Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
2. sep 2011

@dadka212 bolo to na FB v e-shope Pecenie s kamkou

janulkamartinko
2. sep 2011

Ahojte
Pridavam moju dnešnu a prosim na tom pokuse o orchideu sa nesmejte 😖
Inak som mala napisane meno Lucke a az potom som sa zbadala a prepisala na Lenke,este ze len dve pismenka 😀 to sa iba mne moze stat.... užastne tortičky ste popridavali nestiham laikovat 🙂

alca85
2. sep 2011

Ahojte....tak asi aj ja zachvíľu prepadnem tortománii 😀 ...len by to chcelo viac času a voľné ruky 😔

Mám otázku? Robievate aj varenú modelovaciu hmotu? Môže sa aj tá uskladniť v chladničke na nejaký čas?

a teda pridám aj moje 1. tri torty v živote 🙂
tá malá bola len skúšobná, že či to vôbec zvládnem , s vláčikom bola pre dcérku a tá so Simpsonom je robená dnes pre brata 🙂

Dúfam, že si budem môcť k vám občas skočiť po radu 😉

dadka212
2. sep 2011

@dm1 aha tak to som ani nepostrehla takú súťaž 😅

@alca85 krásne a na prvé torty fakt super 🙂

eliska22
2. sep 2011

@anibas už som to našla aj ja, že utajená torta 😀 😀 😀 gratulujem......krásna je 😵 😵 😵

dm1
2. sep 2011

@dadka212 ani ja az ked nabehli vysledky 😅

eliska22
2. sep 2011

@alca85 vitaj 😉 kukám, že si tomu už načisto prepadla 😀 krásne tortičky 🙂

alca85
2. sep 2011

@dadka212 ďakujem 😵 , no ešte sa mám veľa čo učiť....na vaše výtvory ešte ani zďalekého ďaleka nemám 😅
@eliska22 tá torta je fakt suprová, nemáš sa čoho báť 🙂

alca85
2. sep 2011

@eliska22 tak vieš, zostala hmota 😀 😀 treba využiť

dadka212
2. sep 2011

@dm1 no ja by som sa ani neprihlásila, nerobím také krásne torty do súťaže ale ty to je už iná káva 😉

eliska22
2. sep 2011

@alca85 ono vždy nejaká ostane 😀 😀 😀

alca85
2. sep 2011

@eliska22 ja som dnes skúšala nejakú takú že varenú, ale trhala sa mi 😒 , takže ten poťah je taký o ničom

alca85
2. sep 2011

@eliska22 a chcela som ti dnes zavolať, ale zistila som, že mi niekde zmizlo na teba číslo a na Skype si akurát nebola 😒 ...tak ale nejak som si poradila.

dadka212
2. sep 2011

@alca85 máš to v rukách a keď ťa to baví učíš sa rýchlo 🙂
a varenú hmotu nerobím, vlastne len pre velmi blízkych ludí som ochotná robiť doma hmotu 😅 inak objednávam a vyhovuje mi to velmi, skladovať sa dá cca rok normálne vonku, krásne sa dá farbiť atď.

alca85
2. sep 2011

@dadka212 a nie je to moc drahé? Nejak som ešte nezisťovala..

dadka212
2. sep 2011

@alca85 ja objednávam pasta dama top alebo špeciál a 5kg vyjde 21,50 čo nie je drahé, doma robený mliečny marcipán ma vyjde o dobré 2eura drahšie na kilo...

alca85
2. sep 2011

@dadka212 a kde to objednávaš? keď mi deti povyrastú 😅 a budem možno piecť častejšie, tak si aj ja hádam objednám 🙂

zuzana124
2. sep 2011

@mizulienka áno sú výsledky v e-schope pečenie s kamkou bola súťaž o najkrajšie svadobné torty 🙂

dadka212
2. sep 2011

@alca85 no to isto minieš kým skončí záruka, vždy je nejaká príležitosť niečo upiecť 😀
objednávam rôzne
http://cukrarskepotreby.eu/
http://www.pecenieskamkou.eu/
http://www.webareal.sk/vsetkopretorty-sk

alca85
2. sep 2011

@dadka212 ďakujem za linky...ukladám 🙂 ,

a kujéém za laiky, veľmi potešili 😵

dadka212
2. sep 2011

@alca85 nemáš začo, tu si všetky radíme 😉
a mimo tému, tvoj brat je môj bývalý spolužiak 😀

alca85
2. sep 2011

@dadka212 Dani, ja viem, ja ťa poznám 😀

anibas
2. sep 2011

všetkým ďakujem a najviac sa tešili moje slečny 😀 😀 😀 😀 už pozerajú ponuku v e-shop-e 😉

alca85
2. sep 2011

@dadka212 ešte keď som robila v Belde, som ťa často videla prechádzať sa s deťuchami v Móle 🙂

anibas
2. sep 2011

@bianca t- fornax - lebo určite príde do 2 dní 😉

dadka212
2. sep 2011

@anibas velmi ti to prajem, robíš prekrásne torty a právom si to zaslúžiš 😵
@alca85 😀

dadka212
2. sep 2011

@alca85 no tam chodíme hlavne cez zimu sa pohrať 🙂

bianca
2. sep 2011

@anibas dakujem.Asi nakoniec zasa len tam skoncim

zuba
2. sep 2011

Ahojte babule- tak a idem sa aj aj radiť, potrebujem teraz kúpiť ešte neajkú formu na tortu, lebo mám len tú jednu, takú univerzálnu bábovkovo tortovú, ale chcela by som teraz robiť dvojposchodovú pre seba a neter - máme naraz narodky, no a potrebujem si kúpiť ešte menší, prípadne aj jeden väčší kruh alebo štvorce. Čo je lepšie: ráfiky, klasické formy() tie sú z pocínovaného plechu) alebo našla som aj na t-fornaxe takú nastaviteľnú - budem kupovať v t-fornaxe, lebo to si pôjdem po to peši, tak pozerám len tam, lebo poštovné by mi to inde asi predražilo. Čo sa vám viac osvedčilo, čo viac používate.
Dík vopred za odpovede

zuba
2. sep 2011

@dm1 Prosím ťa ktorá sada to presne bola s kosticami čo sa ti neosvedčila - idem teraz nejakú kupovať, tak nech takú nekúpim 🙂

A ešte máte neikto pílku z t-xornaxu ? http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/pilka-35cm/ Ak ano aká je?