Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katrin21
20. sep 2012

@dadka212 ked tam ich je vela, neviem, ktory myslis.....

katrin21
20. sep 2012

@dadka212
čokoládový korpus:
6 vajec
240g práškový cukor
250g hladká múka
prášok do pečiva
100g čokoláda na varenie (rozpustiť)
100ml olej
100ml voda
z bielok vyšlahať sneh, žltka vyšlahať s cukrom do biela, pridať rozpustenú čokoládu, olej, vodu a nakoniec múku s pr.do peč., ručne metličkou vmiešať sneh, piecť pri 150stupňoch

tento???

dadka212
20. sep 2012

@katrin21 ano ten 😉

katrin21
20. sep 2012

super, tak ho skusim .. aj ked 6 vajec 😅 😝 , co uz....

eliska22
20. sep 2012

@simasa priznávam toto mi uniklo, že je to takto s tým jedlom 😉 mne uniká takto dosť vecí a potom všetko riešim už tesne pred 😀 napr. keď neviem akú tortu urobiť, tak vždy v hodine dvanástej mi to doťukne, nikdy dopredu nemám plán ako bude vyzerať (ak to nie je určené zákazníkom) 😝
@jakelina aj ja chcem ochutnať český chlieb 😀
my máme doma tiež záhradku, takže papriku môžem priniesť aj keď niekto ľúbi, tak aj baraní roh alebo feferónky 😀 😀 😀

eliska22
20. sep 2012

@dadka212 neprerábaj, lebo potom aby som aj ja prerobila, tiež sú tam detaily na ktoré stále kukám, že sakra mohlo to byť lepšie 😝 😀

dadka212
20. sep 2012

@eliska22 no uvidím ako sa mi bude chcieť robím na piatok 4 torty 😀 😝
ja môžem priniesť skoro kilové paradajky 😅 včera som jednu vážila a mala 800gramov a sú tam aj väčšie 😀

mamina1978
20. sep 2012
miciatko
20. sep 2012

Babenky tak swapik dokonceny s ruciacim krpcom na kolenach, lebo on chce byt hopa a tiez pomahat, tak som mala kusok od infarktu,ale hotovo a ked zienka co ho dostane privre oko tak by sa mohol aj pacit 😉

eliska22
20. sep 2012

mne včera volala jedna pani, tej som robila už dve torty, že by potrebovala teraz na nedeľu, tak jej vravím, že idem preč a ona teda, že by si po ňu prišla v piatok, tak som ju nechcela odmietnuť, len nevedela ešte akú tortu, tak mi mala volať a nevoláááááááá 😠 😠 😠 to je tiež asi typ človeka, že si myslí, že obchod mám doma a tortu hotovú za hodinu 😠

mamina1978
20. sep 2012

@pipka inspiracie z internetu......................... 😉 🙂 Samozrejme , ze najkrasi su ti od @vlada111 😵 😵 😵

pipka
20. sep 2012

@mamina1978 dakujem pokladiiik. Vladkinu mam aj ja 😎 asi z toho nieco namiesam... 😉

pipka
20. sep 2012

@miciatko mne tu teraz tak rucia dvaja...sa vytesujem nenormalne 😝 😅
a to ma este caka torta cez obed...duuufam, ze budu spat aspon tri hodiny, inak ma picne 😝 😀

a swapik este ani v myslienke...len hmota zafarbena 😅 😀 😀

jakelina
20. sep 2012

@eliska22 mně volala nějaká cizí paní, přitom já pro cizí dorty vůbec nedělám, že jí dala moje známá telefon na mě a chtěla by na pondělí dort. Tak jí říkám, že jsem pryč a přijedu až v neděli večer a ona a to nestihnete na pondělí dopoledne?? Já ty lidi nechápu. 😝 😝

dadka212
20. sep 2012

@eliska22 no to poznám 😖 a niektorým nechcem povedať nie ked som im už robila viac toriet a ešte aj sestra ma otravuje tento víkend 😝
inak ja mám ten swap velký a vôbec nie krásny farebný ☹ idem ešte jeden urobiť, dúfam, že si ma nevyžrebuje nejaká perfekcionistka 😀

pristela
20. sep 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to nestíhaš ????? nedaj sa vysmiať !!!!! 😀 😀 😀 😀

dadka212
20. sep 2012

@jakelina 😀

aduskatt
20. sep 2012

baby, ten swapik by malo byt nieco uzitelne na tortu, ci ako?

jakelina
20. sep 2012

@dadka212 však kdybych nešla spát i stihnu co 😀 😀 😀

simasa
20. sep 2012

@dadka212 som sa zasmiala na tej perfekcionalistke 😀

Inac ten chlap mi stale neodpisal na tie otazky ohladom chaty, budem musiet pohladat telefon na neho.

jakelina
20. sep 2012

@aduskatt cokoliv na dort co jsi sama udělala, ale já myslím že je to úplně jedno co to bude, ať je sranda. 😀 😀 😀

teodorie
20. sep 2012

@lifinka Tak to nevím, mně přišel jen čokotransfer na folii a protože jsem měla více vzorů, tak oddělené papíry, aby se o sebe neotíraly. Možná je to jen pro ten případ? 😒

aduskatt
20. sep 2012

@jakelina no, sranda bude to stihnut hehe..........uz teraz mam z toho stres.............potrebovala by som aspon tieto dva dni aby mali tak 28 hodin

dadka212
20. sep 2012

@jakelina a načo budeš spať 😀 alebo urob na stretku dovlečeš to domov vlakom 😀

@simasa čo ti je smiešne 😀 ja neviem no asi to donesiem a uvidím čo poviete asi sa mi nechce robiť nič iné, ale veď beriem smartflex keď budú pripomienky urobím niečo iné rýchlo 😅

miciatko
20. sep 2012

@pipka ja mam na zajtra tiez torty trojposchodku svadobnu ze bielo zlata kombinacia to ja ani netusim co z toho bude a este jedna pre kamaratku mojho syna k 18 ,ze darcekova krabica z ktorej trcia kondomy a na vrchu napisane ,,opatrnosti nieje nkdy dost, takze neviem ci ho nenakope do rici za to 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
20. sep 2012

@aduskatt nee, nemusi to byt len na tortu 😀 musi top byt nieco vyrobene tebou , ja nemam urobene nic jedle 😝 😀 😀 😀 a ani nebudem robit ,by som isto nieco krehke urobila a co potom tie vlakove baby s tym 😕
a mam ted robit tazku čokoládovu ☹ ☹ ☹ tak ani nervy nemam nieco modelovať ☹ ☹

simasa
20. sep 2012

Baby, ved odfotte tie swapy. Ved to nemusi byt prekvapenie, co sme male deti? Aspon nas to namotivujeme a ako budeme utekat na stretko 😀 A niektora sa mozno vecer aj pomodli, aby dostala swap od tej a tej osoby 😀

vlada111
20. sep 2012

@mamina1978 @pipka vy mi kočky ale lichotíte s tou ponny tortou 😵 😵 😵

jakelina
20. sep 2012

@dadka212 to je nápad, už jdu zabalit mouku, cukr a vajca a můžu tam i péct 😀 😀 😀

simasa
20. sep 2012

@miciatko no ty brdo 😝 😀