si si spravila to biele pozadie? Pri foteni.

vladiella
12. sep 2014

@moicka jejda, tak sa rychlo uzdrav. Zvladla si to super. 🙂

jakelina
12. sep 2014

@pristela taky mi to někdy dělá to co píšeš ty a nevím čím to je. Kolikrát jsem naštvaná, že se s tím dělám a pak mi to praskne. Jak to přesně odvážím a odměřím, tak to dělá neplechu a jak to dělám podle oka, tak perfektní. No tak si pak vyber. Asi je to rukama 😀 😀 😝 😝

79zuzana
12. sep 2014

Tak moja rychlovka... nie je na nej sice nic luxusne, ale ani som nic lepsie nestihala, akurat som doupratovala kuchynu a o chvilku ju vyzdvinhu... dufam,ze budu spokojni. Inak ten znak som si myslela, ze aka rychlovka to bude.. no haha... to mi trvalo dlhsie nez cela torta 😀 😀 😝 Inak tortisko je obrovske, kazde poschodie ma 11 cm a vazi rovnych 6 kg.

halienka
12. sep 2014

Ahojte babky, tak ja tento týždeň len svadobka, ale som sa fajne vyhrala s kvietkami, aj keď som z tej zelenobielej farebnej kombinácie mala dosť strach, to je taká naprd kombinácia bez farby, ale takú chceli, poslali mi presne akú kyticu bude mať nevesta aj aké servítky, aby som to s tým zladila, no nakoniec to vyšlo vcelku dobre. Boli spokojní, tak to je hlavné 🙂 A ešte mám jednú malú angry birds na pondelok, tak do tej sa pustím cez víkend...

lucula73
12. sep 2014

@halienka no krásna kombinácia...........
prosímťa,to ako tu mašlu dole si robila?klasicky zaviazala?kurnik,neviem ani mašľu pekne zaviazať,akurát večer idem robiť mašličky..

pppeeetttaaa
12. sep 2014

babule ja len hiiikam co dokazete.. ja som mala len jednu na tento vikend, aj to jednoduchu, tak ani vyhrat som sa nemohla....tak normalne neviem co budem robit po veceroch :D ako som sa bala kvetov na drotikoch, po poslednych tortach ma to nejako chytilo, tak hadam niekto bude zasa chciet s kvetmi nech sa mozem zdokonalovat..

jakelina
12. sep 2014

Holky tady je video jak na ganache, já teda když otáčím, tak dám tu čokoládu první na papír a na to pak otočím dort. A nebo vůbec neotáčím a uhladím bez otáčení.

https://www.youtube.com/watch?v=q7OYGSNEu6c
halienka
12. sep 2014

@lucula73 ďakujem 🙂 dole je najskôr len pás stuhy okolo celej torty a mašľu som robila zvlášť a pripevnila až potom, robila som ju podľa tohto návodu 🙂

pristela
12. sep 2014

@jakelina jee, na to sa taaak krasne pozeraaa 😅 😅 😅 😅 ale , s maslovou plnkou sa aj mne torta v pohode obmazavala , ale ked tam mam parizsku slahacku nemozem tak tlacit ☹ ked zatlacim hned mi to pukne kde je plnka kedze sa to hýbe 😒 a zrovna na tie cisto slahackove plnky by som to potrebovala 🙄 dnes som skusala tu kavovu slahacku 🙂 aby som to mohla aj ja tak z bezlaktozovej slahacky a nedalo sa mi to vyslahat na tuho, prosto ta plnka žila 😀 a teda nadavala som ako besna, tooolko casu minuteho 🙄 ae verim ze to je vsetko o praxi 😉 a sikovnosti a financii na čoko 😀

nika1985
12. sep 2014

ahojte prosim dobre zienky nemate nejaky recept na maffiny alebo cupcake pre celiaticku?

mirka100911
12. sep 2014

Dnes odovzdane................. 😀 Este ma nejake cakaju, no zajtra si dam pauzu.....

lucula73
12. sep 2014

@halienka jemine,moc vďaka,idem na to,ja som to vždy v kuse robila a sa mi to všeliak prekrucalo 😀

mirka100911
12. sep 2014

@pristela Mne ganach ide pekne natriet, ale tiem miniem koooopec cokolady... A nevidim na tom, ze to mam tak krive ako na masle pred fondanom... (nie ze by som mala rovne torty, ale tak co sa zabijem.... 😝) proste sa mi zda moja ganachova este krivsia....

sollange
12. sep 2014

Pre moju krstnú dcéru a na želanie a musela tam byť aj Clawdeen Wolf ,to bola fuška 😝 .

phillippa
12. sep 2014

@79zuzana podla coho si robila ten znak prosim ta

jakelina
12. sep 2014

@pristela no dívá se dobře, to je fakt. Ale tam se s tím hrají šílenou dobu, to já nemám čas. Spíš jsem chtěla, ať se kočky podívají, jak se to dělá. 😉

mojmacik
12. sep 2014

@jakelina zrovna vcera som si ho pozeralaaa 🙂

79zuzana
12. sep 2014

@phillippa znak Harley Davidson som si vytlacila na papier, vystrihla a podla toho vyrezavala z potahovky ;) fajna babracka to bola s tými pismenkami 😁

phillippa
12. sep 2014

@79zuzana no sa tesim chcu taku tortu ale este som sa nerozhodla ci ju vezmem modelovat motorku rezat znak a rozmer 50 na 50 zdobit buide masaker

79zuzana
12. sep 2014

@phillippa motorku som nestihala, keďže objednavali to včera 🙂 ale ten znak keď bude vacsi, tak to bude lahsie ako také malé pidi vyrezavat

pristela
12. sep 2014

@mirka100911 néé 😀 más ich pekne rovné, ziadne sklady na bokoch , prosto čistotka 😵 mne ide o hrany , teda nie vzdy sa mi pacia ale na svadobkach su uzasne 😎 nuz mooosím tie svoje gramblavé pacičky pocvičiť , inak to nevidim 😀 😀 😀 mozno som bola len moc nedockava a natierala druhu vrstvu moc skoro 😀

mimcak
13. sep 2014

Tak pridávam moje dve som ani nefotila ,lebo boli opakovačky a ešte ma čakajú čokoládové 😝 svadobná pre policajta a zubárku 😝

lamps
13. sep 2014

ahojte sladké žienočky, pridávam tortušu, vôbec s ňou nie som spokojná, všetko som mala nadiktované, počasie otrasné - leje ako z krhly a do toho pendlujem medzi domom, školou a krúžkami ..... veď to poznáte, včera večer som ju dokončovala s vypätím všetkých síl. želám krásny víkend a dodatočne všetulinko najlepšie všetkým Mariám 🙂 🙂 🙂 🙂

antenka1
13. sep 2014

@halienka ty si poklad. Dakujeeem.

matomi
13. sep 2014

Ahojte. Zase ste tu kopu nádher popridávali. Ja som sa dva dni borila so svadobnou. Už som nemala ani silu ju vybrať z chladničky na fotenie. Ako pripevňujete stuhu na tortu? bála som sa aby nebola fľakatá od lepidla tak som ju len vzadu zlepila obojstrannou lepiacou páskou.