Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
5. jún 2012

@pristela ja vždy tak medzi rečou ked mám také špinavé ruky poviem, že bože nejde mi umyť tá potravinárska farba ničím a chodím ako humusáčka, potom už pochopia 😅

vecernicci
5. jún 2012

@pristela hold ai budes muset upéct pro sebe zákusky 10x4 a zvážit a znásobit 😀

dadka212
5. jún 2012

@pristela alebo ešte tie dieliky, kašli na váhu, proste si zadaj cenu za jeden nejaké cca 2-2,50 eura alebo viac ako chceš a nemusíš sa trápiť váhou, ja som tak robila na stužkovú jedna mini tortička 2,50 😉

pristela
5. jún 2012

@dadka212 ja uz nestihla povedat nic, a tak co uz som mnou 😀 😀 ja mam vsetko domace oblecenie od farby textilnej, ta vyprat nejde 😀 postarka uz vie, ale ked pride necakane navsteva tiez po mne pozeraju , ci nemame prácku doma 🙄

@vecernicci 😀 😀 😀 neblázni 😀 uvidim co odpise ako tak som tam nejake vahy vdaka vam 😅 napisala , tak len cakat ci chcu setrit moooc alebo len trochu 😀

dm1
5. jún 2012

@pristela ved prave najhorsie je ked sa dostane ta farba za nechty to vyzera ozaj divoko 😝

dm1
5. jún 2012

@dadka212 ja tiez vzdy nieco take utrusim aby si nemysleli ze sa neumyvam 😀 . Na stretku som tam farbila hmotu som vyzerala jak debil a potom este sa fotilo ako modelujem no bohovo to vyzeralo 😀

katulkaaaaaa
5. jún 2012

@eliska22 @dadka212 no same lepsie objednavky
@dadka212 zena ja nechapem kde ti to stihas...ti farbis pdt?ci robis s mmf?ja ked mam na katzdu tortu zarobit mmf-ked ich mam 7 som hotova...v noci krce do ruk,a nedelu ledva zohnem vzdy ruky 😕

dadka212
5. jún 2012

@dm1 ja som tento víkend mala celkom "čistý" 😀 ale inak chodím ako taká špinďúra....no čo už, musím napísať na zoznam aj tie rukavice nech nezabudnem 😅
ja mám z tej farby ešte ruky také hrozne suché, popraskané....hrúza, mám ich horšie než moja mama....

dadka212
5. jún 2012

@katulkaaaaaa už robím so smartflexom, pdt sa hrozne lepí ludia mi to hovorili, tak som prešla na smartflex....

janula.h
5. jún 2012

@dadka212 moja presne ako ja ☹ až do krvi preto som bola na kožnej predpísala mi nato super masť

dadka212
5. jún 2012

@janula.h ja to nemám až do krvi ale také suché hrozne dávam si na to indulonu a to mi celkom zaberá, ku víkendu sa mi to znormalizuje ale potom hneď ďalší víkend....

dm1
5. jún 2012

@dadka212 a ja som zase presla z MMF na PDT 😖 . Ako lepi? mne zatial nikto nic nehovoril praveze jedni ze aka super vyborna potahovka 😕

dadka212
5. jún 2012

@dm1 no lepí sa im na nôž....neviem ako chuťovo mi chutí najviac pdt ale teraz sa zmenilo nejako asi zloženie alebo čo ako sú nové kýble a je taká mäkšia ako bola predtým....

lifinka
5. jún 2012

@pristela já dělám 23cm kruh a je to kolem 2,5kg a ty menší dortíky budou určo k 200g,(jednou jsem zkoušela modelovat minnie, byla velká a váhá rovných 200g) prostě souhlasím s holkama, co Ti to už psaly 😅

janula.h
5. jún 2012

@dadka212 presne ako u mňa 😖 ale teraz je to celkom dobré slniečko tomu prospieva

betty312
5. jún 2012

@dm1 -děkuji za přivítání 😀 To se mám jako "pochlubit" těmi svými výtvory? 😀 😕 No já nevim,když jsem tu viděla ty vaše dortíky 🙂 Ale co,jdu něco vyštrachat 🙂

eliska22
5. jún 2012

@katulkaaaaaa ja tiež robím z MMF 😝 😝 😝 ruky tiež bolia a moja mama mi hovorí, že dopadnem ako ona - bola na operácie ruky - operovali jej nerv, lebo už nemohla pomaly ani nič do ruky chytiť...nie je to sranda 😖

lucula73
5. jún 2012

@mamina1978 ty si poklad,veľmi si mi pomohla,presne toto som hľadala,moc ti ďakujem 😉
Mám robiť čoko tortu na 70ku o mesiac a netuším čo tam dať navrch,tak možno dačo dovtedy naštudujem 🙂 🙂

dadka212
5. jún 2012

@eliska22 ja po pernom víkende mávam také ja neviem či krče také chvilkove impulzy do ruky, že nič nemôžem chytiť....asi nedopadnem dobre takýmto štýlom 😝

eliska22
5. jún 2012

@dadka212 no na ruky je toto sakra náročné, ja keď som teraz drôtikovala, tak ma bolel každý prst 😝 mali by sme sa šetriť, cez leto dávam oddych tiež a nepečiem 😎 teda dúfam 😝

dadka212
5. jún 2012

@eliska22 no ja tiež posledné 2 víkendy to som slúbila už dávno tie torty plus mi rodina naloží aby som sa nenudila ale potom už budem oddychovať max. 1-2 na víkend urobím, to je nič 🙂

mia1111
5. jún 2012

babulky, ďakujem za všetky "páči sa mi to", veľmi ste ma potešili 😵 😵 😵 . Dva dni som nebola doma, tak musím poobede pri káve pokukať, čo ste popridávali 😉

dadka212
5. jún 2012

baby mám otázočku nepoužívate niektorá ZEESAN ?? ja to nemám komu dať aj je mi to lúto vyhodiť, potrebuejm sa zbaviť balíčka, odobrala som len troška na jednu šlahačku, čiže je otvorený...mám tiramisu ak niekto chcete pošlem

aduskatt
5. jún 2012

@dadka212 ja som premyslala nad tym, ze by som skusila zeesan....len teda neviem, ci a ako to meni chut kremu.....

dadka212
5. jún 2012

@aduskatt ten zeesan len zmiešaš so slahačkou a vodou a hotovo tiramisu krém je na svete 😀

aduskatt
5. jún 2012

no dievcata, ci sa mi to paci, alebo nie....musim polozit jednu z najtupsich otazok, ake som zo seba vypustila, ale nemozem inak..............ani za hodinu patrania som neprisla na sposob, akym mam otvorit praskovu farbu, nejde mi odsrobovat vrchak, ani vytlacit, ani vylomit, proste nic................je to perketova zlata praskova v2g od sugarflair, v takej malinkej umelohmotnej priehladnej nadobke...............a ja sa k nej proste neviem dostat.......pomoze mi niektora dobra dusa prevetrat mozog?🙂

aduskatt
5. jún 2012

@dadka212 aha.........ale necitit to nejakou umelinou ako tie hnusne margarinove kremy? ked tam dam poctivu slahacku, tak krem bude mnamkovy, ano?🙂

dm1
5. jún 2012

@aduskatt myslis v takomto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/prachovy-... tie sa mi zle otvaraju podoberam nozom to vicko a otvorim. ak tieto klasika http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lesk-roya... tak tie sa nomralne srobuju neviem kde moze byt chyba 😕

ladenka
5. jún 2012

Holky poraďte prosím, když chci na dort udělat tuhle mašli, mám si nadělat jednotlivé pruhy, stočit a nechat vyschnout každý zvlášť a pak až slepit dohromady, nebo rovnou vše dohromady? A nečím to vyztužit, aby ty obloučky pěkně držely? Čím, poradíte? Budu dělat dortík tchýni k 70tinám, tak to musí být co nejlepší. Díky.

Anebo neměly byste nějaký fotopostup jak na to?
Děkuju.