Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
2. aug 2015

@lentilkazdenka plnku vždy podľa toho, čo si povie zákazník.-)

lentilkazdenka
2. aug 2015

@aduskatt To mi je jasné, ale oni nemajú nejaké špeciálne požiadavky, určite chcú pribináčkovú, len neviem, či ju môžem dať napr. na spodný korpus, aby mi uniesla ďalšie dve poschodia

aduskatt
2. aug 2015

@lentilkazdenka ak je torta správne vystužená, tak váhu torty nesú výstuže a podložky, nie samotná torta, takže to je jedno

lentilkazdenka
2. aug 2015

@aduskatt Ďakujem 🙂

aduskatt
2. aug 2015

@lentilkazdenka za máličko🙂

michaela3011
2. aug 2015

@lentilkazdenka ja som robila teraz jednu svadobnu trojposchodovu 🙂 spodne poschodie bol pribinak a torta bola riadne vystuzena 😉 aaaa bez problemov 😉 takze treba riadne vystuzit 🙂 nech sa dari

jakelina
2. aug 2015

Holky kuk na číslo stránky, nakecáme toho co 😀 😀 😀

elamaslakova
2. aug 2015

Dievčence pozdravujem vás , ja som mala perný týždeň mala som torty a ešte sme aj maľovali tak bolo toho dosť , ešte aj tak nemám všetko na poriadku . Pridávam moje 3 tortičky , na jednu som robila ganáž sa mi podarila , druhá bola koliesková korčuľa , a jedna na rok .

lentilkazdenka
2. aug 2015

@michaela3011 Ďakujem, a aku vystuhu si pouzila? Drevene palicky? Alebo nieco ine?

michaela3011
2. aug 2015

@lentilkazdenka take tie sirsie slamky... Medzi poschodiami bol obaleny karton 🙂 do spodneho poschodia isli 4 slamky, potom tri... Niekto dava do slamiek aj spajgle

belka
2. aug 2015

ahojte tortickarky 🙂 vase torticky su uplne super. Tak aj ja sa pripojim so svojimi amatérskymi tortickami 🙂

pppeeetttaaa
2. aug 2015

ahojte, pridavam moje vikendovky..este jednu na stredu robim a snad ma aj caka konecne volny vikend 🙂

pristela
2. aug 2015

@lentilkazdenka Oj , ja tu veru nepatrim do kategorie ostrohranovych 😅 😅 , ale baby co maju fakt hrany pouzivaju zvacsa pod potach ganache co je coko so slahackou / pomer aj postup ako na to najdes na nete vsade staci napisat do googlu/ ja pouzivam pod potah stale len maslo+cukor+odrezky/aj s plnkami co su v nich/ a veeela korpusu, no a hrany pak uhladzam klasika dvomi zehlickami 😉 ale fakt naj hrany tu maju ine ja som na toto gramblava 😀

mitena
3. aug 2015
stebota
3. aug 2015

@pristela waaaau krásne jemné čisté prosím ťa ako si robila ten vzor na darcekovu krabicu 😉 😉 😉

akzuzs
3. aug 2015

Moje tri za dva týždne. Tie sojove rezy mi zobrali časť žiovta . Tie nápisy boli hotová katastrófa, verte či nie trvali mi takmer 3 hodiny. Asi dlhší čas nebudem kupovať sojove tyčinky 😀

stebota
3. aug 2015

@akzuzs len to sem pekne hod 😉 😉 😉 😉 😉 😉

lentilkazdenka
3. aug 2015

@pristela Ďakujem veľmi pekne, ale máš krásnu robotu, aj tak. Skúsim pozrieť ako na ganache. Pekný deň 🙂 🙂 🙂

lentilkazdenka
3. aug 2015

@pristela A ešte ak ťa môžem otravovať, aký priemer si robila spodný korpus na tej svadobnej, čo si dala naposledy 3-poschodovú? Lebo chcú mať veľký spodok a ja som našla formu max. 31 cm priemer, sú aj väčšie? alebo to mám nejako poskladať. Ďakujem

lentilkazdenka
3. aug 2015

@michaela3011 Ďakujem veľmi pekne, tie širšie slamky mám, tak to skúsim. Pekný deň prajem. 🙂 🙂 🙂

adrika202
3. aug 2015

ahojte ženy ,kukam že ja som tu už dva tyždne nepridala torty 😝 sa mi nechce ani žiť či čo 🙂 tak vam sem hodim tapetku mojich na prd fotiek ,bo večne nestiham fotiť ,tak bud rano pri blbom svetle 😝 niektore robene v tych katastrofalnych horucavach odflaknute ako nič : 😝

elamaslakova
3. aug 2015

@adrika202 nádherné tortičky , aj na to ako ty píšeš , že sú ,, odfláknuté " , ale máme toho už asi dosť 🙂

pristela
3. aug 2015

@stebota dakujem, ten vzor je stencil, ibaze robeny bielkovou polevou

pristela
3. aug 2015

@lentilkazdenka ja mam 32, a ano su aj vacsie no treba dat pozor ake zmestis do rury aj chladnicky a mysliet na to ze este pod nou budes mat o nieco vacsiu podlozku, tak aby si to vpratala do chladnicky 😉

pipka
3. aug 2015

@adrika202 uff, to mnozstvo 😅 😝 😎 kraaasne 😉

antenka1
3. aug 2015

@pristela mica len 60 muffinkov? Pche sak to s prstom v nose pocas reklamy v telke 😝 😉

antenka1
3. aug 2015

@nika1985 to je treti stupen závislosti. Takzvany neliecitelny 😀 😀 😀

stebota
3. aug 2015

@adrika202 tie detske paradicka 😉 😉 😉

stebota
3. aug 2015

Dievčence robila som prvý krát ganache našťastie pre dcéru nechcela som to sem ani dať ale ved ja sa to raz naučím 😢 😢 😢