Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
14. nov 2011

@mima595 v centrume pri trhu v oranžovom dome ako bol Sachermecher či ako sa volal 😉

anibas
14. nov 2011

si vás zajtra zapíšem a pôjdem kúpiť - teraz musím končiť 🙂 🙂

lusil2005
14. nov 2011

@katy1979 fotku este nemam, ale vraj boli vsetci nadseni a ze torticky boli uzasne... oni este asi nevideli uzasne torticky. 😒 a velka torta sa s tym dala potiahnut, ale tie male... to bol des! uz v zivote nikdy. aj dnes si jedna objednavala tortu, a ze z marcipanu... tak som jej hned vysvetlila ze s marcipanom nerobim 😅 uz som to odovzdala tvojmu drahemu.

lusil2005
14. nov 2011

@anibas aj ja som ti poslala ip 😉

monny89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofi07
14. nov 2011

@zdenallicka teraz nestiham, ale urcite ti ten recept napisem najneskor koncom tyzdna.
@dm1 krasne Dani, uz ss tesim na tvoej medovnicky 🙂

zlatat
14. nov 2011

@lusil2005 ja som strašne zvedavá, ako sa bude mne poťahovať - ale už teraz tipujem, že budem nadávať, nakoľko som rozmaznaná s WI 😀 😀 😀

Ja som minulý týždeň mala len 1 tortu, aj to bezlepkovú a ani sa mi neozvali, či im chutila 😖 tak teraz neviem, či som sa im trafila do chute, lebo všetko nechali na mňa, aj výber plnky a nakoľko som pre nich ešte ani raz nerobila tortu, tak som nevedela, čo majú radi, chceli len, aby bola šťavnatá.

No a dnes som skusmo robila strelíciu - tak sa z nej vytešujem, dúfam, že sa mi nedoláme, lebo je dosť krehká 😒

kvojtanikova
14. nov 2011

ahojte baby chcem sa opytat - ten krem z vareneho Salka to je len Salko a maslo? A mozem si uvarit Salko den dopredu, dat do chladnicky, potom robit krem na druhy den a ten dalsi tortu jest? nepokazi sa to?

lusil2005
14. nov 2011

@kvojtanikova ano, len maslo a salko. a ano, najlepsie je ho uvarit den dopredu. 🙂

kvojtanikova
14. nov 2011

@lusil2005 okiiii dakujem.

katy1979
14. nov 2011

@lusil2005 viem uz vyzieram. bude marcipanovy vecer. ja to vyskusam vyvalkat a preniest niekam na hrniec ze ci to vobec pojde. no ale dolezite je ze boli studaci nadseny 😉

zlatat
14. nov 2011

@lusil2005 to fakt ti zožrala 4 kg marcipánu ? 😨 😨 😨 😨 😨 Pánečku, musí sa to asi na hrubšie vyvaľkať, ako WI, že?

katy1979
14. nov 2011

@kvojtanikova ani ho nemusis davat do chladnicky. ja mam uvarene kludne v spajzi aj zopar tyzdnov.

lusil2005
14. nov 2011

@zlatat ja som vcera potahovala tu detsku s MMF a skoro som ju vybozkavala ako sa s nou super robilo po tom marcipane 😀 ale zas - nehovorim ze je to uplne zle s marcipanom. hovorim - ta velka torta sa celkom dala.
@pristela nema to mensi podiel mandli. je to 1:3 tak ako kupovane. su aj 50:50 ale vacsinou su 1:3 a na dortomanii tento zo zeelandie dost chvalia, vraj z marcipanov je na pracu jeden z najlepsich, tak neviem...

vecernicci
14. nov 2011

@kvojtanikova určitě si ho uvař den předem, v lednici pak pěkně ztuhne a já do toho ještě přidávám karamelový pudink ze 250 ml mléka, není to pak tak moc sladké, ale s máslem bych to nemixovala den předem, ale až než budeš dort plnit 🙂

katy1979
14. nov 2011

@zlatat nova fotka a ja ze kto to tu je 😅

lusil2005
14. nov 2011

@zlatat jasne, musela som to nahrubo potahovat... ale hovorim - najviac zozrali tie male torticky.

@katy1979 ale jedno pozitivum - super sa to farbi! vyborne to chyta farbu.

vecernicci
14. nov 2011

@zlatat krásná kytička, ty jsi tááák šikovná 😉 🙂 škoda, že tady jsou tak blbě vidět fotky ☹

lusil2005
14. nov 2011

@katy1979 chudak - musel cakat. prisiel akurat ked som maleho dala do vanicky 😅

lusil2005
14. nov 2011

@katy1979 jej ozaj a pozerala si folie? ako sa ti pacia?

lusil2005
14. nov 2011

@pristela ozaj teta, ty si tiez ani nepipla o foliach odkedy som ti ich poslala... ako sa ti lubia?

katy1979
14. nov 2011

@lusil2005 no a tak pockal. vyzera ze zije kedze prisiel domov. folie som zatial iba tak zkraja pozrela este som ich uplne nerozbalila lebo pri tychto dvoch by boli po celom byte

zlatat
14. nov 2011

@katy1979 😀 😀

zlatat
14. nov 2011
zlatat
14. nov 2011

@lusil2005 fakt dobre chytá farbu - aspoň nejaké pozitívum 😀 😀 Potom pridám aj ja svoju skúsenosť.

vecernicci
14. nov 2011

@zlatat ty máš ty kytky všechny jako živé, dotyčný, když je dostane, tak je sumdá z dortu a může píchnout do květináče, ani je pak nemusí zalívat 😀 😀 😀

zlatat
14. nov 2011

@vecernicci jéj ďakujem ... som sa pobavila, že do kvetináča 😀 😀 😀 😀

pristela
14. nov 2011

@lusil2005 som ako moji zakaznici 😀 mlčím ako hrob 😀 😀 😀 folie jasne pohoda, uz som jednu pouzila -striebornu 😝

eliska22
14. nov 2011

pridávam foto práve dokončenej mojej prvej minnie 😝 😝 😝
bojovala som, bojovala, len neviem kto vyhral 😀 dcéra povedala, že mami je krásna, ale má dlhý krk 😅
myslíte, že ju mám prerobiť 😕