Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
3. máj 2012

@lawli no to mali byť čím nadšení 😅 😅 😅, tortička je krásna a určite aj chutná 😅 😅 😅

ajka82
3. máj 2012

tak dnesna pre mojho brata k narodeninam 🙂 a kedze nemam teraz do coho pichnut a deti mi strazia nasi, asi idem skusit do soboty vyhutat nejaku svadobnu, len tak 😅 skusim na TOM poslat, sak musi niekto aj prehrat 😝

aduskatt
3. máj 2012

sice to nie je torta, ale pana cotta mala uspech

vecernicci
3. máj 2012

@bambula1307 jéé ty máš ještě malý prďolky, já už mám kluky samostatný jednotky, já bych to ještě jednou chtěla zkusit, ale manža váhá, moc se mu už nechce , ale co by pro mně neudělal, že? Jen mi říká, co budu dělat když to bude zase kluk, že prý holky neumí 😀

irriss
3. máj 2012

@aduskatt
jak jsi ji delala Adi? Ja ji delam jenom polopripravenou z pytliku 😔 😔 😔

aduskatt
3. máj 2012

a samozrejme som zabudla pridat foto🙂juj, opacne otocene, tak si, dievcata otocte monitory, xixi

aduskatt
3. máj 2012

@irriss ja zo smotany, platkovej zelatiny, original vanilky🙂...dobre tucnu smotanu prehrejem so zrnieckami vanilky a trochou cukru, nevarim......do toho zamiesam napucanu zelatinu, necham ju v tom rozpustit, nesmie sa varit.....nalejem do kelimkov od jogurtu a sup do chladnicky......to je asi taka rychlost ako je kuchyna tvojej svokry🙂))ono to stuhne rychlo, za take dve hodky mozes papat🙂

aduskatt
3. máj 2012

@irriss a pripadne aj mnozstva by som mohla, ze?🙂) na 500 ml smotany davam 6 platkov zelatiny

peroli
3. máj 2012

@mrka2 děkuju 😵 jen těch dortů mám za ty roky uloženou tak obrovitááááánskou kopu že prokousat se tím někdy je mazec!!! 😅 😀 😀 😀 už jsem sem vložila hodně různých dortů a dortíků ale to pořád je jen zlomek toho co mám v počítači 😅 😅

mrka2
3. máj 2012

@peroli tak to musis mat dobre zapratany PC 😀 a pozeram,ze jednu si dala pre inspiraciu aj moju, co som v soku,ze niekto si ulozil aj moju torticku 😵 😀

peroli
3. máj 2012

@mrka2 no vidíš to 😉 😵

lussy23
3. máj 2012

@ajka82 parádna
@aduskatt - úžasné

lussy23
3. máj 2012

@lamps krásnučká @lawli krásnučká @bambula1307 krásnučká tortička

jakelina
3. máj 2012

Holky dáváte tu samé krásné dortíky, já teď žádný nemám, možná až v červnu. Nějak nikdo nemá narozeniny nebo co 😀 😀 😀
Venku je krásně tak jsem s malýma dětma na vzduchu a večer je špinavé strčím do vany, po večeři to malý Eli hned zalomí a spí až do rána, jak je utahaný. Dnes si sundal kraťasy a holým zadkem si sedl do písku, no měl ho fakt všude 😀 😀 😀
Ale poctivě čtu a obdivuju dorty, jenom nejmenuju každého ať nezapomenu někoho pochválit. 🙂

janula.h
3. máj 2012

práve dokončená prvá svadobná 🙂

bambula1307
3. máj 2012

@vecernicci ..no jo , ja som neskoro zacala, som o kusok starsia ako ty. 😉 Vidis a ten moj manzel zase vravi, ze nevie robit chlapcov 😀 😀 . Je z toho smutny 😒
Starsia to je certisko nezbedne, no malinka je zlaticko, tu si uzivam.. 😎.
Este jedno take zlaticko by som brala, tehotenstvo som mala pohodove aj zemiaky som kopala 😀 sama

aduskatt
3. máj 2012

@lussy23 kujeeem🙂

csina
3. máj 2012

@artepf krásne 😵 😵 😵 z čoho tvaruješ figúrky? a poťah? ja som zatiaľ len z MMF, ale veľmi mi fugúrky nedržali, stále sa deformovali...

aduskatt
3. máj 2012

Ako tak nad tym premyslam.aj tak sa musim spytat.ked sa vystuzi poschodova torta, da sa horna na nejaky obaleny kartonik a potom sa supne na spodnu tortu, neznici sa na tej spodnej potah?..........mozno divna otazka, ale stale sa bojim toho, ze spodna torta sa pototo....

csina
3. máj 2012

@lamps krásny maco ! vyzerá veľký, isto aj ťažký.. aká bola tortička? myslím korpus a plnka, keď toľko udržala.. 🙂

lamps
3. máj 2012

@csina ďakujem, torta mala len 3,10 kg, bol v nej krém s bielej čoko s mascaropne a lesným ovocým a kakaový korpus. Maca som robila z burizónovej hmoty, tak nebol až taký ťažký
@aduskatt ale neboj sa toho, normálne si naplníš obe torty, necháš ich dobre stunúť potiahneš, pod to vrchné poschodie dáš kartónik a položíš vrchnú časť torty na spodnú. Poťah sa ti nezničí a spodná torta sa nepototo. To vrchné poschodie môžeš "prilepiť" krémom na spodné 😅

eliska22
3. máj 2012

moja prvá víkendová tortička z troch 😝 zadanie bolo hlavne aby bola ružová a môže tam byť aj bordová...to objednávala tá už moja spomínaná švagriná, že nejakú upeč a moc sa s tým nepiplaj 😀 už je hotová aj ďalšia, len je už na fotenie tma, tak tú až zajtra 😉

lamps
3. máj 2012

@eliska22 veľmi pekná 😅

zuzkat1
3. máj 2012

@simasa myslis ze takyto recept by mohol byt? alebo do toho tvojho by sa dal dat med miesto sirupu? a to sa dalo potom normalne tvarovat a valkat a tak? dakujem

eliska22
3. máj 2012

@lamps už som tú tvoju macíkovú obdivovala na fb, krásna 🙂

zuzkat1
3. máj 2012

@pristela no ale ja nechcem polievat ja chcem tu coko hmotu ale nie mmf ,lebo to ja neviem robit☹ to je zlozite...
dakujem za linky🙂

zuzkat1
3. máj 2012

@florentina ved preto som pisala ze nechapem co sa nalieva, lebo ja som cely cas pisala o potahu a nie o polievani cokoladou🙂

kleopatris
3. máj 2012

@vecernicci prosim Ta tu krasnu torticku s tymi slonikmi, co si davala na strane 2811 nemas naaahodou troska vacsiu fotecku prosim prosim? mne sa straaasne paci 😵 dakujem pekne

lamps
3. máj 2012

@eliska22 ďakujeeem 😅 😅 😅

zuzkat1
3. máj 2012

@simasa prosim ta teraz som vygooglila ze med tam ist nemoze ale vraj sa da pouzit glukoza cukor: voda 1:1 zvarit a hotovo... nemas s tym skusenost?