Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vladka1
12. mar 2012

příprava na naše 3.narozeniny 🙂 . Ani jsem nečekala, že to zvládnu i s "chromýma"packama...díky za odkazy na fotopostup

abriela
12. mar 2012

@zlatat ides volat kocky, ze torta bude trosku ina, ale aj ked ty to nepovies, urcite prekvapujuco krasna

zlatat
12. mar 2012

@abriela ach, ja už neviem - merala som aj chladničku - na hĺbku má max. 42 cm ... aj to neviem, či zavriem dvierka, keď tam dám takú hlbokú podložku 😖
Takže neviem, aký maximálny korpus môžem na ňu dať ... 38 asi nie, však? To by bolo málo 2 cm z každej strany ... čiže ja to vidím na max. 36 cm.
Čo poviete?

eliska22
12. mar 2012

@abriela také práškové farby aj ja kupujem v Modre v drogérii a mám všetky aj čiernu dokonca aj hnedú 😀

ladenka
12. mar 2012

Maminky, nepodělily byste se prosím o recept na osvědčený punčák? Děkuji.

abriela
12. mar 2012

@zlatat aj to je uz obrovska torta. myslim si, zeby to mal v pohode kazdy pochopit. a preco chce taku velku tortu???
@eliska22 Čože? 😨 Ako som dokázala žiť v takej nevedomosti a spokojnosti, že su tri farby a ja ich mam 😀 😀 😀

lusil2005
12. mar 2012

@zlatat no ja tiez nad tymto hutam, ze kam to vopcham ked to ma mat aj nejaku podlozku este 😅

lusil2005
12. mar 2012

@zlatat pocuj a - 12,20,28,36 - to by slo nie?

dm1
12. mar 2012

@zlatat ja som robila stvorec 34x34, 28x28 a este maly a dala som to v pohode do ladnicky. spodok som tiez nadpajala

dm1
12. mar 2012

@dm1 ja zmestim inak aj okruhlu tu plastovu tacku priemer 45 do ladnicky. Normalne si skus taky podnos urobit a skus to dat do ladnicky. ja som tak minule naivne kupila podnos stvorec 42x42 a nezavrela som ladnicku.... ono kruh v pohode aj vacsi ale na stvorci ma nepustili tie kraje

eliska22
12. mar 2012

@abriela 😀

zlatat
12. mar 2012

@abriela preto chce takú veľkú, lebo že okrem nej nebudú mať žiadnu inú ... a počíta, že do torty dá 200 €

zlatat
12. mar 2012

@dm1 no veď 34x34 som aj ja v pohode dala do chladničky

vecernicci
12. mar 2012

tak holky, dneska mi volala paní, že chce dva dorty politý čokoládou, jenže já s čoko nejsem kamarád ☹ tak přemýšlím jak to udělat, říkala, že prý si poradím 😀 přemýšlím o čokohmotě, fakt chutná jako čokoláda? asi ji, když tam nic jinýho není, co? 😝 mám tenhle víkend dělat 6 dortů, asi mě z toho švihne, ještě, že tchyně má dole velkou lednici, jí tam něco šoupnu 😀

zlatat
12. mar 2012

@dm1 ja som inak plánovala, že spravím obdĺžnik podložku, aby sa mi na boky zmestili aj tie ľalie ... ale spravím si takú podložku a uvidím či sa vopchá

dm1
12. mar 2012

@zlatat ale to bola len torta podnos bol 40x40 a to by na tu tvoju stacilo nie?

abriela
12. mar 2012

@zlatat ked je vela ludi, navrhla by som torta a mafiny. Zda sa mi, ze to robila @pristela.
Ale ty si proficka, ty to poriesis k spokojnosti zakaznicky.

zlatat
12. mar 2012

@dm1 ale keď jej je málo 34 cm spodok ... už súhlasila s 38 cm korpusom, ale aj to nemôžem na 42 cm podložku dať - sa mi vidí málo 2 cm okolo - veď tam nebudem mať kde dať kvietky na spodok

zlatat
12. mar 2012

@abriela kto sa bude s mafinami babrať? Ja veru nie 😒

dm1
12. mar 2012

@zlatat inak tie rozostupy ako pise lusil su podla mna ok to by slo tiez by som tak robila 4-posch. asi 36,28, 20 a 12 to je podla mna tak akurat

zlatat
12. mar 2012

@lusil2005 @dm1 na 12 -sku asi veľa ľalií nedám 😖
kurnik šopa, ešte som ju ani nezačala piecť a už sú problémy

dm1
12. mar 2012

@zlatat no to hej na kvietky by bolo malo 2cm dole. a este je riziko pri prenose takej tazkej torty opriet si to akoby o seba a zlomit vyzdobu.... poznam tak motyl na tej moejj 14,5kg poddal 😖

zlatat
12. mar 2012

@dm1 veď aj jej som tak povedala, že nemôže byť podložka s tak málo cm okolo torty, lebo sa to ani chytiť poriadne nebude dať a bude sa to zle prenášať - tipujem, že bude mať aspoň 18 kg plus podložka, tú dám spraviť drevenú, aby to uniesla ... Ha, a keď náhodou dovtedy budem tehotná, tak ani takú tortu nebudem môcť robiť, lebo keď muža doma nebudem mať, kto mi takú ťarchu prenesie do chladničky?

dm1
12. mar 2012

@zlatat ked chces vacsi vrch tak musi byt aj spodok a to uz nevpraces do ladnicky... takze to nepusti veru. ono sa da ale bez kvetov dole na podlozke a nejako inak to vymysliet na druhom poschodi lebo inak to nedas do ladnicky ked chces vrch vacsi

dm1
12. mar 2012

@zlatat no ved prave ja som to mala na drevennej doske a spolu s doskou to vazilo cez 17 kil... a tiez som sa s tym sama natahovala a teda mala som svalovicu riadnu a aj mi lepilo ze to kdesi vykiepim. ono ta vaha na tych rukach len v predu je hroza co niest veru. Jedine zavolat si niekoho na pomoc potom

zlatat
12. mar 2012

@dm1 veď to je na tom blbé - ona chce vodopád z ľalií aj mi poslala fotku - takúto
A to ešte neviem, ako docielim takú cyklámenovú ... práškovú farbu takú nemám - budem musieť pohľadať na nete

zlatat
12. mar 2012

@dm1 alebo poviem mužovi, nech si vyberie na ten deň dovolenku 😀 😀 😀 aj tak budem potrebovať pomoc pri skladaní, sama to nezvládnem

abriela
12. mar 2012

@zlatat uz sa tesim co vytvoris. Na kedy ju mas spravit? Paci sa mi aj zaver jednej tvojej spravy.Ty vies ktorej 😉

zlatat
12. mar 2012

@abriela má byť až v júni ( tuším 22.6. ) ... takže času na vymýšľanie mám dosť ... ale aj tak, zajtra mi holka bude volať, že ako to vyzerá - mám si premyslieť ako to spravím, a ešte pomerať chladničku ,... tak som zvedavá, ako sa dohodneme.
Viem,ktorú časť správy máš na mysli ... ale ak k tomu dôjde, budem na rizikovom, takže asi budem musieť zavesiť pečenie na klinec - na nejaký čas

abriela
12. mar 2012

@zlatat no pecenie na klinec urcite nezavesis. Podla mna je to mania. Raz zacnes a stale ta to taha, pretoze ludia ti budu volat 😉