Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
1. sep 2012

@lucinka neblázni, to boli moje druhé ruže v živote. To je u mňa hop alebo trop, nemohla by som učiť.

vlada111
1. sep 2012

@levandulka3 no veru nevážila som ju. Spodné malo 27cm, potom 20 cm a 12 cm

vlada111
1. sep 2012

@levandulka3 a boli 3x prekrojené

vecernicci
1. sep 2012

@pristela ty jsi čarodějka, přiznej se 😀 😀 😀 na co sáhneš, to je fakt náááádhera 😉

vecernicci
1. sep 2012

@eliska22 tak já jsem tenhle víkend dostala tringelt dohromady za pět dortů 250 korun 😉

vecernicci
1. sep 2012

@jakelina já taky nevím, co vezmu, ale asi nějaký perníčky, teda jestli je cestou nepotluču 😝 😉

muffinka8
1. sep 2012

@pristela prosim ta, ten stencil si robila ked uz bol lem na torte? A akym "materialom" sa to robi?

miciatko
1. sep 2012

tak este moja dnesna lietadlova, inak mala som pripravene vytvrdnute kridla a pod ne motory a krpec ich uchmatol a odryzol z toho , tak som to musela domysliet takto . ..

sisix
1. sep 2012

@muffinka8 ok, takze vyvalim a dam schladit a pak by to melo jit. Ja to zkousela a silela jsem 😀

rapunzel1
1. sep 2012

@eliska22 no aj ja niekedy, hlavne, keď miešam s jedným dieťatom zaveseným na nohe a druhý mi už akože pomáha a drží mixér spolu so mnou, až mám potom problém, aby som šľahala správne suroviny, pri tom obzeraní čo tí moji vedľa mňa dokazujú niekedy... Preto ťahám najradšej v noci a deti vidia tortu, až keď sa odovzdáva 😝

miciatko
1. sep 2012
muffinka8
1. sep 2012

@sisix vyvalkam, a ked bola hmota predtym prylis "tepla" tak len chvilu pockam ked uz je vyvalkana.

jakelina
1. sep 2012

@simasa no lidi jsou různí, já jsem nečekala, že mi dá něco navíc, ale tohle mě dorazilo. Ještě jsem jí mohla říct, že jí přinesu ukázat skořápky ne 😀 😀 ať je vezme slepicím 😝 😀 😝 Možná by si měla zobnou i ona.

rapunzel1
1. sep 2012

@pristela prosím ťa a kde si kupovala ten akože stensils v ktorom hobby obchode, môžeš ma zanavigovať na stránku, alebo čo, lebo ja po tom pozerám už hrozne dlho, len je to hrooozne drahé, ale sa mi to páči a tie vzory sú všade rovnaké, tak som chcela niečo iné, rozmýšľala som si vyrobiť, ale asi by som to tak pekne nevyrezala...

jakelina
1. sep 2012

@vecernicci ty máš perníčky krásné, to se těším až se pokochám. 😉

dada2007
1. sep 2012

baby, ako odpovedáte, ked chce niekto že ozaj malú tortu 😕 😝 ......normál poviete-to sa mi neoplatí robiť??? či?

lamps
1. sep 2012

@pristela čistá nádhera 😅 😅

dada2007
1. sep 2012

@jakelina mne minule tlačili-domáce vajcia....aj tvaroh že majú aj mlieko.......atd........uff...radšej nie. A veru-škrupinky z vajec si jej mala odložiť 😝

miciatko
1. sep 2012

@jakelina ja bych tiez bola vdacna za marmeladu a moji 4 chlapi este viac 😀 😀 , ja este neviem co zoberiem 😒

lamps
1. sep 2012

@mariann2 tá pani, čo chcela takú malú tortu bola trupka obyčajná 😀 😀 😀 ja robím o dva týždne svadobnú tortu, chceli menšiu ako 3 kg, upovedomila som ich, že tortu menšiu ako 3 kg nerobím, tak mi napísala, že dobre, tak chce najmenšiu akú jej môžem urobiť, tak urobím, hoci si myslím, že keď je to na svadbu ....

salonka1981
1. sep 2012

Po mesiaci oddychu zasa pečiem tak pridávam včerajšie dve 🙂

sisix
1. sep 2012

@salonka1981 krasne. JAk si docilila toho vzoru? Ja mam valecek ale bojim se to pouzit, pac kdyz budu uhlazovat, mam strach, ze vzor znicim. 😒

eliska22
1. sep 2012

ja tiež netuším čo zoberiem na stretko 😝 medovníky nepečiem, resp. to by som zvládla, ale to zdobenie, čistá hrôza 😀 takže fakt neviem 😝

salonka1981
1. sep 2012

@sisix myslíš tú fialovú?Na to mám podložku na nej to vyvalkám a potom to opatrne položím na tortu a už to uhladím len rukami opatrne.Trošku sa tie kvietka natiahnu ale aj tak ostanú pekné.

jakelina
1. sep 2012

@eliska22 já jsem si dnes tak říkala, jak to sletí a za tři týdny je sraz a já vůbec netuším co vzít. Tak proto jsem se ptala, kdo co berete, že budu mít nějakou inspiraci. 😀 😀

sisix
1. sep 2012

@salonka1981 je uzasna, ta se ti moc povedla.

eliska22
1. sep 2012

@jakelina no tak to by aj mňa zaujímalo, nech tam nie som za trapku 😝 😀

lamps
1. sep 2012

Babuľky sladké a ja si myslím, že na stretko treba vziať hlavne dobrú náladu a tú pohodu, ktorá vládne tu na fóre 😅 😅 😅, so mnou to vyzerá tak, že vás prídem v nedeľu ráno zobudiť a pozrieť 😀 😀 😀

maca77
1. sep 2012

... baby ste to každá v niečom vystihli tie americké torty 😀
.. ale ked som videla v mnohom improvizáciu tak mi aj smiešno bolo že "profesionáli" 😀

@simasa ja som to skopírovala z mailu ktorý mi napísali 😅 ma ani nenapadlo že by to mohli byť dve rozdielne veci ...tak radšej si to overím ...

jakelina
1. sep 2012

@eliska22 ale nebudeš, však je to sranda ne. 😀 😀 😀