Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
25. sep 2012

Dievcata, mala som problem ☹ , taky malicky 😉 Moje dve najmensie deturence vcera vecer pozerali Teletabies. 😕 No a po skonceni obaja vykrikovali , , tabi-puding ... tabi- puding a Timy zahlasil, ze aj oni si prosia taky tabi-puding papat. ☹
No a dnes ma napadlo, 😕 som to vyriesila tak, ze urobila som malinovy puding do misky ( ten je totiz taky ruzovy ako z tej rozpravky. 😝 Taaaky boli stastny, ze oni maju tiez TABI - PUDING 😉 😎 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
25. sep 2012

@jper vypadá to super, ale dívám se, že má pořád plno. Jak jsi se tam zapsala???

vlada111
25. sep 2012

@jper máš to krásne

vlada111
25. sep 2012

@mamina1978 u nás to moja segra s jej deťmi riešila tak isto 🙂

jakelina
25. sep 2012

@mamina1978 tak to jsou sladcí.
Já jsem měla dnes zážitek s Eliáškem.
Jedeme v autobuse na té čtyřsedačce a naproti seděla paní, taková starší a na tváři hodně znamínek a jedno blízko rtů. Ptala se malého jak se jmenuje a tak jak se ti staří lidé ptají, on se styděl, pak teda řekl jak se jmenuje a chvilku tu paní pozoroval a pak jí říká: TY JSI PRASE?????????On teda říká pase, protože neumí R. Ona co jsi říkal?? On zase - TY JSI PASE?? No já jsem se hanbou propadala a říkám mu. To se neříká a on, ale paní papala a má fuj. No myslel si, že má na puse drobky, protože něco jedla. To si už musím dávát pozor na pusu, já mu říkám, když se u jídla hodně zašpiní, ty jsi prase, pojď jdeme umýt pusu.
Paní se naštěstí smála, ale já se potila i na zadku. 😀 😝 😝 😀

mamina1978
25. sep 2012

@jakelina Tak to je bombovyyyy zazitok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Zlatunky, vidis ako ta pocuva a berie si priklad z teba 😉

vlada111
25. sep 2012

@eliska22 to prasiatko je krásne 😉

jakelina
25. sep 2012

@mamina1978 teď se tomu směju, ale on dokáže být neodbytný a dokud neodpovím, tak mele pořád dokola a vyptává se na takové věci. Když mu pak ještě vynadám, tak mi důležitě řekne. JÁ JSEM MALÝ VÍŠ. 😀 😀 😀

luci79
25. sep 2012

dievcata prosim vaaaaaaas...nemate nejake inspiracie na tortu bonbonieri? prosiiiiiim 😉...dakujem

mamina1978
25. sep 2012

@luci79 ...................... inspiracia z internetu...................... ( myslim ,ze tu z MK od jednej dievciny )
ja mam len tuto jednu 😕 🙂

luci79
25. sep 2012

@mamina1978 dakujeeeeem, je peknucka... 😵

njonja
25. sep 2012

@jakelina som sa riadne nasmiala 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mizulienka
25. sep 2012

@jakelina ja som sa rehotala az deti pribehli, ze co sa mamina smeje, juj tak on je paraadny chlapcek 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ale zasa verim ti, ze si bola v rozpakoch, ja som sa uz tiez parkrat hanbila,ked nasi nieco zaperlili 😉

vlada111
25. sep 2012

@mizulienka keď tak uvažujem podľa našich osláv, krájam tak 13 kusov na mieste pre hostí a zostane mi skoro polovica torty. Len ja ich mávam vyššie, tak krájam tenšie kusy. 😉

mamina1978
25. sep 2012

@jakelina ked chces , mozes to dat aj do tejto temy. 😉 🙂 Super to tam zapadne 😀 😀 😀
Ja tam mam na tejto stranke 3 prispevok od spodu tiez prihodu z mojimi najstarsimi 😉 😀
kuki tu............... 🙂 😀 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/perly-nasi...

mizulienka
25. sep 2012

@vlada111 neviem sa rozhodnut,mam robit tortu pre 20ludi, pllus minus 4, ide o to, ci urobim poschodovu, ze 23 a 16 (alebo podobne) alebo pojdem do tej vacsej formy ze spodok 26 a vrch nejakych 15 +-

evikmi
25. sep 2012

ahoj děvčata, chci dělat dortík - lokomotivu - pro manžela, mohly byste mi prosím poradit korpus? děkujii

mia1111
25. sep 2012

Ahojte babulky, nestíham Vás dočítať, to až večer v kľude 😉 . Idem naplniť dve marlenky, jednu idem skúsiť s extra karamelovým krémom, jednu s vanilkovo-smotanovým 😉 . Hodím vám sem môj včerajší výtvor - poznáte niekto túto postavičku? Lebo ja som o nej ani netušila, kým si ju kámoška neobjednala spolu s tortou 😀 . Tak schválne, aom zvedavá, či sa to podobá aspoň trošku 😉 (vlasy ešte asi trošku upravím viac do špicata, ale možno to aj nechám takto... 😉 )

mia1111
25. sep 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer, takéto detské hlášky ja milujem 😵 🙂 😀

jakelina
25. sep 2012

@mamina1978 směju se tu, ale musela bych se tam přihlásit, tak tam dávat nebudu tu naši dnešní příhodu. 😀 😀

vecernicci
25. sep 2012

@jakelina super 😀 😀 mám podobný, když byl Vojta ještě menší, tak jsme jeli autem a nějaká ženská mi vjela z vedlejší do cesty a já si neuvědomila, že prcek už opakuje a řekla jsem "ty krávo " 😝 a pak v obchodě všechny ženský tituloval "ty tlávo" naštěstí taky neuměl říkat r 😀 😀 😀 takže to nebylo tak dobře rozumět 😉

vecernicci
25. sep 2012

@mizulienka kdybys ho zlatíčko viděla ve skutečnosti, takový blonďatý andílek 😵 😵 😵 se nás styděl 😉

zuul
25. sep 2012

ahojte dievcata, co by ste dali na tortu pre 8rocnu malu knihomolku? rada sa uci, cita a nic ine.
tak neviem ci jej knizku urobim - to mi pride starecke....

dada2007
25. sep 2012

@mia1111 mňam mňam Bobík.......Bobík je môj kamarááááááááááááát

zuul
25. sep 2012

@mia1111 krasny chlapcek a dobrovolne sa priznavam, neviem kto to je. 😲

mariann2
25. sep 2012
mariann2
25. sep 2012

pridávam moju včerajšiu, pre manikérku, korpus som piekla hneď po návrate zo stretka 😝

mariann2
25. sep 2012

ešte foto 🙂

mia1111
25. sep 2012

@dada2007 - 🙂 🙂 🙂 🙂 podobá sa aspoň trošku? Ale úprimne.... 😔

eliska22
25. sep 2012

@mariann2 ty si jaká dobrá, ja som bola schopná až dnes niečo robiť 😝 😝 😝 ale za to som už urobila okrem toho prasaťa aj dve mačky a pečiem korpus 😉