Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
4. dec 2011

@ziizii já těsto nechávám uležet přes noc jako @broucek2, ale už jsem z něj dělala i za hodinu a bylo to v pohodě, kakaa dávám +-dvě lžíce a sodu nedávám, jen prášek do perníku, nebo se dává 1/2 lžičky sody a 1/2 lžičky perníkového koření, ale mně to přijde stejné a potírám rozšlehaným vejcem s trochou hnědé barvy hned po vytažení z trouby, jak jsou horké, tak se to na nich jakoby zapeče a zaschne. Pak je nechám tak do druhého dne a pak zdobím, ale taky jsem je zdobila jednou už za chvíli a poleva na nich držela a neopadala 😉 Peču je taky hned po vykrájení, ne jako @broucek, nenechávám je osychat, snad jsem trošku poradila 🙂 🙂 já to většinou všechno dělám, jak mám zrovna čas a jak mi to vyjde, takže to nenechávám tak jak se to má a zatím se mi daří 😀 😀

vecernicci
4. dec 2011

@lussy23 děkuji 😉
tak přidávám mojeho dalšího sumce 😉

swiss
4. dec 2011

@katy1979 detská poistka je, len zrovna tá digitálna na tlačítka nefunguje. :( Keď ju nebolo treba, tak fungovala, ešte funguje aspoň tána dvierka, že si ich na seba nevyklopí. Rúru by som aj ja radšej hore, ale už sme kúpili dom aj s kuchynskou linkou a rúra bola klasicky dole. Na digestore síce nevisí, ale strašne rád na ňom prepína odsávanie a zapína svetlo. Asi najväčšia nevýhoda spotrebičov s tlačítkami, sú neskutočne zaujímavé. Občas sedí na linke a "púšťa" plyn, tj. otáča gombíky na varnej doske, našťastie ešte neprišiel na to, že keď ich stlačí dolu, tak sa zapáli horák. Ale tak dúfam, že to bude už len lepšie. 🙂

swiss
4. dec 2011

@yamahafazer vďaka. 🙂 Hádam sa to niekedy zlepší.

swiss
4. dec 2011

@vecernicci vďaka za pochvalu. Vééééľmi poteší. 🙂 Ja som moc na výtvarku nikdy nebola, tak aj to modelovanie mi moc nešlo.

swiss
4. dec 2011

@lussy23 ďakujem. 🙂

broucek2
4. dec 2011

@vecernicci tak to bych nezvládala, jsem asi ve zdobení pomalá a moc si s tím hraju, protože mi to trvá 100 let a 50 kouliček by bylo pro mě na několik nocí.

ziizii
4. dec 2011

@desmodka super,dakujeeem 😵 😵 😵

adul67
4. dec 2011

baby dala som štrukturalnu foliu okolo torty poliatu čokolado a nejde mi vytlačit vzor sa mi to celé odliepa čo stým

ziizii
4. dec 2011

@vecernicci @vecernicci este raz mockraaaat diky za rady,je to pre mna velikanska pomoc 🙂 🙂 a snad konecne tieto vianoce budem mat aj ja medovnicky aspon trosicku pekne 😵 😵 😵

vecernicci
4. dec 2011

@broucek2 ono jde hodně o cvik, už vím, co a jak, třeba najednou si namaluju kontury u 10 kouliček, vyliju si plošky glazurou a dám na topení a za půl hodiny jsou suchý a jak se suší v tom horkým vzduchu, tak se krásně leskne a pak dozdobím a poslepuju, ale já to mám fakt jako velkej koníček a dělám to když jsou děcka ve škole a školce a mám klid 😉 😉
@ziizii to víš, že se ti povedou 😉, každý jsem nějak začínal, já je taky letos zdobím poprvé, ale je to hodiny a hodiny tréninku, co se nepovedlo, snědly děti a manža 🙂

ziizii
4. dec 2011

@vecernicci budem sa snazit a ak sa vydaria 😀 mozno budem mat aj odvahu vam ich tu ukazat 😉 😉 😉

dajna11
4. dec 2011

tortička ako podakovanie....snád sú na sladké 😀

lucula73
4. dec 2011

@vecernicci no ty si už profíčka na zdobenie 😉
ja som robila včera svietniky s jednou sviečkou,celkom sa dalo to zdobenie,ale ak by som chcela takú vačšiu bielu plochu spraviť,ako sa to nanáša?okraje si spravím hustejšou polevou a potom .... 😕 ....?

vecernicci
4. dec 2011

@lucula73 no, do profíka mám ještě daleko 😀 😀 udělám si konturu hustou polevou a nechám chvíli zaschnout a pak tu řidší nanáším štětečkem, mám na to jeden vyhrazený a jde to s ním docela dobře 😉 a pak to dám zaschnout na topení a ono se to pěkně zaschne

lussy23
4. dec 2011

@vecernicci krásny je
@dajna11 zlaté a krásne

dm1
4. dec 2011

@vecernicci ty brdo ze 50 guliciek na to by ma nikdo neukecal 😲 . Prosim ta mozes ich odfotit este neozdobene z boku ze aka je to pologulka ja stale chcem dosiahnut fakt pologulu a neda sa 😝

zlatat
4. dec 2011

@mia1111 ono to vydrží - ja som si spravila bielkovú polevu na medovníčky, neminula som ju prvý deň, tak som ju dala do zatvárateľnej nádoby, o pár dní som ju použila znova a už to nebolo ono - bola úplne iná ako v ten prvý deň, horšie sa mi ťahali čiarky aj zle sa mi bodkovalo. ... dokonca som mala pocit, akoby mi zredla - no nechcelo sa mi pre pár nedovníčkov pridávať do nej cukor aby zahustla

zlatat
4. dec 2011

@mima595 potvrdzujem, tá tvarohovo-smotanovo-šľahačková plnka je fantastická ... tiež som ju teraz robila do tej princezničkovej torty a moc si ju chválili, že bola výborná

vecernicci
4. dec 2011

@dm1 tak dávám foto polotovaru 😉 taky je nemám ideální, ale když se ozdobí, tak se to ztratí 🙂 🙂
@zlatat ona fakt zřídne, ale dá se použít ještě třeba na slepování kouliček 😉

mojmacik
4. dec 2011

Ahojte,nechodim sem ale vcera som sem zabludila a vidim,ze pernickujete,tak pridavam aj zopar mojich,no nie tohtorocne,lebo ako su krpci ,tak sa to neda...mozno sice teraz nejake skusim..ak mi dovolia 🙂

mojmacik
4. dec 2011

a este zopar,co som zvykla robit..svadobne

alenv
4. dec 2011

@dajna11 jéé to jsem ještě neviděla takhle dort.. krása

eliska22
4. dec 2011

@dajna11 jéééééj takúto tortičku naopak som ešte nevidela 😀 super 😵

dm1
4. dec 2011

@mojmacik prekrasne pernicky

@vecernicci dakujem moc za foto! ja mam niektore este mensei polgulicky 😝 . No uvidim snad sa to ozdobenim strati

broucek2
4. dec 2011

@mojmacik krásné perníčky. Můžu se zeptat, čím zdobíš? Klasickým sáčkem?

dajna11
4. dec 2011

@alenv
@eliska22 dakujem kočky.no manžel s nou pojde daleko tak snád vydrží odvoz 😀

mia1111
4. dec 2011

@mojmacik - nádherné perníčky, no keď vidím tú nádheru, tak tie moje dnešné výtvory veru nepridám... 😅 No mám čo trénovať 😉

mojmacik
4. dec 2011

@broucek2 klasika mikroten 🙂

mojmacik
4. dec 2011

@mia1111 ale chooood..kazde aj tie menej vydarene su pekne 😉 ,len pridaj