Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
25. apr 2012

@jakelina tak ja to nikomu nepoviem, a ty budes od teraz vynalezca... len si to daj rychlo patentovat 😀 😀 😀 a budes slavna a bohata 😀 😀 😀

jakelina
25. apr 2012

@79zuzana 😀 😀 😀 tak jo, neříkej to nikomu 😀 😀

makinka2
25. apr 2012

Ahoj holky 🙂 tak zatím mám jenom 23 růžiček a asi ještě bude potřeba, jde to nějak pomalu. Pořád se mi trhal marcipán ☹ no už to nikdy podle toho receptu dělat nebudu. Ale proč píšu, jdu zase otravovat 😀 vím, že už jste to psali aspon milionkrát, ale nemáte nějakej zaručenej recept na čokoládový korpus? A k tomu nějakej dobrej krém, já umím jenom pudinkovej vanilkovej a karamelovej, ale ten se nehodí, mooooc díky 😉 🙂

jakelina
25. apr 2012

@makinka2 já čokoládový dělám tak, že část mouky nahradím kakaem. A krém chceš tvarohový nebo jaký???

makinka2
25. apr 2012

@jakelina aha, já pekla vždycky jen ořechovej, tak to budu muset nějak dopočítat 😎 No já právě nevím, ale ten tvarohovej by se k tomu hodil 🙂

vecernicci
25. apr 2012

@lusil2005 tak fotku týhle podložky jsem sem dávala asi před čtrnácti, dny, je super, ale strašně choulostivá na odření 😉

malamargaretka
25. apr 2012

maminky...rata...teraz som zistila, že namiesto smartFlex Flower - som si kupila - smartFlex VELVET. Plus mam doma este DamaTOp - z tej som chcela potahovat tortu a z tej smartFlexFlowerky robit kvetinky a iné ozdobky, ale teraz čo? ...stvrdne mi aj tá VELVETka do tvrda, ci ako by st emi radili modelovať? vdaka

aduskatt
25. apr 2012

@malamargaretka no a ja som urobila presny opak, miesto velvetky mam flowerku ...a tiez mam strach, ci to mozem potiahnut

lussy23
25. apr 2012

@eliska22 nádherný je
@mamina1978 nádherné konvalinky

malamargaretka
25. apr 2012

@aduskatt a odkila si? ja by som sla aj do vymeny- moj pakel je ste neotvorený, ale som z okolia Nr a potrebovala by som to na piatok🙂🙂 ...lebo flowerku mi neodporucali na potahovanie, lebo flowerka ona dobre tvrdne.

aduskatt
25. apr 2012

@malamargaretka ja som z TT, tiez mam este zatvoreny a potrebujem na piatok...........ja mam 0,7 kg višnovú

malamargaretka
25. apr 2012

to je neuveritelne...aj ja maaam 0,7 a tiez vysnovu🙂🙂
nejde ti náhodou niekto do nr??

malamargaretka
25. apr 2012

@aduskatt to je neuveritelne...aj ja maaam 0,7 a tiez vysnovuemoticonemoticon
nejde ti náhodou niekto do nr??

aduskatt
25. apr 2012

@malamargaretka urcite nie, mm robi v Blave a ja som PN, takze ja sa na vylet nemozem vybrat

lussy23
25. apr 2012

@miciatko krásne sú @jakelina krásne @dada2007 krásne tortičky
@macicka84 krásna tortička
@pristela krásny mekqwen
@vecernicci vombová
@janula.h parádna
@maya30 nádherná
@mamina1978 krásna tortičky

malamargaretka
25. apr 2012

@aduskatt a kde v blave robi? leeebo jeden znamy z vedlajsej dediny robi tiez v blave v SOITRON budove, vies?? ze by sme to nejak poposuvali... a dochadza tam kazdy den

aduskatt
25. apr 2012

S mojim je to zlozite, on nesedi v kancli stale pocas dna, chodi aj mimo.........a robi na uplne inom konci............pripadne, ten tvoj znamy nechodi tak, ze by si trebars z prace urobil odbocku do TT?

eliska22
25. apr 2012

kočky zase budem otravnááááááá 😝 ako urobiť takúto dyňu? v čom by ste to upiekli a ako urobili tie boky, aby to takto vypadalo? nič ma nenapadá 😕

lusil2005
25. apr 2012

@jakelina len teraz rozmyslam, ze to je asi trochu tazsie ako ked sa to robi z maschmallow... ale chutnejsie! tak teraz zas dilema 😀

lusil2005
25. apr 2012

@malamargaretka nestresuj, uuuplne krasne ti stuhne aj velvet. ja modelujem kvety aj postavicky len s velvetkou.

@aduskatt mozes potiahnut aj flowerom, jedine zle na tom je to ze je trosku drahsi ako velvet, takze je to skoda. ale chutovo su rovnake, a vlastnostami skoro rovnake.

aduskatt
25. apr 2012

@lusil2005 cena nevadi, kedze som dostala jeden kyblik navyse🙂

jakelina
25. apr 2012

@makinka2 tvarohový, ušlehat dvě šlehačky, dát k nim dva tvarohy tučnější ve vaničče a zašlehat s dvěma pudinky bez vaření Ole a já dávám ještě zakysanou smetanu nebo bílý jogurt. Je výborný. Sladím podle chuti. Cukr nevážím, tak nevím přesně kolik.

lusil2005
25. apr 2012

@aduskatt tak potom sa neboj a smelo potahuj 😀 naozaj medzi nimi nieje velky rozdiel.

aduskatt
25. apr 2012

@lusil2005 dakujem, tak si nam to rozriesila🙂) a mame po starostiach🙂

lusil2005
25. apr 2012

@jakelina ja davam tak styri lyzice. ale creme ole nedavam dva ale len jeden, len ja zas nedavam tu smotanu. keby som dala, dala by som aj dva creme ole! nabuduce musim skusit 😉

aduskatt
25. apr 2012

@lusil2005 ja davam tiez jeden creme ole a asi 4 lyz cukru a jednu smotanu davam🙂

aduskatt
25. apr 2012

@lusil2005 super, mne sa s tym modeluje uplne ukazkovo, pri telke so od osmej rana dnes robila kvetinky a listocky🙂) tak v piatok potiahnem🙂

malamargaretka
25. apr 2012

@aduskatt ...hihi...a uz je to bez stresu🙂 pocuj a to kde si dostala kyblik navyse? si veela musela objednat, ci?

makinka2
25. apr 2012

@jakelina děkuji 😉 a ty ole pudinky mají nějakou příchut? neznám je tak nevím, a doufám teda, že je u nás seženu, jsme malý městečko. A bude ten krém dost hustej? budu dávat 2 dorty na sebe, tak aby to z toho pod tou tíhou nezačalo vytékat.