Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
25. máj 2012

@dm1 tá je krásna Danka, ale na papučky nemám nervy 😀

mamina1978
25. máj 2012

@lokalistin Nooo.... uz som to tu davnejsie pisala, ze je to aj moja favoritka c. 1 😵 😵 😵 😵 Len ja ju nemam komu urobit 😢

jakelina
25. máj 2012

@janula.h asi se cítí na míň, no co na to říct. 😒

mizulienka
25. máj 2012

ahojte, pridavam moju jedinu tohtotyzdnovu, je pre nasu detsku sestricku na stretnutie po 50 rokoch zo strednej skoly 😉
preto tie babatka a cumle....dala mi este umelohmotnu flasu a teplomer ale vobec neviem, kde to mam pichnut 😒

janula.h
25. máj 2012

zatiaľ moje dokončené 🙂 ešte 3 😖

lamps
25. máj 2012

@mizulienka Lucka a kde je foto? 😅

anibas
25. máj 2012

@janula.h 😀 😀 😀 😀 a čo je taký háklivý na vek ?????

dadka212
25. máj 2012

@janula.h to nemyslíš vážne 😀 aj tak by som si tam tú tortu dala 😅

janula.h
25. máj 2012

@anibas já Ti nevím Karle 😀 ale pekne ma nas..

janula.h
25. máj 2012

@dadka212 vieš čo nemám chuť ☹ kebyže viem čo ma čaká pustím ju ako v Báj.dortoch dole schodami ☹

dadka212
25. máj 2012

@janula.h neblázni...nabudúce budeš vedieť 😉

anibas
25. máj 2012

@janula.h predýchaj a pokračuj - to ťa vždy tak niekto MOTIVUJE !!! A mne bolo ľúto 3 vajec naviac oproti bežnému korpusu čo vždy robím - tak som musela odznova a tiež pre Bratránka !!!! 😀 😀 😀 😀 😀

mirka258
25. máj 2012

Ahojte cukráročky. Potrebujem pomôcť. Koláčiky napečiem, to ma celkom baví, ale na torty (takéto krásne) si netrúfam a nemám ani trpezlivosť 😒 Potrebovala by som nejakú tortu (budem mať narodky), mala by byť samozrejme pekná 😉 nie obrovská, taká akurát, nejaká svieža - nie ťažká, s marcipánom- tým sladkým (falošným) 😵 A teraz to najdôležitejšie, hľadá cukrárku v Košiciach ( KVP, Myslava, ...) Ak môžte, pomôžte. Vopred veeeeľmi pekne ďakujem 🙂

mizulienka
25. máj 2012

strajkuje mi pocitac 😉 ale uz idem na to 😉
nechce mi nacitat fotky, skusim neskor
@lamps krasna torticka pre brata, nadherna masla 😉

lokalistin
25. máj 2012

@mizulienka mne to vcera tiez nefungovalo az po nejakych troch hodinach mi to tie fotky zobralo

eliska22
25. máj 2012

moje dnešné, tá ružová tortička bola krásna len s tým kvetom na vrchu, až mi srdce plakalo, keď som tam dávala tú kefku a to ostatné 😔
a moje pivo číslo 3 😀

mizulienka
25. máj 2012

@eliska22 ta s kvetinkou jeozaj nadherna, taka jednoducha, jemna, skoda toho zuby a tej kefky, mala si si ju odfotit bez toho 😉

oktarina
25. máj 2012

@eliska22 to pivo je také krásné! něco takového sem přesně hledala! můžu tě poprosit, zda bys mě navedla, jak ho vyrobit? Klidně do IP, ať tu nezahlcuju zkušené 🙂
Rtiketu bych odlepila z flaše, dort potáhla marcipánem, ale z čeho je to ucho a pěna? Jak to drží? Děkuji

eliska22
25. máj 2012
eliska22
25. máj 2012

@mizulienka to ma nenapadlo 😝 😀

vecernicci
25. máj 2012

super krásný dortíky jste zase děvčata popřidávaly, fakt pastva pro oči, dokonalost sama 😉 😉
a tady jsou moje dnešní tři a zítra mě ještě tři čekají 😝

pipka
25. máj 2012

@vecernicci kraaasne, ta vodacka je perfektna 😉 tiez ma nieco take caka niekedy, lebo manzel je fanaticky vodak 😝 😎 prosim ta z coho si robila tu "vodu" to len zafarbena plnka? ci? 😉

bambula1307
25. máj 2012

@artepf teen dom je nadherny, sikovna si zienka 😎 😉

bambula1307
25. máj 2012

krasne ste napiekli zenusky 😎

bambula1307
25. máj 2012

ja som fotila ako som varila ten fondan, tak vam to sem supnem,aj ked to asi skusatt moc nebudete, ked je to trochu pracne.
Takze cukor zalejeme vodou,aby bol ponoreny a varime na nit...vid foto, skuska.
Potom miesame vareskou,alebo metlickou..kym nezbelie a nezhustne zafarbime a sup na kolac, rozotrieme...a po zattuhnuti krajame 😀
Na plech puncakov staci 30dkg kr. cukru.
Tie krajne sa mi dako sklatili..ale tak dobre boli 😀

bambula1307
25. máj 2012

@vecernicci jaj vy toho tolko stihate zienky a take krasne torticky.. ja dam dve torty do tyzdna a som hotova jak loksa..akoze fakt som unavena..vcera som padla jak mucha ☹

heni79
25. máj 2012

@janula.h
To je čo za haluz. Švagor je nejaký zvláštny? 😅 O tom čo si dáš do albumu a kde hádam rozhoduješ sama. Navyše, je to tvoje dielo, či nie? 😠 Asi si mu piekla naposledy, čo?

heni79
25. máj 2012

@vecernicci
Čo vyjadrujú tie čísla na tej motorkovej? Akosi to neviem vydedukovať. 😕

mizulienka
25. máj 2012

tak konecne sa mi podarilo za pol hodinu nahrat jednu fotku 😉

abriela
25. máj 2012

@bambula1307 juj, co ty tu robis??? Ved mi uz tecu slinky 😀