Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
1. jún 2012

Prave som dokoncila muffiny pre moje styri deturence k MMD..... konecne su hotove 😝
Ja som pri nich osedivela 😖 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Uz nikdy viac muffiny, radsej torty ............. To modelovanie slo sup- sup 🙂
, ale tie kosicky no des!!! 😠 😠 😠

janula.h
1. jún 2012

@mamina1978 krásne pridávam sa do klubu šedivých 😝

lussy23
1. jún 2012

@eliska22 krásnučká
@dada2007 - krásne prasiatko
@janula.h krásnučká
@1katuska73 krásnučká

lussy23
1. jún 2012

@mamina1978 krásne muffinky

lussy23
1. jún 2012

tak snád som nezabudla na nikoho a tu je moja včerajšia, ale spokojná nie som☹ Všetko je to pre kamarátov, majú svadbu. Postavičky sa mi tam už nezmestili, tak ich dávam zvlášť + ruže, lebo kamarátke sa veľmi páčia,tak som jej spravila..

adka_praha
1. jún 2012

uff babyyyyyy, pred chvilou som odovzdala pata a mata... ale ze taku reakciu som este nezazila aby niekto tolko uhiiikal nad tortou... 😅 a ze su torty ovela naslapanejsie... 😉 bol pre to chlap a teraz mi vola jeho zienka, ze naadherneeee... 😵 no ked som videla, ze volaju oni, som sa najprv zlakla, ze sa po ceste s tortou nieco stalo... 😅 a ten macko pu je veeelmi dorychla robeny nasej malej pre radost... 🙂 nevyzera kto vie ako, ale ta radost veru rano bola... 😀 musel sediet na tanieriku a pozerat, ako teri ranajkuje a cakat, kedy na neho dojde rada... 😀 😀 😀

adka_praha
1. jún 2012

no a ja sprostaaaaa, som neutocila fotky... 😝

ervenka
1. jún 2012

Ahojte. Moj manzelik bude mat 35 a chcela by som mu spravit tortu. Som uplne zaciatocnik. O.i. mam otazku- existuju nejake formicky na ozdoby? Ked sa tak divam na tie torty- vseetky ozdoby take sumerne, kvitinky jedna ako druha...

vecernicci
1. jún 2012

Tak moje další tři dortíky a jdu pokračovat dále 😝
jinak zase nádhera tu přibyla, krááááásný dortíky jste vytvořily, už jsem koukala i na fcb 😉
poprvé jsem zkoušela malovat a jde to raz dva 🙂

bambula1307
1. jún 2012

@adka_praha jaaj Adka sa necuduj ze ujiikali, sak patovci su dokonali 😀 😀 aj macko je nadherny. No sikovnica si velkaaaaa 😎 😎 😎 😉

bambula1307
1. jún 2012

@vecernicci juuj parada, ten konik..nadherne a aj lopta s kopackou nemam chybu 😎 ...profesionalka 😉

adka_praha
1. jún 2012

@bambula1307 dakujem... 😅 😵

fodorka
1. jún 2012

@lussy23 dakujeem🙂

fodorka
1. jún 2012

@mamina1978 prekrasne muffiny🙂 urcite dali zabrat :-/
@vecernicci nadherne
@adka_praha super aj pat a mat aj macko krasnucky

adka_praha
1. jún 2012

@fodorka dakujem... 😵

mishulle
1. jún 2012

@mamina1978 děkuju
holky prosím, čokotransfer asi nejde na modelovací čokoládu, že?

miculienka
1. jún 2012

takže nikto nič , no, " veľmi pekne ďakujem " za rady , neviem prečo má potom táto téma v názve aj rady a nápady keď nikto mi tu nič neporadil , úplná ignorácia , zdá sa mi, že malo by to mať skôr názov chválenkáreň cukrárok , alebo nové tváre si tu vôbec nevšímate ? tak to si dajte rovno súkromnú a tam diškurujte o svojich výtvoroch 🙄 🙄 🙄

eliska22
1. jún 2012

@miculienka ja by som sa tak nerozčuľovala, každá tu pečieme a v piatky finišujeme, nemyslím, že ťa niekto ignoruje...ja som sem len pridala torty a išla upratať kuchyňu.......vždy sa snažíme poradiť, len niekedy sa stane, hlavne takto koncom týždňa, že sa nedá odpovedať 😉 idem pozrieť čo si sa pýtala 😉

aduskatt
1. jún 2012

@lussy23 dakujem🙂) vy my vzdy tak dvihnete naladu🙂)

jakelina
1. jún 2012

@miculienka kup si bílou hmotu a obarvi si na jaké barvy potřebuješ, nevím co jiného poradit. Hmot je spousta, každé vyhovuju jiná, já si dělám tu co je na první straně této diskuse.

abriela
1. jún 2012

@miculienka Krivdis im. Ja som niekedy napisala to nieco podobne ako ty. Musis to zvyraznit, pytat sa viackrat, pretoze potom sa tvoja otazka strati.
Pytaj sa este raz.

jakelina
1. jún 2012

@miculienka přesně, na víkend většinou pečeme. Já mám jedno dítě ve vaně, druhé si v nepořádku co mám v kuchyni dělá večeři a u toho šlehám krém. Když nikdo hned neodpoví, napiš podruhé, nic se neděje. 😉

aduskatt
1. jún 2012

dievcata, pridavam cerstvo dokoncenu k birmovke, tak dufam, ze budu spokojni....poziadavaka totiz bola cistobiele zdobenie.....

eliska22
1. jún 2012

@miculienka takže ja používam MMF - to si doma vyrábam hmotu z cukríkov, ak si chceš ale hmotu kúpiť, čo bude asi rozumnejšie, tak to ti neporadím, lebo neviem, ktorá z kupovaných je naj....ale baby veľmi chvália smartflex, je drahší, ale super sa s tým robí 😉 ja som na začiatok vystačila s práškovými potravinárskymi farbami , kupujem v drogérii, tie stoja pár centov.......zarába sa tak, že si trošku farby rozriediš buď v kvapke vody, alebo v alkohole bielom - pozor nie moc 😉

miculienka
1. jún 2012

@eliska22 @jakelina @abriela - tak mne sa stačilo rozčúliť a už tu mám kopu odpovedí 😀 , tak ďakujem , samozrejme , chápem, že niektoré máte kopu roboty s pečením a deťmi , nie je to ľahké , ja keď som naposledy piekla tortu , tak som ju v noci dorábala lebo od malej sa nedalo , aj tak máte môj obdiv , že to všetko stíhate , pardon ak som niekoho urazila , len celý deň hrabem po nete a vždy som z toho jeleň a termín narodiek sa blíži 😅 😕

miculienka
1. jún 2012

@eliska22 - ďakujem , o tej z cukríkov som už čítala , ale do toho sa nejdem púšťať , radšej niečo hotové , čo nepokazím 😅

mia114
1. jún 2012

@lussy23 dakujem:o) noo, kamosky malej sa strasne paci mcqueen, prve co povedala aku tortu cche je mcqueen 😀 a tak sme jej ho spravili aspon na takej kvetinkovej torticke 🙂

mia114
1. jún 2012

@mamina1978 krasne muffinky, mas ich pekne rovne, si ich zrezavala alebo sa tak upiekli ? ja ich vzdy musim zrezavat, mne vzdy vypucia 😅

jakelina
1. jún 2012

@miculienka na ozdobu můžeš použít jakékoliv vykrajovačky co máš i na vánoční cukroví a nebo se podívej v obchodě s domácíma potřebama, tak se taky všelico dá koupit. Jinak v nějakém e-shopu.

miculienka
1. jún 2012

@jakelina - aha, dobré rady , ďakujem , ale ešte mám otázku , potom to vykrojené sa len pritisne na tú potiahnutú tortu alebo to treba niečím prilepiť ? som ja ale trouba , že ?