Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mojmacik
17. aug 2016

@asha300 videla som ten obr. na FB...je to tam lepsie vidiet ako tu...ano nejaka plnka alebo nieco take ako snehove a tu nevidno ale potom su tam v tom vlozene strieborne gulicky,cukriky...ale potah.hmota to si myslim nie je

dzejnus
17. aug 2016

zienky, co ste robili jedlu krajku su tu? :D kupila som si prasok MAGIC DECOR aa urobila som podla postupu a nejak mi to nechce ist pekne von z tej silikonky preco? este som ju aj prifarbiila gelovkou trosku, moze to byt tym?? dakujem za rady co s tym 😀

zuzizu2
17. aug 2016

@chvapilu rychlovka? mne by to trvalo minimalne cely den. Sikulka 😉

alex999
17. aug 2016

@dzejnus je to obyčajná pribináčik plnka 😉

dush
18. aug 2016

Dlho som nepridavala fotky ,tak toho bude viac,idem popozerat vase krasne torticky 🙂

blahowoman
18. aug 2016

Dlho som nepridavala foto,tak tu su.

mimisram
18. aug 2016

@blahowoman šikulka😉

123choco123
18. aug 2016

Najdem tu niekoho z okoliaRuzomberka čo pečie svadobné torty? 😃 A ešte niekoho kto robí mini dezertiky?

nataliahorvat
18. aug 2016

y

blahowoman
18. aug 2016

@mimisram dakujem 😉

nika80
18. aug 2016

Ahojte, idem piecť dcére tortu na narodeniny. Bude okrúhla priemer 26cm, chcem ju plniť pribináčikovym krémom a naň dať mrazené ovocie. Korpus prekrojím na 2x. A moja otázka je, z akého množstva surovín mám spraviť plnku, aby mi vystačila na naplnenie torty, plus chcem tortu dookola obložiť plnenými trubičkami z Lidlu, len čím ich k tej torte "prilepím", aby držali. Ďakujem

nika266
19. aug 2016

Tu su moje prave dokončené 🙂

elamaslakova
19. aug 2016

@dush Krásne tortičky , ako vždy

elamaslakova
19. aug 2016

@dzejnus Krásne tortičky
@jenie123 Nádhera
@nicoletta77 Krásne tortičky
@chvapilu Krásne tortičky

sticker
19. aug 2016

Ahojte 🙂 Nádherné tortičky tu zase pribudli. Ja si ako väčšina som rada, ak rýchlo pri káve prečítam, lajknem. Leto je krásne, krátke a zaberák na čas 😀 Stále niekde beháme a popri tom som rada, že stihnem spraviť nejakú tortičku. A niektoré z vás to majú tak na dva týždne, čo ja za leto 🙂
Tak trochu otapetujem 😝

tinuskaha
19. aug 2016

pridam aj ja svoje amaterske k vasim uzasnym tortam 🙂

jenie123
19. aug 2016

Nadherneeee torticky ste popridavali.. 🙂🙂 radosť pozerať.. 🙂🙂 ja pridávam moje posledné a ide sa dovolenkovať.. 🙂;)

saandra
19. aug 2016

@evala777 dakujem 🙂

marusia12
20. aug 2016

@dzejnus Neviem, či ti už niekto neodpovedal... ak si dala veľa farby, tak sa ti krajka bude lámať.... vtedy je vhodné urobiť dve na seba.

tinuskaha
20. aug 2016

ahojte..mam k vam otazku 🙂 ake mate skusenosti s potahovkou snow white??vacsinou pouzivam K2 alebo domacu zo suseneho mlieka...ale ta K2 je dost makka a zo suseneho mlieka je dost pracna 😉 .. tak by som chcela skusit inu a cenovo vyhodnu..dakujem

nika1985
20. aug 2016

Ahojte moje vikenodovky konecne sme oslavili aj narodky nasej malej

sticker
20. aug 2016

@tinuskaha No mne sa snow moc nepáčila.... Objednala som si presne, že lacnejšiu variantu a hneď 6kg 😀 Ale čakám, kedy miniem, ostalo mi ešte kilo. Je tiež dosť mäkká a všetko na nej vidieť, trochu sa dotknem a už otlačok, každá smietka čo sa ti bytom nesie tam je vidieť. Tak som sa vrátila k smartu, ale kamka má teraz nejakú novú hmotu a zatiaľ asi chvália, tak uvidím, keď miniem smart či skúsim.... 🙂 Toť môj názor 🙂

tinuskaha
21. aug 2016

@sticker myslis hmotu unidec??

tinuskaha
21. aug 2016

dievcata este mi poradte kde nakupujete suroviny(potahovky farby proste vsetko na cukrarcenie) za prijatelne ceny
dakujem 🙂

mojmacik
21. aug 2016

pre vnucika nasej tety opatrovatelky,co k nam chodila (do 3 rokov sme mali naaaarok 🙂

mojmacik
21. aug 2016

@tinuskaha sikovna mama, na tortu, toptorticka, doven ...aj jaa chcem vyskusat tu od kamky ...Kamka vanilla sa vola,sice 6kg ale balena po kile ale vraj je tiez makka ale, ze stvrdne na torte v chladnicke.......tot info aj pre @sticker 🙂

tinuskaha
21. aug 2016

@sticker nie unidec ale credin som mala na mysli 🙂

sticker
21. aug 2016

@tinuskaha Nie credin, to ani neviem čo je za hmotu 🙂 Ako píše hore @mojmacik Kamka vanilla sa volá tá nová hmota. A hmotu objednávam podľa toho kde mi dá najlepšiu cenu, príp. že je poštovné zadarmo, to mala teraz www.pecenieskamkou.sk tuším do prázdnin majú poštovné zadarmo...

dush
21. aug 2016

@elamaslakova ďakujem :*

mitena
22. aug 2016