Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
4. aug 2012

@janula.h akí sú guľatučkí 😀 😀 😀 😀 nádherná !!

janula.h
4. aug 2012

@daducha krásna je super to poteší taká poschodka na počkanie 😀 môžu byť radi že im odmietla majú krajšiu a lepšiu 😉

daducha
4. aug 2012

babulky dakujeeeem 😵 😵

@anibas tuto mali tu u nas v cukrarskych potrebach,raz som kupila v galanterke ako vlasenku,no odvtedy ju nemali 😠 a na tej s hortenziou som objednavala cez nejaky web pre nevesty.ak budes potrebovat pohladam presny link 😉

@florentina so zivymi robim vynimocne ak ludia chcu a pri hortenzii som ten koniec co som strkala do torty obalila v potravinovej folii,tu pri kalach som odstrihla stopky ako som potrebovala, zapichla dratik do toho co ostalo a iba ten strkala do torty.Kaly sa tak dotykaju iba povrchu torty.To iste aj ta trava,zmotala som par kuskov k sebe a tym istym drôtikom pichla do torty.Ako dlho to vydrzi netusim,nie vsetci mi daju vediet aka torta bola.Ak by sa ozvali, dam ti vediet, sama som zvedava 😉
@eliska22 😉 😉 😉

daducha
4. aug 2012

Ozaj, prave som zistila, ze mi klud doma nevyhovuje 😀 .Detisu aj s muzom a maminou uz druhy den na zahrade a to ticho je sialene,asi zacnem trpiet samomluvou 😀 😀 .A ked pridu, tak ich mam po pol hodine chut vratit spät 😀 .A najhorsie je, ze sa mi absolutne nic nechce.Odkedy ma v Cechach nieco kuslo do ruky,ta mi total cela opuchla ,zapalilo sa to ,beriem ATB,priserne ma boli hlava,tak by som iba spala a spala.Ja mam snad spavu nemoc 😀

eliska22
4. aug 2012

@daducha a ja by som potrebovala zase aby mi niekto deti aspoň na jeden deň zobral, lebo s končím na cajle 😔 dnes som z nich už na prášky 😝

peroli
4. aug 2012

zase pár inspirací jen tak.. 😉

broucek2
4. aug 2012

taky pár pro inspiraci. Dostávají mě některé, které na potahovku jedlými barvami nakreslí ornamenty a potáhnou.

rapunzel1
4. aug 2012

@janula.h prekrásna, je úplne super 🙂

anibas
4. aug 2012

@daducha ja ked som tak spala na nohách aj cez deň - tak som bola tehotná 😀 😀 😀 😀

peroli
4. aug 2012

já se chci vdávat.. 😵 😵 😀 😀 😀

peroli
4. aug 2012

@dm1 něco pro tebe.. 😉 (bylas to ty, s kým jsem se o těch podnosech bavila, že jo? 😅 )

sisix
4. aug 2012

ja chci taky podnos. Budu si ho prat k narozkam bo napisu jeziskovi. 😀

simasa
4. aug 2012

@lamps to som ja pisala o tom igelite. Neviem, ci sa to tak robi, ale ja som sa bala, aby mi na tej svadobnej nezostala mokra, tak som to vyriesila tym igelitom 🙂

peroli
4. aug 2012

ještě dva nápady.. jeden na domácí ozdobnou posypku (třeba na muffiny) a druhý na originální kytičku na ozdobu (třeba zase muffinů 😉 )

simasa
4. aug 2012

@miciatko uaaaaaaa tie paprcky v polievke su perfektneee! 😀

pristela
4. aug 2012

tak konecne cas pridat aj sem , ja ako vzdy len poskromne jednu 😀 nech ma to stále baví 😅 😅 ale teda klasika robilo sa desne , poťah je čoko mmf a oplatka hore v tomto teple jasne že makka ako ... 😠 váha 5,5kg dnu čoko korpus, vanilka a maliny

miciatko
4. aug 2012

tak este moj nemo a idem vikendovat 🙂

daducha
4. aug 2012

@anibas tak to je jedina istota ze toto nie som 😀 😀 😀 😀 😀 😀

stardust
4. aug 2012

baby, ktory taky lepsi rum max. do 40 eur za flasu by ste mi odporucili na zakusky?

zklimekova
4. aug 2012

macíková - krstinová 🙂

peroli
4. aug 2012

@stardust já dávám do zákusků, dort apod. ten úplně obyč.. cca 90,- (cca 3,5-4€) 😅 😅 😀 😉

vlada111
4. aug 2012

@stardust aj ja obyčajný za 3,90 EUR. Ale keď hovoríš o takej sume, máš na mysli pravý biely rum a ten sa do zákuskov nedáva, nemá tú typickú chuť, ktorá je napr. v punčákoch alebo v opitom Izidorovi

ajka82
4. aug 2012

@stardust ja davam tiez obycko tuzemak, ten ma dobru vonu a chut v kolacoch...ale ked tento vikend nebolo co dat, tak som dala aj bacardi 😅 som robila tiramisu a tam bud kusok vodky alebo vajecny liker dam niektori pisu ze griotku, len my len to u nas drzime(ked neratam vino a sampus co dostane mm v robote niekedy)

miciatko
4. aug 2012

@pristela nadherna ja odpadnem . ..

stardust
4. aug 2012

@ajka82
@peroli my doma nedrzime ziaden alkohol, rumove pralinky a rumove zakusky som nikdy nemala rada, ale vcera som robila zakusok a do neho som davala z obchodu hrozienka namocene v rume a tie chutili fantasticky (aj take volne aj v zakusku). A preto sa pytam, aby som si ich mohla nakladat sama do dobreho rumu.

ajka82
4. aug 2012

baby otazocka trosku inac..."mali ste niekto mascarpone plnku s broskynami? je to v pohode kombinacia?" lebo mne by radsej sedeli tie broskyne uz do vanilkovej a mam na vyber na objednavku...len broskyne musia byt podla nich... dakujem

pralinka25
4. aug 2012

@ajka82 prave vcera som mascarpone robila prvy krat a dnes sme to jedli ja som pouzila cucoriedky ale tie broskyne sa mi tam nejako moc veru nehodia.
mozno keby boli nasekane na ozaj drobnucko. no neviem.

lucula73
4. aug 2012

@ajka82 ja som robila broskyne iba s vanilkovým,tam idú v pohode,mne sa tiež moc nehodia do mascarpone,ale ktovie,možno niekto ľúbi 🙂

daducha
4. aug 2012

@ajka82 mne broskyne najviac sedia do tvarohovej plnky,mascarpone ee

ajka82
4. aug 2012

dakujem baby, tak oni mi naznacili, ze by radi mascarpone vyskusali, ale mne tiez asi radsej broskyne do vanilky...ale ak budu objednavat ako doteraz, tak ku koncu roka sa k nej urcite prepracujeme, vraj maju dost tort z cukrarni a nahodou cez spoluziacku byvalu dosli ku mne 😵