Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
21. okt 2011

@dm1 haribo su lepsie ako jojo, a tiez maju tie bielo ruzove 😉

mariann2
21. okt 2011

ahojte, ste tu toho popísali ani vás nestíham čítať, ja mám zas tort nad hlavu už mesiac som v noci poriadne nespala, pridávam zatiaľ dve a ešte ma čakajú štyri /pri tortičke s vlnou som sa inšpirovala na nete, veľmi sa mi páčila/ 🙂

eliska22
21. okt 2011

@lusil2005 presne aj ja som sa minule rozčuľovala, kupovala som v Bille a ten cukor jedna veľká hruda 😠

katy1979
21. okt 2011

@dajna11 ten je kraaaasny vsak si ho mozem ulozit 😎

@monika76 tak to drzim palce snad dodrzia to co slubili. ak platis taku sumu za najom ako by si platila aj inde tak len si otvor usta. lebo tym padom nemas problem zmenit bydlisko

eliska22
21. okt 2011

@mariann2 tá s tou vlnou parádna je 😵

katy1979
21. okt 2011

ten povazsky je poslednu dobu sama hruda. ale vsak predtym taky nebol. nezavisi to od toho aky typ skrobu tam je?

verusinek
21. okt 2011

@dm1 moc děkuji, paráda 😵

dajna11
21. okt 2011

@katy1979 ježíííši jasné,to je pre mna pocta🙂

dm1
21. okt 2011

baby toto ste videli? brutal ☹ 😖

https://www.youtube.com/watch?v=m71U2jJp09w
katy1979
21. okt 2011

@dajna11 no vsak je super a to ked ukazem sebimu tak najblizsiu dobu budem pocuvat ze on taku chce. vidis kamoska chcela pre syna autickovu.

katy1979
21. okt 2011

@dajna11 inac pozeram ze lukasko uz ruky natahoval za autickom. branila si tortu vlastnym telom? 😀

dajna11
21. okt 2011

@mariann2 ten s vlnouje krásny,aj ja už dlhšie poškulujem po takej téme,no nemám komu...ale robila som tou technikou prikrývku pre bábo.na tortu

dajna11
21. okt 2011

@katy1979 no ja som baba hlúpa,mojho syna som ani neodfotila pri jeho prvých narodkách s tortou,tak som ho cvakla tu 😀 😀 a teda fotiť pri nom tot bola hroza,lebo autíčka to je jeho...

katy1979
21. okt 2011

@dajna11 teda vlastne dieta si s tortou neodfotis ze sa nehanbis.
mne staci ze len vyberiem tortu na stol a uz stoji na spickach a natahuje sa. zatial este do ziadnej dieru neurobil.
Ale starsieho som nacapala ako sedi pri torte a uzdibkava si korpus. ze on iba kostuje 😀

dajna11
21. okt 2011

@katy1979 no som to ja hnus mama,vieš ako som si to vypila od svokry? 😀 😀 moj teraz rypkal do druhej naplnenej torty čo je pre neho na zajtra

majkas
21. okt 2011

ahojte,

pls chcem sa spytat ak davate tortu na tu vyrobenu podlozku s celofanom navrchu, neorosi sa mi to cez noc v chladnicke? neviem ci to mam rovno zdobit na tej podlozke alebo to az zajtra prelozit...
vopred dik za rady 🙂

dajna11
21. okt 2011

@majkas mne sa nikdy nič nestalo...dokonca som to mala raz aj na sadrokartone a to som sa bála že navlhne,ale nie,v poho

repi
21. okt 2011

@lusil2005 dakujem, takze bielu cast oddelim a pouzijem ruzovu, ak to dobre chapem.skusim to z nich...

jakelina
21. okt 2011

@dm1 do té hlavičky bych si teda nezakrojila, já bych asi takovou dortu ani nechtěla, je to až morbidní 😒

jakelina
21. okt 2011

@majkas já mám teď taky na sádrokartoně v lednici a už jsem měla víckrát, neudělá to nic, neboj

dadka212
21. okt 2011

@dm1 fuj to je otras 😝 😔

dm1
21. okt 2011

baby ved prave a ludia si to davaju robit podla svojich deti 😒 . Ja by som taku tortu isto nespravila

majkas
21. okt 2011

@dajna11 dik 🙂
ja som zatial mala len na tacke, ale teraz sa mi nezmesti na tu co mam tak chcem dat tu podlozku. je mi to jednoduchsie zdobit rovno na podlozke nech mi to vyzdobene nespadne pri mojej sikovnosti 😝 🙂

majkas
21. okt 2011

@jakelina dik 🙂

idem sa pustit do prace 🙂 az sa mi to podari tak potom sa pridem pochvalit s vytvorom 🙂

anavila
21. okt 2011

ahojte ženušky...ticho Vám závidím..ja ked pečiem tortu, potom kuchynu čistím aj dva dni :( velmi vas obdivujem...chcela by som aj ja takto vediet robit ako vy...ale nemam šajnu ako sa to dá..kde ste sa to naučili??ste cukrárky? prosím ak vás to neobťažuje, napíšte mi o tom prosím pár viet...sem alebo IP. Co by ste mi ako začiatočníčke poradili? z akého materialu? kde to zohnať? ja nechcem piecť vo velkom, len aby som vedela vykuzlit nieco pekne pre moje deti alebo rodičov a tak... videla som už velmi vela krásnych tortičiekk. viem ze tie marcipanove sa robia z tych marshmelow, ale nechapem akoto ze sa daju vyrobit hocijake farby...alebo aj mramorové som už videla...dakujem za pár info, aj ked viem ze to sa tak neda vsetko napisat, budem vdacna za kazdu radu...ste super cukrarky 🙂))) umelkyne !!!!klobuk dole

dajna11
21. okt 2011

@majkas ja už krémom natieram rovno na hotovej podložke,tá folia sa lahko utrie

katy1979
21. okt 2011

@dm1 no tak toto nikdy. a este podla vlastneho dietata troska morbidne

jakelina
21. okt 2011

@anavila většina jsme tady amatérky, barvit můžeš potr. barvami, koupíš ty levnější práškové v drogerii nebo dražší, ale lepší někde na internetu. Tam si můžeš koupit i hotovou hmotu. Mramorování se dělá tak, že si vyšouláš dva válečky, každý jiné barvy a zatočíš do sebe a tak pořád dokola, až ti vznikne mramor.
Tady je hodně postupů, i na ten mramor. Tak studuj. http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=104

zlatat
21. okt 2011

čafte,
hlásim sa po týždni ... babuľky, nechápem, ako zvládate 4 a viac toriet. Ja som mala teraz len 3 z toho jedna je na zajtra, tak teraz tuhne v chladničke, ale už mám toho dosť. A to ani nehovorím, že keby nebolo svokry, tak nemáme so synčekom čo na obed jesť 😒
Musím si to nejeako ináč zadeliť, lebo nestíham ani robiť torty a ešte aj variť