Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
7. okt 2012

@nika1985 no, tomu ver, ze podari, lebo budem potahovat Smartflexom 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vecernicci
7. okt 2012

@pipka já se hlásím na ten víkend 😀 😀 😀

dadka212
7. okt 2012

@jakelina dakujem 🙂 tu puzzle vykrajovačku mám už dávno som na ňu zabudla som si upratovala našla ju a hneď som to musela použiť 😀

vecernicci
7. okt 2012

@broucek2 tak to jo, já měla taky slevu, kupovala jsem tak i @florentina časopisy torty od mamy, tak má na ně taky slevu 😉 a ještě o tom ani neví 😀 😀
@aduskatt tak hlavně, že už to máš za sebou 😉 po o si půjdeš lehnout a bude fajn 😵

miciatko
7. okt 2012

@aduskatt no nieje nad dokoncenie torty ked sa nedari. .
Inak ja robim z MMF a veru aj mne sa nedavno podarila zarobit hmota ktora bola ina a nedalo sa mi dobre snou potahovat a od vtedy klop,klop, zasa v pohode, neviem ci chyba v cukrikoch ci kde .. .

janula.h
7. okt 2012

@dadka212 nááááááááááááááádhernááááááááááá to puzzleeee vrískam 🙂

salonka1981
7. okt 2012

@dadka212 nádherné tortičky,môžem sa opýtať na aké drátiky dávaš tie kvetinky?Myslím tie ako sú aj na tej s tou Kitty torte.Ak by si mohla mi aj hodiť link lebo sa v tých drátikoch vôbec nevyznám,nejaké som aj objednala ale ani neviem aké to sú len sú strašne tenučké.Moc ďakujem. 🙂

dadka212
7. okt 2012

@salonka1981 toto sú biele drôtiky tuším 18-tky ono platí čím menšie číslo tým hrubší drôtik http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

mizulienka
7. okt 2012

ahojte dievcata, dakujem vam krasne za vsetky lajky aj komentare, vobec som si nemyslela, ze sa vam budu torty pacit, tak velmi sa mi nedarilo s modelovanim, vsetko som roibla iba na prvy krat, lebo som nemala cas opravovat nedostatky 😕
na tej sportovej - z bezca som musela urobit futbalistu, lebo sa vobec nepodobal, teda neviem, ci sa vobec podoba na futbalistu, ale dala som tam lopty, tak si domysleli mozno 😀 a ten plavec hore, boze kvoli tomu som si skoro cvrkla do textilu 😀 nevedela som vobec ako ho vymodelovat, no bola to sranda 😀 😀

ale chcem pochvalit vase torty, fakt nadherne, ja mam niekedy pocit, ze cez vikend tu je viac nadhernych a dokonalych a profesionalnych tort ako za cely tyzden naTOMe 😀 😀 ...fkat nadhera.
@pristela nadherne vsetky, tie svadobne uplne dokonale
@dadka212 krasne farebne, mas uzasny zmysel pre farby
@daducha uplne perfektne

nadherne, krasne aj vsetky ostatne, len som si nepoznacila vsetky nicky 😉

jakelina
7. okt 2012

Ten můj pro 80 letou paní. Ještě si tam chtějí sami udělat červené tečky z marcipánu, kde všude ta paní byla.

janula.h
7. okt 2012

@mizulienka krásne tortičkyyyy tá mini raketka suprová aj plavec v bazéne, ale pre mňa naj je kačišková 😀 super jazierkoo aj kačurky

pristela
7. okt 2012

holky no neviem s tými cukrikmi kde je chyba , ja myslim ze v cukrikoch 😀 😀 😀 ved robim stale len z mmf uz skoro dva roky a zatial sa mi pokazila len raz ze mala take tie bublinky/póry v sebe a zrazu toto , 10balíkov!!! to nemoze byt predsa chyba inde 😀 zarabala som ich ako vzdy najskor 5balikov spolu a zle , hodene do kosa, pak 3baliky tiez zle, a nakoniec 2a tiez hodene do kosa , potom som vytiahla 2baliky co som kupila davnejsie a uplne super sa mi urobila 😕

tiez som si ale dala ted prestavku od mmf 😠 😠 bo by ma porantalo a ragby aj mcqueen boli ted potiahnute smartflexom 😝

pristela
7. okt 2012

@jakelina jeej to sa mi paci aj torticka aj napad 😀 teda pri mne by si sa nenarobila , mne by stacilo urobit jeden svetadiel a s bodkami by si sa teda absoluuutne nenarobila 🙄 🙄 ☹

hankyt
7. okt 2012

čokoladovu plnku mam moc tuhu,čim ju možem zriedit?

aduskatt
7. okt 2012

@pristela mne tiez doteraz v pohode islo MMF, az dovcera som plakala pri tom...........6,5 hodiny potahovat, sak to je na mozog..........jo a myslela som to vazne s tymi cukrikmi.mam 3 baliky 300g amerikancov, ak chces, su tvoje

takze...pridavala som tam secko mozne, trosku sa to popravilo, ale nebolo to podla predstav.............upozornila som na to aj kamosku, pre ktoru ta torta bola, povedala , ze v pohode, torta sa jej pacila, tak sa tesim..........a pridavam foto.............ospravedlnte prosim kvalitu a prostredie, ale o stvrt na sest rano som nebola schopna lepsieho vykonu🙂)

jakelina
7. okt 2012

@pristela jééééééééé děkuji. Paní mi řekla, že si mám dát záležet na korpusu a krému, když zadání je tak jednoduché, no někdy jsou ti zákazníci na hlavu. To vyřezávání trvalo celkem dlouho, než jsem to uhladila, aby tam nebyly otřepky a vystínovala. Ten kompas mi taky trval skoro hodinu.Včera mi ještě volala, že si přiveze podnos s víkema je to nějak v celku, ať jí změřím ten dort na výšku a jaký je průměr. Tak jsem jí vysvětlovala, že to mám na celkem hezké podložce a přendat už to asi moc nepůjde. Mám tam dole ten lem a ona pořád mlela svoje, že to na ten tác vejde a přendá si to. No moje nervy. Já ji neznám, jedla můj dort na nějaké oslavě a prý byl výborný, tak od té doby mi volá a pořád něco špekuluje. Jenom ten první telefon trval deset minut a chtěla nejdřív pro tu babičku Bárta s holým zadkém, pak čtyřlístek, pak nějakou věž z chrámu v Praze a nakonec toto. 😝 😝 Už ať to odveze a už jí nikdy dort dělat nechci. Ještě jsem o půl kila přetáhla váhu, chtěla 3 až 3,5 kila a má čtyři. Vezmu si jenom za 3,5 kila i tak se jí zdálo 700,- korun hodně. 😝

jakelina
7. okt 2012

@aduskatt jsou tam vidět ty prasklinky, ale věřím, že se s tím už nedalo nic dělat. Mně se už taky MMF kolikrát nepovedla, ale vždycky mám doma i PDT nebo něco jiného a smíchám to a tím se to spraví a jde potahovat bez prasklinek.

aduskatt
7. okt 2012

@jakelina ja som to pomiesala so Smartflexom a nepomohlo☹( potom som davala med, bielu cokoladu, prirabala cukriky, davala vodu, potom cukrikovu vodu.proste alchymia.........bolo to pre naj kamosku, tak som jej rovno povedala, o co kraca a uplne v pohode.................keby to bolo pre cudzich, by to az tak v pohode nebolo................a cenu som tiez prisposobila, takze hadam spokojnost na oboch stranach

aduskatt
7. okt 2012

@jakelina paradna torticka

janula.h
7. okt 2012

@jakelina @aduskatt baby a videli ste včera Báječné?? ako tam jedna držala cesto v jednej ruke obrátené nahor??? a ako sa jednej poťaovka rozflákala?? akú ju tenkú urobila??? 😀 a 5000 doláčov 😀

pristela
7. okt 2012

@aduskatt a to mas tie velke balenie z lidlu ? žeby som to riskla? aaach 😒 ale vies co radsej nie 😀 nechám ti ich z lásky, už mám strach aj s cukrikov 😀 😀 😀 😀 😀
ale torta krasna, hlavne ze kamoske to nevadilo 😀 to mozes byt aspon v klude 😉
@jakelina no ja som do nich tiez pridavala smartflex, a teda skoda ho bolo , bo to absolut nepomohlo ☹

a pridavam poslednu v noci robenu, nepiplala som sa , zuaden podvozok hore 😅 ani kolesá prepracovane .-) , dufam , ze im to nebude vadit ale tak objednavku som brala len zo zlutovania, čo pani vie , tak snad .. 😅

aduskatt
7. okt 2012

@janula.h no ja isto ne🙂)) ja som potila krv v kuchyni🙂

aduskatt
7. okt 2012

@pristela
Micka, nezoberes TY, zezere ich chlapcisko a zle mu bude🙂) ja ich nechcem uz ani videt......jo, su tie z Lidla, v kazdom pripade, ak sa rozhodnes, z celej srdcalasky Ti ich venujem🙂

jakelina
7. okt 2012

@pristela tak to je asi fakt bonbonama, já jsem dělala ten modrý potah z MMF a úplně krásný, nic mi nepraskalo a ani jsem nemusela nic přidat. Jenom tři kostičky bílé čoko při roztápění bonbonů a někdy to dělám stejně a je to děs a hrůza.
A ten cukr Povážský je skvělý, úplně se z něj prášilo, jak byl jemný, možná proto se mi tak povedla hmota. 😀 😀 😀
Mně když to na ohybu praská, tak to okleštičkuju, ikdyž se mi to moc nelíbí, ale lepší tak než prasklinky. 😝 😝

jakelina
7. okt 2012

@aduskatt opeč si je na klacku nad ohněm 😀 😀 😀

janula.h
7. okt 2012

@pristela že neprepiplaný??? veď má ústa 😝 sa nerob

aduskatt
7. okt 2012

@jakelina urcite by sa, svine jedni, rozpadli aj pri napichavani na ten klacek🙂

lawli
7. okt 2012

@pristela o akom podvozku je reč ?? ...kebyže ho nespomenieš ani si nevšimnem...je krásny nič mu nechýba 😵 😵 😵

eliska22
7. okt 2012

pre moju Elišku k dnešným meninám, rozkaz bol včielka Maja 🙂 potom zahlásila, že aj Flipa, tak som ju zrušila, že k meninám stačí aj maja 😀

lawli
7. okt 2012

kočky ja robím jedni z MMF ,mám doma vedierko Smartflex FLOWER 0,7kg ...to som si kúpila kôli čiernej ,že sa zle zarába....nepoužila som ani polovicu ešte a to ho mám už cca 3 mesiace...s ničim iným ako s MMF som nepoťahovala tak vám možem povedať (napísať) , že hodne záleži na druhu cukríkov ,z každých je ta hmota iná a inak sa správa... 🙂