Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anjelicek26
25. júl 2011

@lencza - ja davam cerstve maliny a broskyne z konzervy

lencza
25. júl 2011

@anjelicek26 @dadka212 díky moc 🙂 🙂 🙂 ty broskve nezní špatně

a ještě jeden dotaz..........ta vodní hladina, co dělala lusil, nešla by udělat i tím dekorgelem, co se s ním lepí jedlý fotky?

anjelicek26
25. júl 2011

@lencza - vravela, ze tam dala pipping gel a kvapku farby, ale ja som teraz v nemecku a nic takeho som nenasla... skusim pozriet, ked budeme o dva tyzdne na slovensku...

A broskyne su skvele, ja ich dam uplne odkvapkat a este ich osusim, potom idu k coko kremu fakt dobre a nepustaju stavu 🙂

lencza
25. júl 2011

@anjelicek26 o tom piping gelu jsem slyšela, ale nechce se mi kvůli tomu kupovat a ten decorgel mám doma

zlatat
25. júl 2011

čaute,
prepáčte, nejako vás nestíham čítať - mala som mužíka doma celý týždeň tak okrem tortičiek som sa venovala aj jemu.
minulý týždeň som mala len dve tortičky - jednu krstinovú a druhú takú obyčko jednoduchú. No a teraz som dokončila kyticu na tortu, ktorá bude darčekom.

zlatat
25. júl 2011
anjelicek26
25. júl 2011

@zlatat - ta kyticka je nenormalna, ako ziva, klobuk dolu 😵 😵 😵

zlatat
25. júl 2011

@anjelicek26 ďakujem, konečne som aj ja so svojimi kvietkami spokojná 😅

anjelicek26
25. júl 2011

@zlatat - su fakt krasne, uzasne. Som si pozerala aj tu zväcsenu fotocku, su ako zive 😵 No holt budem sa snazit aj ja zlepsit, snad sa mi to raz podari 😅 Inak ako budem u tatina na slovensku, skocim po nadhernu torticku ku tebe, je to kusok 😀

mrka2
25. júl 2011

@zlatat ta kyticka je nenormalne nadherna! naozaj sa mi verit nechce,ze to je vsetko jedle!!! mala by si za to dostat nejaku cenu! 😲

zlatat
25. júl 2011

@anjelicek26 OK, dohodnuté 😀
@mrka2 ďakujem pekne - ináč dala mi zabrať - robila som ju týždeň ... jasné, že nie celé dni, ale po večeroch, keď deti išli spať

eliska22
25. júl 2011

@zlatat neskutočné, tá kytica nemám slov 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

yamahafazer
25. júl 2011

@zlatat krasne torticky a ta kytica krasna ty si macher na tie kytice ja to vobec neviem tak dat do kopy ako to mam zdratkovat ked mam porobene kvetinky to by chcelo niaky kurz lebo lepsie sa robi ked to vidim ako sa to dava do kopy

zlatat
25. júl 2011

@yamahafazer ďakujem ... ani ja som nebola na žiadnom kurze, kúpila som si knihy od Alana Dunna, tam som toho dosť obkukala no a akosi mi to ide samé, spájam si to akoby to boli živé kvietky a pripevňujem floristickou páskou - napr. keď som mala hotové kvietky, vôbec som netušila, ako to dám dokopy, aby to aj dobre vyzeralo.

katy1979
25. júl 2011

@zlatat neodfotila si nam zivu kyticu 😲 😲 😲 neuveritelne a uzasne. nechces urobit kurz? hlasim sa

daria77
25. júl 2011

@zlatat nádherné..tá kytica,bože nemám slov 😲 😲 😲

anjelicek26
25. júl 2011

@katy1979 - jj taky kurz prosim aj ja 🙂

daria77
25. júl 2011

@reruna krásne tortičky 🙂
@siusinocka super 🙂
@lusil2005 nádherné 🙂 a tá kvetinka-dokonalé 😲

jakelina
25. júl 2011

@zlatat to je ta děkovná kytice pro paní doktorku??? No je naprosto nádherná, ta z ní sedne na zadek. Jenom jestli pozná, že není živá a nenaleje do vázy vodu 😀 😀 😀
My jezdíme k vám do Salib do termálů, tak až tam budu tak se hlásím na kurz drátkování. 😀 😀
Jsi moc velká šikulka.

daducha
25. júl 2011

@zlatat ja nemam slov, ta kytica je absolutne dokonala, nadherna,aj ja sa hlasim na kurz 😵 .Ze ta nenasli ked robili tortu pre Kate a Wiliama,môzu lutovat 😉

zlatat
25. júl 2011

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 áno, to je tá pre pani doktorku ... a máš pravdu, ako ju poznám, tá určite padne na zadok s otvorenými ústami a nebude si ich vedieť zavrieť.
No a si vítaná, ak budem doma 😵

zlatat
25. júl 2011

holky, ste zlatučké, ďakujem vám za pochvaly

zlatat
25. júl 2011

@daducha posledný augustový týždeň som v KE 😅

zlatka10
25. júl 2011

@zlatat to nie je kytica na tortu, to je umelecké dielo, nič krajšie som tu ešte nevidela! Máš úžasný cit pre umenie, mala by si to využiť aj inak, všetka česť! 🙂

zlatat
25. júl 2011

@zlatka10 ďakujem Zlati - verila by si, že ani kresliť neviem?

zlatka10
25. júl 2011

@zlatat tak tomu sa dá skutočne len ťažko uveriť 😲

zlatat
25. júl 2011

@zlatka10 fakt, keď deti odo mňa chcú, aby som im niečo nakreslila, tak zvládnem akurát tak nejaký stromče, domček, plot ... a to je asi tak všetko, môj starší syn krajšie kreslí ako ja

zlatka10
25. júl 2011

@zlatat skús modelovať, možno že to, čo nedáš na papier, vymodeluješ, máš skôr 3D videnie - jéj, mám pre teba novú prácu : sochárka! To by mohlo celkom vynášať, nie? 🙂

zlatat
25. júl 2011

@zlatka10 neviem, musím sa spýtať strýka, on vyrába rôzne medajly ... ale určite to vynáša viac ako práca v školstve

ikula2
25. júl 2011

@zlatat tak kytica no uzasna 😲 😲 , prosim ta nenahnevaj sa, ale kolko si pytas za takuto vyzdobu. Dufam, ze raz aj ja aspon jeden kvietok urobim taky ako ty.