Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
31. júl 2011

@dadka212 krasne sa ti podarila 🙂

lusil2005
31. júl 2011

@elina313 och nestras s porodom!!! este nechcem! 😀
ten receptik som davala o prispevok vyssie...

vejinka
31. júl 2011

@daducha takze to je na cokoladu nie na hmotu

vejinka
31. júl 2011

@bzucinka2 musi sa to na tom marcipane nahrievat?

lawli
31. júl 2011

Ahojte ,moja dnešná....

vejinka
31. júl 2011

@daducha a keby som ta velmi velmi pekne poprosila ci by si mi tam nekupila ciernu farbu a k2 dve kila? A poslala by si mi to?

katy1979
31. júl 2011

@lawli aj do cesta si dala to zelene 😀

vejinka
31. júl 2011

@lawli hehe dobre zhulena torticka.napln je 😀 mariskovy krem?

bzucinka2
31. júl 2011

@vejinka musi aby sa ti tam otlacil ten vzor 🙂

lawli
31. júl 2011

@katy1979 @vejinka Nie nie ,to len vyzdobená je takto 😀 cesto klasika kakaové a plnka šľahačková s čokoládou Gaštany.... 🙂 A najväčšia sranda ,že je to pre chalana ,ktorý ani nefajčí 😅

mizulienka
31. júl 2011

@lawli krasna, ako sa ti podarilo tak krasne rovnomerne tie listky vyrezat?

baby neviete nahodou, mozem zamrazit mascarpone a potom pouzit?

dadka212
31. júl 2011

@katy1979 ano tak dávam 4 polievkové lyžice na 200g pri horkej čokoláde...ostatné som ešte neskúšala...

@weirdo ja to robím normálne varechou, najprv rozpúšťam čokoládu potom pridám ten sirup a znova to miešam kým sa hmota nespojí 😉

@bzucinka2 áno robia to z hocijakej čokolády 😉 len potom je pomer sirupu iný

@anjelicek26 je to fakt ako nejaká poťahovacia hmota, len nesmie byť moc teplá potom sa lepí, to som dala nachvílku do chladničky a znova super 😵

tu je link na pomery k rôznym čokoládam
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=26&t=7

jerryjanka
31. júl 2011

@ikula2 lenže ked som to spravila tak mi tam zostalo napriklad vnutro z Dčka. ako to vybrať aby sa mi to nepokašlalo cele ☹

anjelicek26
31. júl 2011

@dadka212 - Jeeej dakujem velmi pekne xixi uz len zohnat ten sirup a vyskusam, zacinam sa na slovensko fakt tesit 😀

dadka212
31. júl 2011

@jerryjanka ja to robím tak, že hmotu vyvalkám na tenučko, počkám kým si troška odpočinie nech nie je moc mäkká, potom normálne vezmem lištu a vykrojím písmeno, keď mi tam niečo zostane čo nemá, to vyberiem špáradlom, ešte tou lištou s písmenom vnútri pobehám po podložke nech sa pekne vykrojí a potom to rovno spolu s lišotou lepím na tortu alebo na nejakú listinu a podobne...

daducha
31. júl 2011

@vejinka v pohode, nie je problem,farbu maju urcite, no ci aj K2,to ti zistim a dam zajtra vediet.

lawli
31. júl 2011

@mizulienka Ďakujem za pochvalu ,tie lístky som vyrezávala podľa šablónky z tenkého kartónu. A čím ? Malým ,ostrým kuchynským nožíkom ,oveľa lepšie sa mi s nim pracuje ako so skalpelom... 🙂

dm1
31. júl 2011

@jerryjanka jemne vypichnut sparatkom 😉 . Neviem ako ti baby radili ale staci mat na tenko hmotu a cez sacok hore aj dole vykrojit poriadne a potom staci uz len tie stredy povypichovat ide to same

eliska22
31. júl 2011

kočky robili ste niektorá tú gaštanovú tortu a poťahovali??? Myslíte, že to môžem tak urobiť, že dám korpus na to tú gaštanovú plnku na ňu by som dala tú šľahačku s tou smotanou, korpus a opakovať to plnenie a korpus a potiahnuť? Dúfam, že rozumiete ako to myslím 😀

martinex
31. júl 2011

@eliska22 ja som taku robila a cele to musis este obtiahnut maslom s cukrom,aby ti ta slahacka so smotanou nesla pod potahovku tesne

broucek2
31. júl 2011

@luci79 ahoj, používám do něj mléčný marcipán a jsem na tom podobně. Na vláskách to ještě není vidět, ale na těch tlustších a delších věcech ano. Chci ještě zkusit SFF, jestli to bude lepší

eliska22
31. júl 2011

@martinex díkes, to je jasné 😉 len som nevedela, či niekto robil ten postup, že to pyré a rovno na to tú šľahačku so smotanou 😝

broucek2
31. júl 2011

@bzucinka2 @lusil2005 holky, já zhubla kojením po porodu, ale jakmile jsem omezila kojení na 2x denně, tak přibírám ať jím hodně nebo méně.

gabika11
31. júl 2011

@daducha ahojcek, citam ze si z okolia Kosic, prosim ta kde je ten obchodik? Dakujem za odpoved 😉

ellisabet
31. júl 2011

@gabika11 Ahoj! ja som sa jej na to tiež dnes pytala, je na furči v OD Toryse, pekaren juno

gabika11
31. júl 2011

@ellisabet diky, tak teda o takom obdodiku som ani netusila ze tam je, lebo maju taky obchodik na Alvinczyho, a nevies nemaju nejaku stranku internetovu?

alicc
31. júl 2011

ahojte,
prosim vas neporadite mi aku tortu tete na 80-tku? mala by to byt okruhla a nie velmi zlozita, myslela som aj na coko hmotu na pol torty a pol bielu, uz ste taku niektora robili a velmi sa mi pacila. len neviem ci sipove ruze alebo len take vypichovane z formiciek. ak mate nejaky namet, napad prosim poradte, dakujem. 😉

vejinka
31. júl 2011

@daducha diky moc moc moc..a mrkni aj na datum spotreby na tej k2 😉

ikula2
31. júl 2011

@jerryjanka hmota by nemala byt uplne makka chvilu nechat zaschut a ked to potlacis poriadne tak skus pohybat po podlozke a budes vidiet ako sa to oddeli, mne to tiez na zaciatku neslo a robila som meno aj hodinu 😀 , ale uz je to fajn

vejinka
31. júl 2011

@alicc skus knihu.. 😉