Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
21. júl 2011

@erika107 - nádherné

dadka212
21. júl 2011

@erika107 krásne sú 🙂 syn mi hovorí a kde je skřipka 😅

lussy23
21. júl 2011

@desmodka - nádherná
@marci2305 - kráááááása

daducha
21. júl 2011

@erika107 perfektné,to by sa aj mojim pacilo 😉

jakelina
21. júl 2011

@erika107 to je perfektní a ten metr je super 😉

reruna
21. júl 2011

@erika107 super nářadíčko 🙂
Tak jsem si udělala ze SFV orchieje, koupila jsem si látkovou orchideu asi za 1 euro a podle toho jsem to vyřezala nožem, nabarvila, nechala jsem si ty jednotlivé části zatvrdnout a nejde mi to slepit dohromady - lepím to vodou jako obvykle, asi zkusím bílek a jedna se mi rozlámala, ach jo, snad to na tom dortu nějak polepím, aby to vypadalo, jedem v sobotu ke kámošce, tak ji chci překvapit malým dortíkem a taky už jsem měsíc nic nepekla a mám absťák

jakelina
21. júl 2011

@reruna snad to dáš dohromady. Já ty velké květy taky neumím, zkoušela jsem to jednou a od té doby už ne. Bylo to křehké a MMF se mi strašně lámal. Možná by to chtělo nějakou jinou hmotu.

alionuska
21. júl 2011

@lusil2005 ja pouzivam len gelove wilton a teraz nedavno som kupila extra cervenu,zelenu a ciernu-sugarflair colours...tie su fantastickeee!! Ale na tych promocnych..ja nai neviem,... to aj zbytky hmoty dam,ked mi zostane..bordovu a potom ruzovu a podla toho aky chcem odtien si miesam... 🙂 😀

@jakelina no ,neviem neviem..snad sa do vikendu vycasí😀 inak ten svetrik budes potrebovat..😀

lusil2005
21. júl 2011

baby, tak som s5... mam bordovu praskovu farbu, ciernu, rose a extra cervenu. tak snad z toho nieco zbucham 😅

reruna
21. júl 2011

tady jsou dvě, nešlo to moc dobře nafotit... a ta třetí je na kusy....asi to budu lepit až na dortu, vy si necháváte taky nejdřív vytvrdnout jednotlivé části nebo to lepíte k sobě, ještě když je to čerstvé, aby se to nelámalo? to ale pak nebude držet tvar

reruna
21. júl 2011

@lusil2005 já jsem taky barvila párkrát mmf práškovou barvou obyč z drogerie a zabarvilo to celkem dobře

lucisa
21. júl 2011

Holky, asi budu mít blbý dotaz, ale.....
Dá se do mléčného marcipánu zamíchat čokoška, aby z toho byla čokohmota, jako když se dělá s MMF? Zkoušela jste to některá? Díky

lusil2005
21. júl 2011

@reruna aj ja uz som farbila MMF praskovymi obyc farbami, ale toto je taka ta ina - draha praskova... vies. neviem ako to zafarbi. no uvidime....

reruna
21. júl 2011

@lusil2005 tou drahou práškovou jsem taky barvila a zabarvilo to super

erika107
21. júl 2011

@dadka212 no skripka nebude xixi bo som ju dvakrat robila a neako mi nesla 🙂 tak kaslem nato 🙂 ... aj tak si myslim ze toho bude tam viac nez dost 🙂

@jakelina dakujem aj mne sa najviacej paci ten meter 🙂

mizulienka
21. júl 2011

@reruna ja ked som robila orchideu tak som to lepila ked to este bolo "cerstve". Ked to vytvrdne uz to nie je take pruzne, ze si to upravis ako chces.

gabka32
21. júl 2011

holky prosím o radu... 😕 jak vyrábíte figurky? děláte jednotlivé části zvlášt, necháte vytuhnout a pak lepíte? nebo vše naráz? minule jsem dělala najednou a sem tam něco odpadlo :-/ dík 😉

reruna
21. júl 2011

@mizulienka příště to asi taky tak udělám

lussy23
21. júl 2011

@reruna - krásne orchidee

eliska22
21. júl 2011

pridávam svoju tortičku, čo som si upiekla k zajtrajším meninám, aby Vás to nepomýlilo, tak zajtra nie je Lenky, ale uznajte ako by som tam vpratala Magdaléna 😀 😀 😀

gajana1
21. júl 2011

baby robila som vaječny krem v mikrovlnke a veľa mi ostalo môžem s ňou potrieť aj tortu? nebude sa mi topiť poťahovka? pls surne

mizulienka
21. júl 2011

@gajana1 co vsetko je v tom kreme? maslo musi byt v pomere 1:1, aby mohlo ist aj pod potah

mizulienka
21. júl 2011

@gajana1 kolko masla si davala? fuuha 2-3 masla to je dost, nie je to prilis maslove, ako to chuti?

mizulienka
21. júl 2011

@mizulienka ked tam je tolko masla asi sa moze, ale na istotu to neviem....na TOMe sa o tom nepise?

mizulienka
21. júl 2011

@gajana1 pod tym receptom je diskusia a pisu, ze davali pod potah a ze v pohode.

desmodka
21. júl 2011

@eliska22 na hnedu cast napis Magda 😀

eliska22
21. júl 2011

@desmodka nie zlý nápad, ale aspoň do zajtra nechcem tú abecedu ani vidieť 😀 robila som s ňou 1x, lebo veď dnes mi prišla 😀 musela som skúsiť, lebo zajtra budem robiť tortičku na objednávku, kde to chcem použiť a už teraz mám pocit, že mi to bude trvať dlhšie - to vykrajovanie abecedy ako celá torta 😅

gajana1
21. júl 2011

@mizulienka diky a vôbec to nieje maste je to suprová plnka

eliska22
21. júl 2011

@mizulienka ahoj, objednala som si tú funky abecedu, lebo sa mi veľmi páči a prosím ťa to ako robíš, že tie písmenká máš také pekné? ja som sa s tým dnes natrápila a je to kostrbaté....mala som pod marcipánom tú foliu aj pod tou lištou, ale otras 😀