Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mailli
23. okt 2011

se sousedkou jsme si daly dnes kafíčko a i s našimi drahými manželi jsme se pustili do "mini" dortu. zkoušela jsem udělat čokoládový fondán, ale málem jsem u toho předčasně zešedivěla. to bylo nervů... spodek dortu se mi krabatil, jak ten čokoládový fondán rychle chladnul, takže spodek nic moc vzhledově... ale jinak jsem docela spokojená se svými začátky 😉

mizulienka
23. okt 2011

@dm1 dani ten bager je neskutocny 🙂
@daducha nadherne torty,kazdy tyzden sa tesim na to, ako pridas tie svoje, stale si ukladam na inspiraciu 🙂
@vlada111 to je nadherna torta,toto ja asi nikdy nebudem vediet,tak krasne potiahnuta, ona keby aj bola bez kvietkov tak je nadherna taka je cista, krasna :0)
@pristela ten oslik je uplne perfektny
@zuzana124 perfektne vsetky 3,krasne ruze mas 🙂
@ivkaivka krasne sa ti vydaril aj jezko aj jablcka 🙂
@eliska22 krasne obe

dm1
23. okt 2011

@zlatat aj ja tak modelujem podla obrazka aj ten bager som tak 😉

mizulienka
23. okt 2011

@zdenallicka ja mam najradsej ked robim podla postupu :0) ale take jednoduchsie uz dokazem uroibt bez toho, ale teraz idem robit tortu toma a jerryho a netusim ako...a este jednu tortu s konom a to tiez neiem ako urobim 😉

eliska22
23. okt 2011

kočky, kedy ja budem robiť nejakú peknú vkusnú normálnu tortu ? Teraz mám objednávku, že na torte policajné auto ako naháňa zlodeja 😕 no poteš a dnes sa ma pýtali či viem urobiť koňa, ktorý stojí na zadných a veje mu hriva 😕 😕 😕 mňa porazííííííí 😀 😀 😀

zuzana124
23. okt 2011

@dm1 ten bager je nádherne do detailov prepracovaný, keby som nevedela že si ho modelovala tak by som si povedala že je zakúpený v nejakom hračkárstve 🙂

zlatat
23. okt 2011

@eliska22 čo tým ľuďom už šibe? Ja mám na sobotu detskú s rytierom a 3-hlavým drakom a mám to vopchať na 21 cm okrúhlu tortu - fasa, to si čo myslia, že budem robiť miniatúry? 😠

A teraz mi prišiel mail, zrejme ľudkovia zisťujú ceny u viacerých cukrárok - na svadobné torty - jedna kufre s mladomanželmi a druhá 3-poschodová krivá torta ... v živote som takú nerobila, ani neviem, či by som to naostro zvládla 😖
Kde sú tie časy, keď ľudia chceli svadobné s kvetmi ? :-/

Ale môjmu drobcovi idem robiť s mickey mousom ... sa mi podarilo ho ukecať na peknú tortu, lebo ôvodne chcel tortu s Bakuganom ...

dm1
23. okt 2011

@zlatat neboj to das ty si sikula 😉

babyyy ja mam mimo temy dnes jeden "super" zazitok. nebyt duchapritomneho suseda u nasich tak nam vybuchne auto teda v lepsom pripade zhori 😢 . Sa nam chytil kryt od motora co je na kapote sme to mali rozozrate od kun a to popadalo do motora a cele zhorelo. nastastie len to ale uz pod kapotou raidne dymelo ked sme to isli otvarat a uz zacinali obharat aj veci okolo motora 🤐 . Stacila mozno pol hodina a bolo by zle nedobre. este teraz predychavam. som si aj frtana dala 😝 . soferovala som to naspat zdalo sa mi ze taha volant doprava snad to bude v poraidku. 😔

erika107
23. okt 2011

Ahojcek

chcela by som Vas poprosit o vyskusany recept na orechovu plnku, mam robit veeelku tortu a potrebujem aby sa mi to neprepadlo podobne nieco ako toto http://www.tortyodmamy.sk/svadobne/dom-z-ineho-... ale vacsie a este otazocka ci na ten dom bude dobra salkova plnka alebo radsej neaku inu? dakujem za radu

dm1
23. okt 2011

dakujem inak baby za pochvaly bagrika. Nooo mohol byt aj lepsi ta lyzica mala mat este jednu cast ale nezmestila sa torta bola mala /alebo bager velky 😅 / a este sa tam dalo co to dorobit 😝

dm1
23. okt 2011

@erika107 salkova je tuha takze kludne v pohode. ja som ju mala aj v poschodovke 14kilovej naspodu

zlatat
23. okt 2011

@dm1 bože môj, ešteže sa ti to nestalo za jazdy

lusil2005
23. okt 2011

@pipka hehe oki. tak keby bolo treba, daj vediet 😉

erika107
23. okt 2011

a este otazocka daju sa kupit aj take velke krabice na tortu ... take velke ako ked som na svadbu mala zakusky v nej taka velka hneda bola tusim

mariann2
23. okt 2011

@mizulienka fotopostup na koňa je v novom Torty od mamy

lusil2005
23. okt 2011

Dosla nam salkova torta, tak som nam sup sup narychlo zbuchala jednu jogurtovo - slahackovu 😅

anibas
23. okt 2011

@dm1 😨 😨 😨 😨 😨 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

anibas
23. okt 2011

@lusil2005 nádherná - že na rýchlo 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

vlada111
23. okt 2011

@mizulienka ale Luci, čo by si nevedela. Veď tvoje torty sú krásne, prepracované, plné detailov. Ja by som na také detaily nemala nervy a čas. Takže každá vieme niečo 😉

katy1979
23. okt 2011

@lusil2005 to je ta supu sup zbuchana 😅 nemyslis vazne?

anibas
23. okt 2011

ja som dnes modelovala rodezskeho ridgebacka 😝

vlada111
23. okt 2011

@dm1 Dani ešte mi napadlo, ako si prosím ťa potiahla tú anomalickú svadobnú tú chudú vysokánsku časť. Ja som mala čo robiť pri tejto mojej vyššej s ľaliou. Som na teba pri poťahovaní myslela 😀

katy1979
23. okt 2011

@dm1 nooo pekny zazitok. esteze sa horsie nestalo a mate duchapritomneho suseda

dm1
23. okt 2011

@vlada111 no tazko tazko sak som to vtedy aj pisala 😖 . 1x som strhla potah dole co sa mi to nepacilo. Musela som mat velmi velky plat hmoty lebo ziadne natahovanie nehrozilo to som musela doslova len polozit a pritlacat velikansky plat lebo keby to co i len trosku natiahnem uz by sa to pri tej vyske trhalo

katy1979
23. okt 2011

@mizulienka niekde bol postup na toma a jerryho ale kde keby aom ja vedela. a ty to zvladnes aj bez postupu

lusil2005
23. okt 2011

@anibas
@katy1979 no fakt! som skusala tie maky - tri rozne vykrajovacky som na to pouzila - ze ktory bude najlepsi 😀 😀 😀 a este som skusala prvy krat stencils. a plnka bola raz dva - ved to len vyslaham a hotofka.

dm1
23. okt 2011

@lusil2005 ako robis tu visnovo-slahackovu? a torticka je suprova presne take sa mi pacia. ten stencils to je parada sup sup a je rychlo krasne nazdobena torta

lusil2005
23. okt 2011

@dm1 hej hej, len som zistila ze asi budem musiet odstrihnut zo spodnej strany tych sablon, lebo su strasne vysoko tie ornamenty, neda sa to dat na bok torty.
visnovo - slahackova plnka je od pristelky... ja som ju robila len raz. visnovy kompot uvaris so zlatym klasom a cukrom podla chuti na puding, das to na korpus a na to rozotries slahacku vyslahanu so stuzovacom slahacky. je to vyborne 🙂

katy1979
23. okt 2011

@lusil2005 stencil si robila s cerou? vies kolko by mne trvali tie maky hlavne neviem ani ako by som ich urobila to by som si musela najprv nastudovat

lusil2005
23. okt 2011

@dm1 teda myslim tym ze su vysoko umiestnene tie ornamenty, odstrihnem len cast kde ornament nieje 😀 vyznelo to ako keby som chcela skracovat ornamenty 😅