Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monika_123
22. júl 2011

@dadka212 rada by som ti vyhovela 😀 ale neviem vobec ako by som pomenovala tie vzory 😀 a myslim ze to nejde tak ze ked prilozis mys tak sa to zvacsi 😒

reruna
22. júl 2011

@dm1 příště už to taky budu takhle dělat, aby se to nelámalo....

jakelina
22. júl 2011

@reruna dělala jsem dvoupatrový bez vyztužení, ale měla jsem ho pořád v lednici a vytáhla jenom na focení 😀 😀 jiný patrový jsem nedělala, tak já teď fakt nevím. Krém mám jenom máslo se zkaramelizovaným salkem, tak ten je v pohodě.

jakelina
22. júl 2011

@katy.m musíš to tak dlouho upravovat, až ti nikde nic nebude přebývat 😀 😉

katy.m
22. júl 2011

@jakelina no hele,já fakt uhlazovala jak divá a pořád mi přebývalo 😕 😀

katy.m
22. júl 2011

@jakelina pak mě ještě napadlo,že jsem to mohla zamaskovat tím barevným páskem,ale to už byl dort hotov 😀

jakelina
22. júl 2011

@katy.m tak příště. 😉

dajna11
22. júl 2011

ahojte dievčence,idem robiť poťah z toho lidloveho marschmalow....ešte som ho nemala,je nejaký rozdiel medzi ním a inými?poradite ako na to?nejaké grify,čoho sa vyvarovať?

katy1979
22. júl 2011

@katy.m

https://www.youtube.com/watch?v=-3Ki5bbXu_Q

pozri si toto a budes vediet ako na to

lucisa
22. júl 2011

@jakelina jak děláš salkový krém, prosím tě?
Já na zítřek dělám dort tetě k 70, mám mramorový korpus, a váhám jestli udělat tmavý krém (nutelový) nebo bílý (tvarohový - i když ten bych improvizovala, protože netuším přesný postup). Jaký se bude hodit víc, i vzhledem k chuti?

jakelina
22. júl 2011

@lucisa já jenom ušlehám do pěny až zbělá máslo a dám půl plechovky salka a šlehám. Dá se to nadstavit kaší z mouky nebo pudinkem, ale do toho svatebního jsem to nechala jenom tak, ať je tuhý a pevný.

jakelina
22. júl 2011

@lucisa může být i ten i ten, dáváš i ovoce?? K tvarohovému je dobré ovoce - jahody, maliny nebo co máš.

katy1979
22. júl 2011

@lucisa ja davam salko +vajecny krem +maslo

reruna
22. júl 2011

@jakelina tak pro jistotu tam dej ten oplatek, jak jsi psala, ať jsi klidná.
@lucisa salko uvaříš 2 hodiny den předem, pak ho necháš přes noc lednici, ráno vyndáš máslo a to uvařené salko, necháš to chvíi stát, at to má stejnou teplotu, pak vyšleháš. Dá se tam ještě přidat karamelový pudink uvařený v 300 ml mléka bez cukru - salko je sladké dost, samozřejmě taky vychlazené a se stejnou teplotou jako ostatní věci. Tvarohový krém - uvaříš si 2 pudinky v 600 ml mléka s cukrem, vyšleháš s máslem a tvarohem, myslím že 1 máslo a 2 tvarohy, to asi podle chuti. Ten nutelový je taky moc dobrý, dnes jsem ho dávala do dortu... tak záleží na chuti

reruna
22. júl 2011

@katy1979 vaječný krém jaký?

lucisa
22. júl 2011

@jakelina , @katy1979 , @reruna holky, děkuju všem, tak já asi tentokrát dám ten tvarohový, mám ještě loňské ostružiny, jsou nádherné a letos máme obsypaný ostružiník, tak budou další.

katy1979
22. júl 2011

@reruna vajecny od bohusa a ked sa dava so salkom vyslahame si 3vajcia +1vanilka+150g cukru po vychladnuti zmiesame so salkom a s maslom. je lahsi ako iba s maslom

eliska22
22. júl 2011

@mizulienka
@daducha baby ja som nadšená, to šúchanie tou abecedou o stôl, to je Vám paráda 😀 😀 😀 😀 😀 ďakujem Vám 😵

reruna
22. júl 2011

@katy1979 aha, tak vaječný jsem ještě neděla...

andriss23
22. júl 2011

@reruna ten vaječný je dobrý....všetko sa to šľahá nad parou do zhustnutia a potom sa pridáva maslo
môže sa pridať kakao,alebo čokina, alebo len čisto vanilkový....a v pohode funguje pod poťahom
ja som dokonca do vanilkového pridala vaječný koňak mňáááám 🙂

lusil2005
22. júl 2011

Ahojte, tak som dobojovala... dufam ze sa budu torticky pacit. Moje dnesne dve objednavky:

lucisa
22. júl 2011

@reruna může se ten tvarohový krém dát pod potahovku z mléčného marcipánu? Nebo raději ne?

lamps
22. júl 2011

@lusil2005 ty si riadna frajerka 😉 😉 😉 , tortičky sú nááááááááááááádherné, Určite sa budú páčiť 😅 😅 😅 Ja z teba nechápem, s takým bruškom a toľká aktivita 😅 😅 😅

lencza
22. júl 2011

@lucisa pod potahovku tvaroh ne, jen z pudinku nebo z másla

lusil2005
22. júl 2011

@lamps ale mi dali zabrat... som dead. som zvedava ci sa dam do porodu este na nejaku ukecat 😀

lusil2005
22. júl 2011

@lencza myslim ze ani puding nemoze ist, ked v nom nieje dost masla....

dm1
22. júl 2011

@lusil2005 ty si blazen takto na konci tehu taketo skvosty robit! 😲 Fakt krasne sa ti podarili. Ja som na konci nevladala ani chodit nieto este vypekat

lamps
22. júl 2011

@lusil2005 ja byť na tvojom mieste už len oddychujem a vychutnávam si posledné chvíle bruškatého obdobia, veď budeš potrebovať veľa síl, aby si zvládla všetko, čo ťa čaká a neminie 😅 😅 😅 . Ono sú to ťažké ale neskutočne krásne chvíle 😵 😵 😵. Bruško treba ešte poriadne vyhladkať, kým príde drobčiatko na svet 😵 😵 😵

lusil2005
22. júl 2011

@dm1 dakujeeeeem!!! ale ti poviem, pri tej promocnej som na teba silno myslela. pri tej bordovej a ciernej ma zachranilo PDT-cko co si mi vtedy poradila... dobre ze som zobrala cely ten kybel 😀
inac - este pred tyzdnom som sa ledva vliekla aj ja. ale teraz, ked sa tak ochladilo, je to ovela lepsie!

lussy23
22. júl 2011

@marci2305 - krása
@lencza 🙂