Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
22. jan 2012

@katulkaaaaaa ja to stale hovorim - kym nevedia chodit a rozpravat, su najlepsi 😀 torticky su krasne!

jakelina
22. jan 2012

@hejdita ta loď je nádherná, vůbec nechápu, jak jsi tam ty plachty přidělala. Je fakt krásná 😉

miciatko
22. jan 2012

@hejdita ta lod je krasna ja mam tiez objednavku na lod a tie plachty si ako urobila??, ja som planovala z jedleho papiera urobit

ajka82
22. jan 2012

@hejdita ja som sa chystala na taku nejaku lod... a vidim ze to neni nerealne 😵

lusil2005
22. jan 2012

@hejdita ja pozeraaaaaam ze aku lod to tu baby chvalia, a listujem listujem a bac! ako som toto mohla prehliadnut??????? 😕 neuveritelna je.... krasa krasa.

lusil2005
22. jan 2012

baby ide vam toto otvorit? pozrite sa na tie postavicky... nenormalne. ten nos a vsetko! a je to zo SFF. takze sa to musi dat nejako zahladit. nehovorte mi ze ten nos modelovala spolus hlavou... http://foto.dama.cz/foto.php?f=1040839

mariann2
22. jan 2012

kočky, ďakujem za pochvalu, stíham to hlavne po nociach /veď to poznáte/, štvrtok, piatok a sobota nejdem do postele skôr ako o 2 ráno, ale zase ráno mna nechajú pospať si dlhšie a samozrejme robím za výraznej podpory manžela a celej rodiny
@katulkaaaaaa ty čo hovoríš, že sa ti nedarí, veď tvoje tortičky sú krásne, tá stovka je úplne super, ukladám si, môžem? a malý ti v noci ešte nespí? naši sú asi rovnako starí však, môj Tomi spí už celé noci, dokonca sme už aj bez cumlíka, prosím ťa budem ťa môcť otravovať s nákupom vecí, čo si minule dávala, že si našla u čiňana?

jakelina
22. jan 2012

@lusil2005 mě to šlo otevřít

lusil2005
22. jan 2012

@jakelina ze su tie postavicky nenormalne?

jakelina
22. jan 2012

@lusil2005 krásné, musíme asi víc trénovat 😀 😀

katulkaaaaaa
22. jan 2012

@mariann2 jejjj jasne ukladaj,si ma potesila...ja si myslim ze su moje torty pekne pozrem sem a nestacim zatvarat usta co vy tvorite...kvety neviem robit absolutne ☹ asi musim na nejake stretko zase zajst,len keby bolo casu maly mi je hore v noci aj 3krat ako kedy,este stale kojim,ale uz ho odstavim len cakam co pojdem k dr pre lieky lebo mlieka mam stale dost 😕cumlik nechce vobec, stale robim v noci som unavena...ale ved to pozname vsetci co mame male deti 😀 jasne kupim ti co by si potrebovala?zajtra tam zajdem tak kludne napis 🙂

lucula73
22. jan 2012

pekný dník želám.....
moja vláčiková pre nášho drobca na dnešnú oslavu 🙂

reruna
22. jan 2012

Moc díky za všechny liky, ten klobouk jsem dělala před rokem, to jsem ještě neměla moc pomůcek
Tady přibyly krásné dorty🙂

vecernicci
22. jan 2012

tak můj první harlekýn na zkoušku jen tak ke kávičce, včera mi jeden korpus děcka snědly jen tak se šlehačkou ve spreji, tak jsem ještě ráno pekla další 😀 ale ten už jim dám až po obědě 😉 akorát neumím zdobit krémem, musím to ještě hodně vypilovat

jakelina
22. jan 2012

@vecernicci vypadá luxusně 😉

jakelina
22. jan 2012

@lucula73 krásný vláček i celý dort

ivigirl
22. jan 2012

@vecernicci neumíš zdobit? Vždyť je nádherný 😵 😵 😵 mňamka

rybca
22. jan 2012

Dievcata, ostalo mi dost vela falosneho parizskeho kremu, vydrzi mi do marca? V chladnicke, ci mraznicke?

jaja555
22. jan 2012

Ahojte baby, niektorá ste tu písali ze sa budete hambiť za pofarbené ruky ... http://www.akosatorobi.sk/video/1581/farbenie-h...

viera6
22. jan 2012

@lamps @anibas @hejdita
@katulkaaaaaa @lucula73
@vecernicci Krasne !
tu je ten moj kolač od @katy1979 a bol teda super aj s višňami 🙂

lusil2005
22. jan 2012

@viera6 aky kolac aky kolac, aj ja chcem vediet!!!! 😝

eliska22
22. jan 2012

@lamps krásna tortička ako vždy, do detailov prepracovaná 😵
prosím ťa to máš akú tú vykrajovačku na tú veľkú margarétku, veľmi sa mi páči 😉 takú by som si kúpila, ja mám len tie pidi 😝

anibas
22. jan 2012

Dievčatá všetkým veľmi - veľmi ďakujem - delfín je na hrubom drôtiku
@ikula2 najprv som pod poťah nalepila 3 šúľky, tak som dala poťahovku na tortu a smelo som mohla s klieštikami cvakať, potom prachom - tmavomodrým - svetlomodým a nakoniec s belobou dofarbila 😉 😉

reruna
22. jan 2012

@vecernicci podle jakého receptu jsi ho dělala?

vecernicci
22. jan 2012

@reruna poradily mi ho byby na dortech od mámy
3 žloutky
10 dkg cukru
2 PL kakaa
4PL vlažné vody
4 dkg hladké mouky
1/4 prdopeč
sníh ze 3 bílků
Dělala jsem ho do 23 cm formy,
a krém čokoládový
3 dkg másla
3 dkg hl. mouky udělat světlou jíšku pak zalít 2 dcl mléka a uvařit hustou kaši (mimochodem ta mi strašně chutnala i samotná)
Utřeme 10 dkg mouč, cukru a 10 dkg másla a 1 PL kakaa a zašleháme do toho vychladlou kaši.
Ušleháme smetanu s van. cukrem a ztužovačem a zdobíme.

maya30
22. jan 2012

ahojte, pridavam moje dve z tohto tyzdna (prve na zakazku), tu poschodovu som robila minuly tyzden mamine na oslavu a mala taky uspech ze som robila zas taku istu 🙂 a ta druha je sacherova, tie vlajky su podla zelania vyrezavane z MMF a skusila som cokotransfer, pre istotu som si ho robila vopred, nakrajala na obdlzniky a oblozila tortu, no islo to uplne v pohode, nabuduce sa odvazim capnut to rovno na boky 🙂 Mala som problem akurat s glazurou, nechcela drzat na torte, stale mi stekala dole, az potom som prisla na to ze ona zhustne az po case... no tak aspon nabuduce budem vediet 😒

monika76
22. jan 2012

@eliska22 to je veľmi jednoduche navyguje Ta čo máš robit 😉 Nie každý je na facebooku 🙂 a tak stále chcú že aké tortičky pečiem tak som pošpekulovala a je to.

monika76
22. jan 2012

@lamps krásna tortička malí sa určite bude tešit 😉

monika76
22. jan 2012

@hejdita krásna torta 🙂