Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gabika11
14. nov 2010

ahojte, nemozem sa vam rovnat s tymi vasimi krasnymi tortickami ale prokladma dnesne 3 k syncekovym prvym narodeninam:

gabika11
14. nov 2010

poradte prosim, ako som pracovala s to WI tak som robila so solamylom alby sa nelepila, ale na torte ho je vidiet, s cim to mam prosim potriet aby to nebolo take matne a v podstate biele? Vopred diky za odpoved 😉

bzucinka2
14. nov 2010

@lucula73 ved su krasne mne sa velmi pacia 🙂 aj topanocky sa ti super podarili 🙂
@gabika11 krasne 🙂

andrea12737
14. nov 2010

Ahojte kocky,
potrebujem pomoooc, dalsiu sobotu sa chystam na robenie torty, teraz som si isla zapracovat hmotu, na skusku, kedze som to este nerobila..neviem vsak ci mi vznikla taka hmota ako mala. mam pocit ze v nej citim ako keby kristaliky cukru..??.. urobil som nieco zle? isla som podla postupu od Alionusky z prvej strany..chcela som sa opytat, ci do toho ma ist ta citronka co je v malej flaske, alebo moze ist aj citronova stava..je mozne ze som nepouzila dobry cukor?? 2x som ho preosiala.. Teraz som tu hmotu dala do ladnicky v mikroten.sacku lebo sa mi zdala byt riedka ☹ Prosim poradte mi..dakujem pekne.

andrea12737
14. nov 2010

@bzucinka2 dakujem krasne za odpoved. Ja som pouzivala heru, ale tak ja moc maslove plnky nerobim a na stranke tortyodmamy.sk som sa stretla s tym ze pouzivaju Ceru, a ta je vhodna na vyprazanie, prip. polevy nie?? 😕

lucula73
14. nov 2010

@bzucinka2 ďakujem... 🙂 ..to boli moje úplne prvé topánočky,na druhý pokus sa mi celkom vydarili,aspoň ja som bola veľmi spokojná 🙂

lucula73
14. nov 2010

@andrea12737 ak to máš riedke,tak musíš ešte pridať cukor.....a tie kryštaliky..neviem ,aký cukor si použila?lebo najlepší je ten modrý,považský cukor-...

andrea12737
14. nov 2010

@lucula73 uz som pridala,teraz som sa na bla pozriet v ladnicke,tak to trosku stuhlo, uz sa to podoba konzistenciou na ´plasteinu´ 😉 dakujem pekne 😵 a ten cukor...pouzila som korunni? 😅 neviem presne...je to v takom svetlo hnedom obale.Ale dakujem pekne za tip, este dnes si pojdem zadovazit ten povazsky 😉

lussy23
14. nov 2010

@gabika11 - krásne
@deni_v22 - krásne. najviac s ami páči tá s tučniakmi
@lucula73 . krásne
@dada78 - vydarené

maca77
14. nov 2010

ahojte .. znovu všetky krásne torty ... len nemôžem všetkých vymenovať, nakoľko niektoré znovu "nevidím" 🙄
...ja som robila húseničku na zákazku a moje poĎakovanie patrí @alionuska Alenke za zopár rád a hlavne preto že som si mohla niečo nové vyskúšať, keĎže ako požiadavku mi ukázali jej fotku torty 😅

gabika11
14. nov 2010

@maca77 krasna husenicka

gabika11
14. nov 2010

prosim poradte, ako urobit tu hmotu na torte lesklu? Potriet rastlinnym olejom trosku? Nebude sa mi to roztetkat? Lebo ta hmota, teda Wi je akysi suchy. Vobec treba ho rozrabat so solamylom? Inak sa mi to bez neho lepilo, tak neviem 😒

bzucinka2
14. nov 2010

@andrea12737 ja davam ceru do cokolady 🙂
@lucula73 krasne sa ti podarili 🙂 ja som este neskusala, ale asi uz niekedy skusim, ked budem mat volnejsie dni 🙂
@maca77 perfektna je a telo si robila riadne z cesta ci puncoviny ? 🙂

winona24
14. nov 2010

krásnu nedeľu cukrárky...prišla som sa pokochať....a dobre som urobila....ja ani neviem koho menovať...všetky torty nádherné kúsky hodné výstavy.....máte môj veľký obdiv...ja by som chcela môjmu miláčkovi k meninám upiecť punčovú...tak sa potom pochválim.... 😝 😝 len rozmýšľam čím budem poťahovať....môžno zase skúsim MMF...i keď on je moooc sladký....

winona24
14. nov 2010

@maca77 to som sa aj ja chcela spýtať ako si robila to telo húseničky.??? nádhera 😵

sofi07
14. nov 2010

@maca77 ta je prekrasna, uplne roztomila 🙂 🙂 🙂

sofi07
14. nov 2010

@bzucinka2 recept na medeovniky mam tu http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/o..., su makke od zaciatku, aj po dvoch mesiacoch 🙂. obcas ich robim aj na zakazku, zavisi od zdobenia, velkosti atd.
@alex21 ano alex, je to tiez torta na podlozke, preto tak dobre drzi
@anibas ten bocianik je uzasnyyyy

beruska2x
14. nov 2010

Holky mate prosim nekdo vyzkouseny oriskovy krem? diky 🙂

beruska2x
14. nov 2010

jo a barvila jste nektera FMM tim cernym uhlim? jde to? diky ..

benjik
14. nov 2010

holky hele co jsem koupila v penny za 23,- 300 gramů.

dm1
14. nov 2010

@benjik to je super ako amerikanci z lidla! a uz si ich aj skusala? rozmyslam ze dam segre nakupit v CR

danciacik
14. nov 2010

ahojte, musím vás podočítavať, lebo sme na víkend boli preč. Tak idem pokukať čo krásneho ste zase napiekli.
Ja som robila teraz pre súrodencov - dvojčatá k 50-tke. No idem vás dočítať.

maca77
14. nov 2010

@gabika11
@bzucinka2
@winona24 Ďakujem 😵 telo som piekla v malých nerezových miskách, naplnila krémom a čo som trošku poorezávala tak som dotvarovala vrch do guľata

benjik
14. nov 2010

@dm1 asi zítra zkusím,dnes jsem pekla na vánoce.Jen nevím,jestli je má každé penny,máme tu 2,ale maj je jen v jednom.Vidím je podruhé za 3 měsíce.

bershka
14. nov 2010

ahojte baby, ja som si kupila vcera take 4 balenie marcipanu na tortu od Oetkera. na aku velku tortu to vyjde?

lussy23
14. nov 2010

@maca77 - krásna húsenička
@danciacik - krásne.

lussy23
14. nov 2010

@maca77 - krásna húsenička
@danciacik - krásne.

elise
14. nov 2010

@bershka ja som tiež kupila aj som sa pýtala ale nikto neodpovedal☹

bershka
14. nov 2010

@elise je tam sice pisane, ze je to na priemer 26 cm, ale.... co boky? co nejake kvetinky nato? ja som totiz este taku tortu nikdy nerobila a chcem to skusit...

elise
14. nov 2010

@bershka ja som z neho skusila už na skušku spraviť figurky vyšli mi 4 menšie🙂

bershka
14. nov 2010

@elise a ked chcem ten marcipan vyvalkat ako to mam urobit, aby sa mi to nelepilo?