Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
23. aug 2011

@anibas naaadherne torticky, prosim ta ta orchidea kolko vazila?

dadka212
23. aug 2011

kočky môžem dať do punčovej aj džem s kúskami ovocia? konkrétne ríbezlami? či ich dám radšej preč....ja s tým vôbec nemám skúsenosti ☹

veronkaj
23. aug 2011

@dadka212 no ja som tiež chcela aby ma tam dala ale vraj sa to nedá že treba počkať kým to bude spoplatnené

dadka212
23. aug 2011

@veronkaj už to spoplatnené je, takže už ťa tam určo dá 😉 síce zaplatené to ešte nemám, lebo vraj do 2 týždňov mi príde mail s podkladmi na zaplatenie....ale na mape už som

veronkaj
23. aug 2011

@dadka212 a ako to mám urobiť čo preto? nič mi nedošlo

dadka212
23. aug 2011

@veronkaj napíš jej znova cez ten kontaktný formulár a ona ťa do týždňa dá na mapu 😉

ikula2
23. aug 2011

@dadka212 no ja by som radsej isla do marhuloveho alebo broskynoveho a kusky ovocia kludne, ja som dala rozmixovane broskyne / zavarene, som sa docitala v jednom recepte a tiez som to robila prvy krat a velmi im chutilo aj mne

A dnes mi prisla foto co som si zabudla odfotit tortu madagaskar je to fotene z vrchu tak az tak to dobre nevidno

rubinka
23. aug 2011

@daducha - prajem pevne nervy s toľkými tortami čo máte piecť, mne robíte tú s prasiatkami tak verím že sa vydarí ale má tam byť 5 prasiatok nie 7, asi ste sa pomýlili. Písala som vám že tam chcem parížsky krém plus banán a prídeme si po ňu piatok večer ak môžeme 🙂

dajna11
23. aug 2011

ahojte,nieje síce marcipánová....ale z plienok.....táto je na zajtra,marcipánová bude na sobotu 😀 😀

dadka212
23. aug 2011

@ikula2 už to mám namazané 😝 no nevadí hádam bude chutiť....
a keď to zaťažím tak do chladničky s tým, či vonku ?
sorry za tolko otázok 😔

lussy23
23. aug 2011

@dajna11 - krásna.
@ikula2 - nádherná

ikula2
23. aug 2011

@dadka212 zatazit a do chladnicky do zajtra, som ti to aj chcela napisat a nejako som zabudla som myslela ze je to v tom linku az teraz ma napadlo ze k tomu receptu to nebolo s tymi broskynami, tak nabuduce urcite vyskusaj 😉

dadka212
23. aug 2011

@ikula2 ďakujem moc, už je to v chladničke, som ju musela preorganizovať, povyberať policu a šuple inak by som ju tam nenacpala...hádam bude aspoň stáť za to 🙂

lussy23
23. aug 2011

@anibas - úžasné torty a tá orchidea, rovnno do kvetinárstva! Ako je urobená tá stonka? Vy ste uckrárka vyučená? @dadka212 - waw nádherná torta @mia1111 @broucek2 - nádherné kittinky 🙂

@monika76 - zlatučká a krásna
@aktak - krásne princezné =)

veronkaj
23. aug 2011

@dadka212 napísala som dúfam že cez správny,

ja pečiem len pre nás a baví ma to a hlavne pre radosť.
dakujem

dadka212
23. aug 2011

@veronkaj no mňa to tiež presmerovalo na nanič mamu alebo art mamu ? neviem už si nepamätám....tak asi za týždeň ti príde mail a potom za ďalší týždeň budeš na mape a možno budeš robiť už aj iným keď sa ozvú nie len pre vás 😉

dajna11
23. aug 2011

@lussy23 dakujem.....ved som tam zabudla dať kvietky,ja hlava dubová..takže rozbaliť a dorobiť 😖 😀

vladka1
23. aug 2011

prosím prosím...nemáte některá postup na kabelku?Kdysi tu byl ....takový jednoduchý...zapomněla jsem si ho uložit....děkuju moc....

dm1
23. aug 2011

@swiss ja som rozpustala v troske alkoholu ale baby davaju aj samotne. z akej hmoty robis? lebo ja MMF a tam ked som chcela sytu farbu sa mi to rozpadalo

monika76
23. aug 2011

@lussy23 Ďakujem

zuba
23. aug 2011

Ahojte dievčatá, tak zatiaľ vás len čítam a čítam a veru mnoho vašich príspevkov mi pomohlo.
Na môj prvý pokus som robila 2 torty. Jednu na oslavu môjho s sestrinho drobca u našich rodičov a druhú na to isté poobedie u nás doma pre môjho drobca a jeho krstnú mamu - tú sme prevážali 2 hodiny v aute, ale prežila to 🙂. Tortu s autíčkami sme robili spoločne so sestrou 😉

dm1
23. aug 2011

@zuba tie su krasne 😵 a ze prve ja odpanem! a pozeram ze dalsia dubnicanka tortuje 😎

eliska22
23. aug 2011

@zuba krásne 😵 a teda nepovedala by som, že 1 pokus 😉 keby si videla môj 😀 😀 😀

zuba
23. aug 2011

@dm1 @eliska22 babule ďakujem - no veru prvý
len budem musieť čosi vymyslieť keď budem chcieť nabudúce modelovať - tak ako krtka teraz, lebo celý sadal dolu a nedržal pekne. Používala som PDT a kamoška mi poradila Smartflex - len ten sa mi zdá drahý.
@dm1 - ty si teraz čosi spomínala s vatou - to postavičku dávaš schnúť na vatu, či to bolo čosi iné?

zuba
23. aug 2011

a teda ďakujem aj zvyšku 🙂

zuba
23. aug 2011

@dm1 inak pôvodný plán bol, že oslovím teba aby si mi nejakú spravila, ale potom som sa rozhodla, že to vyskúšam aj ja

dm1
23. aug 2011

@zuba ano ale nie na vatu samotnu ale na sacok s vatou si dam foliu potravinarsku a na to hlavicku - teda ja len hlavicky tak nechavam ostatne klasika vselijako podkladam aby vydrzalo. PDT je dost makka na modelovanie ked chces nieco lacnejsie ako smartflex tak skus PDT ale special. je super ze tu u nas sa da kupit aj po kile tak by si to mala bez problemov

dm1
23. aug 2011

@zuba tak super ze si skusila ide ti to krasne rovno na prve pokusy hentake modelovacky, mramorovy potah, pismenka.... no sikula!

zuba
23. aug 2011

@dm1 No ja som PDT kupovala u našich v BB tam je to 5 kg vedierko o 3 € lacnejšie ako tu u nás a som nevedela, že u nás ho predávajú aj po kile - tak nabudúce kúpim ten špeciál na modelovanie . Ale nabudúce bude torta pre mňa tak bude bez modelovania.
No a mramor sa mi veľmi páčil a a postup nebol zložitý - tak som sa rozhodla, že idem do toho. Ale písmenká dali zabrať, nabudúce musím asi predtým nechať stvrdnúť trošku hmotu - možno to pôjde lepšie.

mayem
23. aug 2011

@anibas
@dm1
Ahoj holky, úplně zírám, kráááása. Taky se občas pustím do vytváření dortů pro svoje děti, ale nikdy se mi nepovede tak hladká hmota pro potažení dortu. Dělám z marcipánu (mandle, sušené mléko, salko, med), ale ta Vaše je prostě bez chybičky, mohla bych poprosit o recept? Stačí do IP. Děkuji moc 🙂