Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mates22
6. sep 2012

@lucula73 děkuju moc, já si tu fólii normálně nastříhám jak potřebuju, pásek a vrch klidně do obloučků, vlnek......no a pak tu čokošku naleju na ten pásek, chvilku počkám a když se to zvedne, tak to má ostré hrany a krásně se to přenáší kolem dortu🙂

vlada111
6. sep 2012

@daducha ďakujeme, no ale nečakala som to. Ešteže bude aj druhé dievča, len aby nechcela odo mňa kamióny 😀

mates22
6. sep 2012

@ajka82 já raději dělám boky s folií, ať už čokotransfer nebo čistá, ale jde to snad i s papírem, jen se musí vyžehlit předtím. Jestli z čokolády nebo polevy (s tukem) je celkem jedno, jde mi to tak i tak, akorát když dáš tuk, nemáš tak velkou spotřebu čokolády samotné. A marcoš na čokoládu v pohodě může, to se nerozteče. S plňkou nevím, já to podmazávám stejně jako když to potahuju, pro jistotu.

daducha
6. sep 2012

@luci79 torticky uctujem vzdy na kusy,je s tym 2x tolko roboty ako s tortou 😉 .Stojan kde kupila netusim,ale mrkni na tortyodmamy a tam je zoznam obchodikov a hladat a hladat 😉

pipka
6. sep 2012

@vlada111 alicke vsetko naj k meninkaaaam 😵 😵 😵

pipka
6. sep 2012

booze baby, tak moja skolkarka po troch dnoch v skolke uz je chora 🙄 ☹
ze hrdlo a sople... 😅 akoze cakala som to..ale ze tak rychlo 🙄

a ja mam akurat dve torty na zajtra,,,slak ma triafa 😝
v noci mi zavolala jedna znama, ze jej odriekla cukrarka a ze potrebuje kittynu lebo inak si to hodi...no nezachran jej zivot 😅 😀
ale to som este nevedela, ze mala sa dnes zobudi chora , takze skolka 0 bodov, a ja na nakupy, ani hmotu doma nemam...no tesim sa prevelice 😝
som odvolala mm z roboty, nech dojde k deckam a ja prcham aspon tu hmotu rychlo kupit, nech mozem vecer potahovat. Esteze som taka sikovna a vcera v noci som rychlo aspon korpusy napiekla, dnes naplnila. hadam mi to do vecera stuhne 😒

mimcak
6. sep 2012

viete mi poradiť nejaký cukrárenský obchod v Žiline? Potrebujem si kúpiž nejaké farby a tak a u nás v KE je to o ničom .Cestujeme zajtra na návštevu do Žiliny tak by som sa tam zbehla pozrieť ak o niečom viete.Ak nie tak budem musieť objednať cez net.

aduskatt
6. sep 2012

@vlada111 lebo mi je to tak pohodlnejsie ako to prekrajovat a mam aspon jednu stranu na kazdom uplne rovnu 😀 😀 😀

aduskatt
6. sep 2012

@vlada111 moj maly si vymyslel, ze chce ako tortu preskrtnutu ucebnicu🙂) a vsetko naj malinkej k meninam🙂

mimcak
6. sep 2012

A ešte chcem sa opýtať používaťe to smertlex velvet a flower oplatí sa to cenovo oproti cukríkom marsmalow ked si z nich urobím hmotu. Zdá sa mi to dosť vela za 7kg -40eur no ale zas neviem kolko torty mi z toho výjde.

aduskatt
6. sep 2012

@mimcak MMF mas urcite lacnejsiu, ked si zarobis doma, ale ten neskutocny bordel a cukor este aj v zadku, xixi

aduskatt
6. sep 2012

taaaak, baumax, dve dosky 50x50, tazke jak hovado, asi 0,5 cm a za obidve spolu som zaplatila 2 Euraaaaaa🙂)) no lepsie ako z eshopu podlozku rovnakej velkosti za 5 eur jednu🙂

mimcak
6. sep 2012

Ved to, hovor mi niečo práve som ten bordel v kuchyni z toho doupratovala.

adenka
6. sep 2012

dievcata, nikto mi neporadi ten vanilkovy krem? nasla som nejake z pudingu, ale ja sa pudingovych bojim... potrebujem fakt dobry aby zvladol cestu autom pod potahovkou...

aduskatt
6. sep 2012

@vlada111 ale tak to zas po jednom peciem, ked toho nie je vela🙂) ak sa nakopi, alebo nemam cas, tak aj naraz🙂

luci79
6. sep 2012

@mimcak, ja nakupujem odtial, niekedy mi znamy donesie aj potahovku odtial ak tam ma cestu 😉
http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/2-KONTAKT
a smartflex mas tam za dobru cenu 38E, som s nimi maximalne spokojna, tovar mam na treti den od objednania doma 😉

dadka212
6. sep 2012

@adenka veď krém nemusíš dať pod poťahovku, daj maslo s cukrom na dlhú cestu určite pridaj aj odrezky z korpusu vyšlahané do hladka všetko spolu....inak je vždy riziko, že sa bude topiť 😝

miciatko
6. sep 2012

@vlada111 ale coby nie urobis dina a do krku zabodnes ruzovu maslu , urobis dalsieho dina a sup nanhoruzovu baletku
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

artepf
6. sep 2012

@pipka teď to to pročítám a koukám, že jsi s malou dopadla úplně stejně jako já s mým starším - taky tři dny ve školce, a to jen do oběda a na dnešek celou noc profňukal s horečkou, ráno "nahodil" půlku obyváku, tak teď jen čekám, co z toho vyleze a kdy to chytne ten mladší 🙄 . Říkám si, jestli ho vůbec mám do té školky dávat, když teď nebyl celý rok nemocný ☹ . Ještě že na tento víkend nemám vyjímečně nic, až dva dorty na další týden 😒 .
Tak ať se malá brzy uzdraví 😉 .

pralinka25
6. sep 2012

ahojte. prosim vas potahoval niekto z vas uz aj so smartflex flower? ja to mam doma lebo sa mi neoplatilo kupovat az 1,4 kilovy velvet a teraz tak rozmyslam ake to bude s tym potahovat? je v tom velky rozdiel? nebude to moc tvrde? porazi ma ked ano ☹

aduskatt
6. sep 2012

@pralinka25 ja som s nim potahovala a myslim, ze to bolo celkom fajn🙂

eliska22
6. sep 2012

@vlada111 díky Vladi, tortička sa páči aj zákazníčke, tak som rada 😵

pralinka25
6. sep 2012

@aduskatt dakujem. nebolo to moc tvrde?

aduskatt
6. sep 2012

@pralinka25 ani nie....urcite omnoho makksie ako PDT special, s ktoroíu som potahovala v lete a som rada, ze som sa jej zbavila🙂

aduskatt
6. sep 2012

@vlada111 muffinky v skolke chutili?.-)))

eliska22
6. sep 2012

@jakelina 😀 😀 😀 prepáč, ale rozosmialo ma to, ako to opisuješ 😀

dm1
6. sep 2012

@aduskatt ty das 50x50 do ladnicky? mne sa take nezmesti ☹ tak max. 45 kruh a stvorec a kusok mensi

aduskatt
6. sep 2012

@dm1 nedam......v chladnicke to bude na niecom inom, potom to len presuniem..........

teodorie
6. sep 2012

@ajka82 rozpuštěnou čokoládu či polevu, trochu zchladnou, ale ne úplně ztuhlou, můžeš dát na cokoli, i na šlehačku, paříž, mascarpone, tvaroh..., ale samozřejmě ztuhlé z ledničky. Mám to vyzkoušené. Naliji nahoru a roztírám, aby čokoláda ztékala po stranách a upravuji stěrkou. 🙂

maca77
6. sep 2012

@aduskatt ja by som sa bála prekladať hotovú tortu 😝

@pipka nooo tak môj najmenší mal nastúpiť v pondelok do škôlky a poslednú prázdninovú sobotu som s nim letela na pohotovosť 😀 takže si predlžil prázdniny 😝