Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
10. jún 2011

@katulkaaaaaa ten mliecny tak chuti po mlieku ved kazdemu to nemusi chuti mne zas mmf nechuti ani nikomu unas v rodine aj ked som tam dala vela kyseliny tak to bolo nechutne prikro sladke

mia114
10. jún 2011

baby, vas obdivujem tie ktore robite torty potiahnute MMF a Mliecnym marcipanom, vlastne vsetky ktore robite doma spravenou hmotou 😉 ja som robila asi 3prve torty Mmf ako dalo sa to urobit, ale dost som sa namakala a neslo mi to snim moc dobre, a mliecny marcipan no tak to dopadlo tak, ze bola z neho totaaaal tvrda guca 😀 😀 tak som vtedy kupila k2 a robila s nou ta mi chutila a dobre sa snou potahovalo, ale nic som z nej nevedela vymodelovat 😅 tak nakoniec som kupila WI a na ten uz neviem dopustit, s nim sa mi robi uuuuplne najsamlepsie vsetko krasne drzi tvar nelepi sa tak. Akurat este kvetinky z neho neviem najlepsie robit, tak uvazujem na smartflex fower alebo dakou takou hmotou este na kvetinky. Sice je Wi dost draha, ale kazdemu chuti, a ked si to zakaznik zaplati tak to nedvadi, ze je drahsia, no nie 😉 aj ked nezarobim potom az tolko ja 😅
Inac baby, ja ziadne potahove hmoty nemozem ani zjest 😀 😀 ked je urobena torta s nim tak potah vzdy necham na tanieti 😅 😅 asi to je deformacia z opecenia, ze mi to nechuti, mate aj vy takyto problem?????

yamahafazer
10. jún 2011

@mia114 umna presne tak isto stou hmotou tiez najlespi WI a skus ten smartflex ten mam aj ja a je super na kvetinky je tvrdsi a troska elastickejsi

eliska22
10. jún 2011

@mizulienka práve som vyskúšala ten nadstavovaný piškót, čo si dala link a upiekol sa mi krásne vysoký 😵 😵 😵 tiež som ho urobila mramorový .......idem piecť ešte jeden dnes 😀

lussy23
10. jún 2011

@yamahafazer - krásna tortiička
🙂

mia114
10. jún 2011

hannah montana, este jedna moja

janulkamartinko
10. jún 2011

@mia114 Ja baby tiez v tomto obdivujem,skusala som doma MMF ale som nato proste lava a ostala som pri PDT,na kvietky smarflex flower,a na postavicky white icing.... s tym marcipanom niesi sama,ja sice torty nejedavam,ale u nas to neje nikto,vraj je to moc sladke a prikre,aj ostatných ked som sa vpytala to iste 😖 a naozaj klobuk dolu pred tvojimi dielkami 🙂

janulkamartinko
10. jún 2011

Moje dnesne dielo,na želanie trochu čokoladovej klasiky 😖

jajuuus
10. jún 2011

@janulkamartinko akú ju máš krásne hladučkú! to ako robíš?? 😕

eliska22
10. jún 2011

@mia114 ja robím len z MMF a teda chutí všetkým 😀 a mne tiež 😉

katulkaaaaaa
10. jún 2011

@eliska22 aj ja chcem vyskusat ten korpus aky je vysoky bude sa dat prerezat na tri krat?aj nam chuti mmf len som chcela vyskusat no nevadi sak my to zjeme aj tak 😀
@janulkamartinko krasna mnam by som si dala taku cokoladovu
@mia114 super hanu by dcera hned prijala
@yamahafazer krasna torta,ja ked sledujem vase diela mne este tolko veci chyba 😕
zajtra idem na stretko do tt prvy krat sa vytesujem ze sa nieco naucim a bude tam predavat ten pan Kovac tak dobre ze som nic dnes neobjednala ma tam vykrajovacky za super ceny oproti ostatnym

mizulienka
10. jún 2011

tak a skoncene na dnes 🙂
fotila som iba fotakom takze kvalita nizsia, farby su sytejsie, vecer dam este fotky z fotaku 🙂

meinkonka
10. jún 2011

caute zienky,
prosim vas, cim si mam umyt ruky od gelovych farieb?? mam total cervene prsty a nejde to dole 😝 . dakujem

dadka212
10. jún 2011

@mizulienka perfektná je a také si mala nervy 😉 super

kočky neviete môžem WI poliať čokoládou?? nie vela, iba troška neprišiel mi piping gel a chcem urobiť sopku z ktorej ide láva a nič iné ako zafarbiť bielu čokoládu ma nenapadlo, len či sa mi nezničí poťah WI ...

mizulienka
10. jún 2011

@dadka212 dakujem, mala som nocnu a teraz, ked decka spali tak som dokoncovala🙂

myslim, ze coko by nemala poskodit, ja som teraz tiegulicky okolo torty su cokoladove MMF a davala som ich tam.

hejdita
10. jún 2011

moja vcerajsia pre dcerusku ma dneska 4 roky 😵 😵 😵 😵

mizulienka
10. jún 2011

@hejdita ta je krasna, malej vsetko najlepsie prajeme 🙂

eliska22
10. jún 2011

@katulkaaaaaa hej prekrojíš, aj ja som tak dnes robila 🙂
@mizulienka nádherne sa ti podarila...... 😉

reruna
10. jún 2011

Ahoj, tak jsem dneska dort dodělala, ale jsem teda hotová a řeknu vám, že teda nevím, kolik bych za něj musela chtít, aby se mi to vůbec vyplatilo dělat, toho času, materiálu, pomůcek a nervů, co jsem do toho vložila... asi budu dále péct jen pro nás a pro radost 🙂

reruna
10. jún 2011

@mizulienka super, tak na postavičky sevůbec nechytám, krásné 🙂
i ostatní holky jste daly krásné dorty, ještě večer se podívám 🙂

mizulienka
10. jún 2011

@reruna ten je nadherny a tie ruze su ozaj krasne 🙂
aj ja som si povedala, ze keby som si mala vycislit cenu za ktoru som to urobila asi by mi to nikto nezaplatil...tie vecery, ked som sa ucila robit tie zvieratka, ach jaaj 🙂 no nevadi, aspon, ze ma to bavi 🙂

lamps
10. jún 2011

@mizulienka tá je krásna 🙂 😉 🙂

mizulienka
10. jún 2011

@lamps dakujem 🙂

artepf
10. jún 2011

ahoj holky, chodím na tuhle diskuzi čerpat inspiraci a nemůžu se vynadívat, jaké krásné dorty sem vkládáte, já to taky trochu zkouším, teď jsem dodělala dort pro kamarádku k 1. narozeninám, objednala jsem si na něj abecedu, ale vůbec mi to s ní nešlo vykrajovat. Když už jsem písmenko vykrojila, nešlo mi nijak vyndat, aby se nepoškodilo. Máte na to nějaký fígl? Díky 😵

dadka212
10. jún 2011

@mizulienka Ďakujem tak ja to teda risknem 🙂

dadka212
10. jún 2011

kočky viete mi povedať ako džemujete velký korpus?
no mám 3 velké pláty (cez celý plech) dám na ne krém a ten džem dám kam? ako pri malom okrúhlom korpuse je to v pohode ale pri takomto velkom, neviem ako by som preklopila nadžemovaný plát na ten krémový...či to dávate na spodok džem a na to krém? píšem ako hotentot tak hádam chápete čo myslím...

@artepf

https://www.youtube.com/watch?v=a844Y0wCBKE
nikanika28
10. jún 2011

Dakujem velmi pekne za pochvaly, moc si to vaziim 😵
baby, co ste mi pisali ohladom mojho albumu, tak mrknite sem, mam spravenu stranku na FB 😉 http://www.facebook.com/pages/Torty-od-Niky-moj... ...mam tam torty porozdelovane podla kategorii 🙂

janulkamartinko
10. jún 2011

@jajuuus to bola asi iba nahoda,ja som s cokoladou nerobila ani nepamatam 😖

janulkamartinko
10. jún 2011

@nikanika28 prenadherne,som z toho paf :D

daria77
10. jún 2011

@dadka212 ahoj,ja robím takto: plát,naňho dám džem,potom plnku,potom zase plát,zase džem,plnka...skrátka každý plát nadžemovým a potom dávam plnku,plát.....
a ešte dávam trošku rumu do džemu a tak natriem trochu ten plát,ono sa to navlhčí,dobre to vpije 😀 -tak mi to už dávno poradila veľmi stará,ale fakt dobrá cukrárka,ten džem sa aj trochu tým rozriedi a aj ten korpus sa "napije"-ale fakt málo toho rumu 😀