Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tortelinka
13. sep 2011

@zuba vdaka

dadka212
13. sep 2011

@tortelinka nemôže ísť, ja som tak raz skúsila pre nás doma, ráno som potiahla a na obed už popod poťah vytekal ten cukor ako sa poťah topil....

lucula73
13. sep 2011

@andicek ja neviem či ti bude stačiť z tých 4 vajíčok...nemám v tom mramorovom takú prax,robila som ho len párkrát.....ale keď píšeš,že je menšia forma,tak snáď to bude stačiť.....fakt neviem....inak ten recept sa dá upraviť na koľko vajec chceš,vyrataš na jedno vajce a potom podla počtu koľko chceš vynásobíš 🙂

eliska22
13. sep 2011

vôbec Vás nestíham čítať, ale potrebovala by som poradiť mám požiadavku na tortu a chcú plnku s banánom....ale nechcú parížsku ani karamelovú ani čokoládovú......neviete poradiť k akej sa hodí banán? 😕 😕 😕 som v koncoch 😝

adrianai
13. sep 2011

@ikula2 ja som dala naposledy milku - mňam 😉

lenocka23
13. sep 2011

@eliska22 a co do tvarohoveho kremu? aj ked ten by si pytal nieco kyselkavejsie....

mizulienka
13. sep 2011

@lusil2005 jaaj ja som si ho zamenila za iny, aj ja mam taky isty, je krasny,da sa s nim urobit pekna cipka 😉

eliska22
13. sep 2011

@lenocka23
nad tvarohovým som rozmýšľala, nejakým čokoládovým, len sa mi nepodaril vygoogliť žiadny recept 😒

lenocka23
13. sep 2011

@eliska22 ja som robila tento: 500g jemny tvaroh Pilos, maslo, 100g pr. cukru, dva vanilkove cukre... chuti to ako pribinacik, je fakt skvely a myslim ze ked das kakao, nepokazis ho.... ale hlavne ho NEdavaj pod potah... 😉

eliska22
13. sep 2011

@mizulienka ďakujem ti 😉 vyzerá to tiež dobre 🙂

dajna11
13. sep 2011

juj baby....ja si sedím a pozerám tv a moj milý manžel....chlap ako sa patrí,mi tvaruje tortu do tvaru tanku...ved sa vyzná 🙂 🙂

mizulienka
13. sep 2011

@dajna11 😀 😀 😀 😀 😀 to je super 🙂

dajna11
13. sep 2011

@yamahafazer dá sa aj na poťahovku,priložíš a fúkaš horucim fenom...

dajna11
13. sep 2011

@mizulienka že?????ja ani neviem aký ma tvar taký tank 😀 taký ozaj pravý tvar

lamps
13. sep 2011

ahojte, odkedy mi nastúpili deťúrence do školy a škôlky vôbec Vás nestíham čítať ☹ . Pridávam moju práve dokončenú tortičku a idem spratať kuchyňu 😝.

dajna11
13. sep 2011

dievčatá,poradťe,z čoho by ste urobili hlaven na tank aby bola dosť dlhá a aby mi nesadla z veži dolu?

lusil2005
13. sep 2011

@mizulienka heeeej ta, co je tam vo vacsom a mensom prevedeni ze? tiez som nad nou slintala 😀 som zvedava kde to vyuzijem 😅

jakelina
13. sep 2011

@lamps nádherná dorta, moc hezky sladěná. A jak se dělají ty kytičky?? Nemáš postup???

lusil2005
13. sep 2011

@dm1 ja mam dilemu. mam objednat tie perly z toho ceskeho mmb co je ta biela forma, alebo tieto - teraz som ich nasla: http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/1631/Perl...

lamps
13. sep 2011

@jakelina joj nemám, to som len podľa fantázie. Ale sú to tri kvietky - dva rovnako veľké a jeden menší. Špajdlou som zvlnila trochu okraje, namaľovala som každý práškovou farbou a zlepila som ich jeden na druhý 😅 . Len neviem, či som to napísala dosť zrozumiteľne.

ikula2
13. sep 2011

@dajna11 hlaven? Spajdlu a obal ju potahovkou a vysulkaj a bude drzat super 😉 , aspon ja by som tak robila.
@lamps krasna torta a kvietky 😵

lucula73
13. sep 2011

@lamps a základ kvietku bol kruh či nejjaký iný tvar?čosi podobné som videla raz na stretku,ale to bol taký trojlístkový kvietok 😕

lamps
13. sep 2011

@lucula73 základ kvietku som robila touto vykrajovačkou: http://www.cukrarskepomocky.sk/images/produkt/F... a okraje som zvlnila.

dm1
13. sep 2011

@lusil2005 tazko radit ta druha je dlhsia co je super mas to rychlejsie urobene. Moja ma 20cm a mas tam az 3 velkosti. len je drahsia

lucula73
13. sep 2011

@lamps super nápad,fakt...a šlo ti to dobre s tou špajdlou?na tej podložke si to robila?

dm1
13. sep 2011

@dajna11 a co take tie dlhe plnene trubicky a obalit do potahovky?

lamps
13. sep 2011

@lucula73 áno robila som to na tej bielej podložke. Ja to "musím" robiť tou špajdlou lebo kosticou mi to nejde, neviem prečo, ale nemám tie okraje také pekné. Neviem akosi prísť na to, ako mám tou kosticou stenšiť okraj. Tak špajdla to vyriešila 😀

lucula73
13. sep 2011

@lamps mne to zas ide kosticou lepšie,ale nie až tak veľmi zvlniť,na to je špajdla asi lepšia...vyskúšam niekedy,dík 😉