Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
14. júl 2012

@pipka noooooooo hlavy každý mal už v ústach len pozri na môjho mladšieho aké má gamby plné 😀

miciatko
14. júl 2012

@vecernicci a ako si zvykas v praci??, treba riadne vylezat

miciatko
14. júl 2012

@lussy23 ja ta strasne obdivujem za tieto suhrny a krasne hodnotenia torticiek, je to strasne mile od teba dakujem

dajna11
14. júl 2012

@anibas supeeeeeeeeeeeeeeeeeer

lussy23
14. júl 2012

@miciatko ďakujem, ja zase obdivujem vás všetky, že stíhate piecť toľko tortičiek a pritom máte detičky.... ja tiež chcem piecť a aj budem, síce ja sa musím šetriť a nemôžem brať toľko veľa objednávok... ale je to môj sen a buem robiť všetko preto, aby sa mi aspoň sčasti splnil.. .aspoň postavičky robiť... leb osi chcem zarobiť, aby som vzala maminu a kamarátku k moru ,ešte nikdy neboli. .

lussy23
14. júl 2012

@janula.h taký nízky vek a už aké drsnoti? ubohe postavičky😀 Hlavne to dievčatko.

miciatko
14. júl 2012

@pipka cakaju az sa vynoria 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
14. júl 2012

žienky - ďakujéééééééém - to boli 3 oslávenci a zvyšok gratulanti 😀 😀 😀
@janula.h nádherná a 9 kilová 😅 😅 😅 😅 😅 😅

miciatko
14. júl 2012

@anibas nadherna oslava, perfektne nachystane

anibas
14. júl 2012

@miciatko to sme so susedkou catering -ovali - ja sladké a ona slané + ovocie 😉 😉

janula.h
14. júl 2012

@anibas Sabi vďaka patrí Tebe Ty si mi vnukla nápad :-*

aduskatt
14. júl 2012

zienky, moze ist pod potah cisty lekvar, ze?

janula.h
14. júl 2012

@aduskatt ešte som to neskúšala neviem nebude vytekať?

aduskatt
14. júl 2012

@janula.h no ved ani ja.som premyslala aj maslo, lekvar, odrezky..............

levandulka3
14. júl 2012

@rapunzel1 ja som tiež skušala aj s acidkom, bol taký mazľavý a ťažký a nepáčila sa mi tam tá soľ a ocot a soda bik. a bol dosť nízky, a plnku som robila aj mascarpone aj tvarohovú a jahody a raz maliny tá bola v pohode ale dal sa len raz prekrojiť ☹

eliska22
14. júl 2012

zajtra ideme na návštevu, tak som upiekla tortičku, ešte ráno som bola presvedčená, že nebudem nič piecť, ale nedalo mi to a na obed som dala piecť korpus rýchlo, naplnila čo dom dal 😀 išla s malou von a večer dorobila 😉 kvietkami som sa inšpirovala @vlada111 🙂 veľmi sa mi to páčilo na jej torte 😵

artepf
14. júl 2012

ahoj holky, přidávám svoje dva dorty, třetí jsem nestihla vyfotit a zároveň si jdu postěžovat ☹ . Tyhle dva byly pro sourozence, takže jedna zákaznice - známá od sestřenice. Vyřizovala jsem vše přes sestřenici a taky jsem vzkazovala cenu - že 1500,- za oba. Ta se ještě divila, že je mám levné a že ta známá prachy neřeší, takže jí to bude stejně jedno. Takže jí jen řekla, že dělám "levné" dorty, což je pro každého jiný pojem a ona, když pro ně přijela, tak je nejdřív vychválila do nebes a že ani nevypadají jako dorty, ale jak se dozvěděla tu cenu, tak okamžitě nasadila hodně nemilej výraz, že teda TOLIK, že neví, jak se ceny dortů pohybují a že čekala tak 300,- za jeden. A taky, že za oslavu dětí dá 5000,- a že to je naposledy, sakra, jako kdyby mě to zajímalo 🙄 🙄 🙄 ! No hledala ty prachy v peněžence, že jsem myslela, že je ani nemá, a to prý neřeší prachy, vlastní soukromou anglickou školku 😲 !!! A já blbá, vzhledem k tomu, že krémy nechala na mně, ještě udělala nejdražší z mascarpone + hromada ovoce, takže jsem se ani do 300,- za suroviny nevešla. No zmohla jsem se jí říct jen ty ceny za suroviny a že jeden dort dělám tak 7 hodin minimálně 🙄 . Tyhle jsem vyráběla možná i dýl 😅 . Potom když odjela, tak já celej večer zkaženej a napadlo mě milion dalších věcí, co jsem jí mohla vpálit. Jako třeba, že si to mohla někde jinde za ty tři stovky nechat udělat 🙄.
No nic, sorry za tak dlouhý příspěvek, ale ještě dneska mě to s prominutím sere 🙄 🙄 🙄 .

eliska22
14. júl 2012

@dadka212 ja mám robiť o dva týžden chelsee - neviem ako sa to presne píše a tiež rozmýšľam nad oblátkou, lebo neviem ako to vyrezať 😝

levandulka3
14. júl 2012

@lamps ďakujem teším sa tú som si vymyslela sama podľa tých gýčových obrázkov z dovolenkových katalogov 😀 😀 😀

eliska22
14. júl 2012

@artepf nádherné tortičky, ja mám také skúsenosti, že tí čo majú peniaze, tak ťažko ich dávajú z ruky 😠 😠 😠
nič si z nej nerob, nabudúce nech si dá robiť inde lacnejšie koza 😖

lamps
14. júl 2012

@artepf ani sa ti nedivím, že ťa to serie, ale ako vidím hlúpych ľudí je veľmi veľa a čo je najhoršie stále ich pribúda. Aspoň ja mám taký pocit 😖 podkýňam sa nich na každom kroku ☹ . A tortičky sú krásne 😅

alenv
14. júl 2012

děvčata kouknětě na to http://www.svatebnisilenstvi.cz/svatba/svatebni...
1200 Kč prý 6 hodin práce.. a prohlédněte si to pořádně zvětšené.. no teda já šla do mdlob

lamps
14. júl 2012

@levandulka3 no tak do tých katalógov by mali dávať ako reklamu tvoju tortičku 😅 😅 😅

eliska22
14. júl 2012

@janula.h krásna tortička 🙂 🙂

artepf
14. júl 2012

@1katuska73 teda to je fakt na nakopání do prdele, už musím být sprostá, abych si ulevila, když tady každou chvíli čtu ty perly od zákazníků, navíc tak nádherný a do detailů vypracovaný dortík 😠 . No já jsem ještě vytočená taky, jak jsem psala v předchozím příspěvku o svojí negativní zkušenosti, taky dorty, navíc dva, objednané v neděli na pátek a pak ještě kecy ohledně ceny 😖 .

eliska22
14. júl 2012

@anibas jéééééj super fotky 😵 😵 😵

vlada111
14. júl 2012

@janula.h poznáme to 😀 A ja by som si tak rada schovala moje figúrky na pamiatku ☹

lolko_lenka
14. júl 2012

Dobrý večer, vedel by mi niekto poradiť, kde zoženiem pekné sviečky na tortu? ďakujem 🙂

dadka212
14. júl 2012

@anibas krásna torta a samozrejme aj popsy, na tie sa už dlho chystám tak ako aj na muffinky 🙂

@janula.h perfektný bazén 🙂

artepf
14. júl 2012

jinak holky, teď jsem si prohlídla všechny nové dorty, chtěla jsem pochválit všechny zvlášť, ale to by bylo na dlouho, jsou všechny opravdu nádherné, většinu si zase ukládám pro inspiraci a vždycky mě to taky fakt uklidní, protože vím, kolik všechny daly práce a aspoň vzájemně si to oceníme, když to neumí naši zákazníci (teda ne všichni, abych jim nekřivdila) 😖