Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
27. jan 2012

@simasa ona bude na tom dortu ležet, tak proto 😀 😀

simasa
27. jan 2012

@katy1979 Katka, bude mi velkym potesenim 🙂

yamahafazer
27. jan 2012

@pristela ja nemam belobu ja mam bielu praskovu farbu a tu si riedim alkoholom a snou sa dobre so stetcom maluje

mrka2
27. jan 2012

@simasa ta je uzasna!!! 😵 😵 😵

ivigirl
27. jan 2012

@lucinka ahoj, prosím tě, jak si vytvořila tu mašli? Dnes dělám premiéru a nevím nic 😉 děkuju

yamahafazer
27. jan 2012

@simasa ta je nadherna uplne dokonala moje farby 😵

pristela
27. jan 2012

@simasa jje ja ta nemam na Fb, i tajna? alebo ta mozem poziadat o priatelstvo? aj ja som i tu tvoju ulozila, je fakt uuzasna 😉
No a tu je ten moj tridsaťšestkový vankúš 😔

mizulienka
27. jan 2012

@simasa ta je prekrasna

yamahafazer
27. jan 2012

@pristela krasny a nadherne ruze 😵

vejinka
27. jan 2012

@lucula73 slahacka normalna ci praskova? Biela cokolada moze byt lubovolna alebo milka orion?macsarpone staci jedno? Tie maliny alebo lesna zmes mrazene alebo mozem dat zavarane jahody alebo ine ovocie? A posledna otazka potom klasicky maslo cukor odrobinky napatlat na tortu a potiahnut? Nezlezie mi potah? Ja viem ze mam blbe otazky ale doteraz som robila len pudingove.

mizulienka
27. jan 2012

@simasa Ak mozem aj ja by som ta chcela mat v priateloch 😉 som Lucia Bajarova 😉

mizulienka
27. jan 2012

@simasa aku mas prosim ta modru farbu? je krasna, mne sa nikdy nepodari tak pekne zafarbit.

eliska22
27. jan 2012

@larah niekedy sa mi to tiež stane, neviem prečo, ale na chuti to necítiť 😝

eliska22
27. jan 2012

@simasa nádherná, dokonalá a tie farby krása 😵 😵 😵 😵 😵

reruna
27. jan 2012

@pristela neboj, nejsi jediná, mě se to jednou taky stalo s trojkou, a to nejsem žádný dys...ale měla jsem ji obráceně a pořád mi na tom něco nesedělo, až jsem to pofotila, tak mi to došlo🙂 a dobré teda, že ti nikdo nic neřekl, to je rodinka 😀 ale teda ten polštářek je nádherný 🙂

reruna
27. jan 2012

@lifinka jakákoli čokoládová poleva nebo jsem zkoušela i čokoládu na vaření, musíš akorát vychytat tu teplotu, aby nebyla moc horká, ale aby se dobře roztírala - tak ji natřeš na tu folii, pak dáš do ledničky a necháš 20 minut ztuhnout, pak odlepíš folii, pozor, aby nebyly pod tím vzduchové bubliny, jinak to nechytí dobře. Jestli to budeš chtít dávat na boky dortu, tak chvíli počkej, až čokoláda nebude stíkat, pak to obtoč kolem dortu a dej ztuhnout.

simasa
27. jan 2012

Babulky, vsetkym vam moc dakujem.

@pristela Ale mas ma v priateloch, lepsie pokukaj 😀

@mizulienka Lucka, aj s tebou som uz kamoska. 🙂

mia1111
27. jan 2012

@peroli - neviem, či myslíš túto? 😅 Ale asi nie, lebo tu nie je pivoňka 😅

simasa
27. jan 2012

@mizulienka A k tej farbe - je tmavsia ako na fotke a miesala som royal blue, fialovu a ciernu - vsetko wilton.

dm1
27. jan 2012

@pristela wau ta je uzasna! ozaj budes v tom TN predvadzat?

dm1
27. jan 2012

@simasa ta je prekrasna!

lamps
27. jan 2012

@pristela tá je prenádhernáááááááááá 😵 😵 😵 😵 , ja nechápem som úplne očarená 😵 😵 😵

pristela
27. jan 2012

@reruna 😀 aaale povedal, moj, že: nechaj to tak, to si nevšimnú 🙄 🙄 🙄

@simasa a preco tam nevidim tu torticku ??? musím isť pátrať, bo však zamilovana som do nej 😀

@dm1 kujeem andelicka 😵 , noooo Kamka mi vtedy pisala, len bolo to vecer, bola som vytocena z tej formy, ktora sa mimochodom stale nenasla 😠 napisala som jej vtedy ze som slaby zaciatocnik, ja peciem strasne malo oproti inym , a že neviem, tak mi napisala ze sa mi ozve teda neskor 😀 zatial sa nastastie neozvala 😀, ja neviem ci by som potom aj nieco stihla vidiet 😕 , ale pocula som , ze budes robit coko tortickuuuuuuu 😵 😵 😵 😵 sa tesiiim

lifinka
27. jan 2012

@reruna jééé díky, tak to vyzkouším, až bude příležitost, takže na to stačí jen čokoláda nějaká stěrka a ten čokotransfér, ju?

lifinka
27. jan 2012

@pristela krásný dort!

lifinka
27. jan 2012

@simasa žasnuuuu 😵

mizulienka
27. jan 2012

@pristela nadherny vankus

vera_vila
27. jan 2012

@larah No, jestli jsem dobře koukala, tak ona ty volánky jakoby připíchne nahoru... Jinak mám doma časopis, kde jsou přesně takovéhle volánkové krémové dorty a ty volánky drží úplně v pohodě... To je asi jako když dělají krémové růže... To si taky člověk řekne, jak to vůbec může držet... Kdybys chtěla návod a inspiraci, tak můžu ty krémové volánky naskenovat a hodit to sem...

katulkaaaaaa
27. jan 2012

@pristela krasny vankus...ako sato robi?je na to forma?poslala som ti ziadost na fb

baby a pochodila som na vajnoroch v ba velkosklady cinanov...ze nejake vykrajovacky objavim,,,,ale absolutne nic 😠 pytala som sa toho cinana kde som vam nakupila tovar...ze on chodi do prahy....no to je strasne daleko

jakelina
27. jan 2012

@pristela ta je krásná, prostě vymakaná do detailu. To jsou ty růže podobné na umělé??? 😀 😀 😀