Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
8. okt 2012

@jakelina ne, este nie , este mam krk v ..... ale ze riadne, no nevadi aspon schudnem 😀 len aby som ho mala do piatku v pohode bo vsetci sa tu tešíme do tych polskych tater 😀 na papanicuuuuuuuuuuuuu. Tam totiz ranajky su ako švedske stoly, ale kazdy má svoj vlastny švedsky stol a uplne uzasne kvalitne mnamkove žrádielko 😀 😀 😀 maly o nicom inom nevraví 😀 😀 😀

jakelina
8. okt 2012

@pristela tak to se leč, ať víš co jíš 😀 😀 😀

eliska22
8. okt 2012

ja som dnes priniesla do práce tortu a len sa tak zaprášilo 🙂 že lepšiu tortu nejedli, robila som pribinák s jahodami 🙂
len jedna kolegyňa mala pindy na ten kvet ranunkul, že z boku to vyzerá divne, že ona by tam dala lupene, a že ona keď mala svadobnú tak tam taká ružička bola, len mala tie lupene 😅 tak som jej povedala, že to nie je ružička, ale ranunkul a podotýkam, že ona sa vydávala v rokoch 90 tych, tak by som chcela vidieť tie ružičky na tej torte 😀

jachin
8. okt 2012

Dievčatá dá sa v kauflande kúpiť potravinárske farbivo? A ešte sa chcem spýtať na akú hrúbku sa približne vyvaľká marcipán ( alebo poťahovka z maršmalov) aby sa dala na dať na tortu? Tenšia či hrubšia? ďakujem.

jakelina
8. okt 2012

@eliska22 paní chytrá co??? Tento týden ti lidi perlí, pořád se jim něco nelíbí a nebo mají jednání řeznického psa. 😝

andriss23
8. okt 2012

Ahojte, prosím,čo lepíte oblátky,môžem to s piping gelom,alebo musím mať nejaký špeci? Ďakujem. 🙂

bzucinka2
8. okt 2012

@pristela ja som raz takto na vymenu dostala smňlane, ze sladkych mam isto dost 🙂

vlada111
8. okt 2012

@pristela no bola by si prekvapená, že to ľuďom chutí. Aj moja svokra urobí biely korpus, pudingovo maslovú plnku a hotovo. A vraj aké dobré, oni to majú radi. Len neviem, prečo mám už týždeň z tej torty v chladničke a môj muž, teda jej syn sa jej ani nedotkol 😀 😀 😀

bzucinka2
8. okt 2012

@andriss23 ja lepim aj obycajnym maslom 🙂
bude asi tyzden super chytrych ludi.... 😝 😝 😝

janula.h
8. okt 2012

@eliska22 mala si jej povedať hej?? zajtra donesiem poťahovku ukážeš mi????

mne tak ôkámoška" povedala že by som mala viac fantázie do tôrt dať lebo sú nudné či fádne? už neviem tak som jej pekne krásne napísala,že si rada pri jej 110 torte posedím a pokecáme o fantázii a už je ticho 😀

mizulienka
8. okt 2012

@janula.h ta to je odvaha ti nieco take povedat...zvlast to hovoria ludia, co nevedia ani ako chytit mixer do ruky 😠
to moja svokra taka mudra tiez, ked ma moj muz zacne chvalit, ze ake torty robim 😀 😀 tak ona hned zacne, ze ona ked bola mlada, take likerove spice piekla, ze az 😀 😀 😀 ach jaaj, no sak nech si pohovori 😉 😉

eliska22
8. okt 2012

@jakelina to bude asi tou tlakovou nížou 😀 😀 😀

dada2007
8. okt 2012

.......babyyyyyyy............kolko váži torta-orchidea v kvetinááááááči??????? teda.........ved ja ani neviem ako ju piecť, v čom.....idem pokukať fotopostupy 😎 😉 ale tú váhu tie čo ste robili, asi kolko? dakujééééééém

jaja555
8. okt 2012

@mamina1978 nádherné raňajky ... hneď by som si dala ... sú ako skutočné ... šikulka

artepf
8. okt 2012

@dada2007 já jsem před týdnem zrovna takovou orchideu dělala - měla 4,5 kg, spodek 25 cm průměr a květináč 17 cm, ale ten jsem ještě ořízla, aby měl tvar květináče 😉 , tady je fotka

dada2007
8. okt 2012

@artepf len oni chcú tuším leeeen kvetináč..... 😕 bez spodnej torty......takú foto mi poslali.... 😖

dm1
8. okt 2012

@dada2007 moje mali okolo 3 kg a boli to priemer 20 tusim alebo kusok menej ale zase trosku vyssie

artepf
8. okt 2012

@dada2007 aha, tak to ta moje zákaznice nejdřív chtěla taky jen květináč, ale já si neříkám cenu podle váhy, takže když zjistila, že takový minidortík ve tvaru květináče by nestál o moc míň než tenhle, co jsem jí navrhla, tak ho radši chtěla takhle 😅 . Já si totiž cenu určuju hlavně podle toho, jak je dort pracný a na těch orchideách jsem nějakou tu hodinku strávila 😝 A váhu toho mého květináče bez spodku odhaduju tak max. na 2 kg, takže kdybych měla cenu podle váhy, tak bych z něj neměla skoro žádný zisk 😕

dada2007
8. okt 2012

@dm1 @artepf .....minule som robila 20 priemer s pribináčikovou a mala cca 2kg......takže možno pridám jeden dva cm.........aj na výšku niečo.......a budem dúfať, že to bude mať 3kg.....do prčic, nebude ☹ 😝 lebo ked spravím 24cm priemer zo 7 vajec cesto a pribináčikovú plnku, tak má cca3kg.................jáááájha......ja to nechcem robiť zadarmo......nie som charita 😔

nika222
8. okt 2012

Baby robili ste uz niektoré ten Red Velvet? Stojí to za to chuťovo? dakujem

salonka1981
8. okt 2012

Ahojte.Nedá mi tu nepripísať lebo sa už dlhšie čudujem keď tu píšete tie váhy tort.Ja väščinou robím 20cm priemer a ešte nikdy nemala pod 3,5kg,väčšinou majú tak 4-4,5kg to ako je možné.Ja to vážim už aj s postavičkami a väščinou sú to také detské.Ale aj tie obyčajnejšie sú nad tých 3,5kg.Váhu máme novú,mám ju vysokú tak 15cm,plnky aj z ovocím.Môže to tolko vážiť?ALe cenu neberiem na váhu ale začínam nad tým uvažovať 🙂 🙂 🙂

salonka1981
8. okt 2012

@rapunzel1 to bolo nečakané.V piatok na obed mi dali ruku do dlahy a torty som mala na sobotu,už teda aj upečené korpusy tak to by už mi asi nikto neurobil okrem svojich tort ešte aj moje za jeden deň.A teda tu poznám iba yamahafazer čo chodí aj sem do témy a tá má dosť svojich tort a už aj pracuje a ešte jednu čo tiež už nepečie lebo má niečo z rukou tak ani by som sa nemala na koho obrátiť 🙂 Ale tak pochopili to našťastie.

lucula73
8. okt 2012

@jachin potravinárske farby mavajú určite v drogerii........tie základné 😉
a poťah sa dá vyvaľkať aj tenšie aj hrubšie,na tenko ak je sa dosť zle prenáša,na hrubšie ti zakryje lepšie aj prípadné nerovnosti na torte......skús na nejaké 4mm vyvaľkať 🙂

@salonka1981 a vážiš na kuchynskej či osobnej?bo mne sa teda vidí moc veľa na 20cm priemer 😕 🙂 🙂

salonka1981
8. okt 2012

@lacula73 na osobnej,kuchynskú mám do 3kg a to nestačí.Vážim ju hotovú a miniem na takú 1kg hmoty aj obalenie aj postavičky tak aj to spraví svoje a aj keď prídu hovoria že je strašne ťážká.Ale teda fakt sa mi zdá že tie moje moc vážia.

pralinka25
8. okt 2012

@daducha ja som nasla nieco taketo neni su tam srdiecka sice ale tak da sa prisposobit

daducha
8. okt 2012

Babulky dakujem moc za inspiracie na tu zltu tortu,uz mam aku taku predstavu,som zvedava ako to dopadne 😝

A teraz sa chcem opytat, ci niektora nepotrebujete kralovsku glazuru.ja som z nej pouzila asi 100 g na skusku a urcite ju nestihnem spotrebovat.Viem z nej aj odsypat po mensom mnozstve a tak poslat. 😉

daducha
8. okt 2012

@salonka1981 tak to nechapem, ja peciem väcsinou 24 cm korpus a aj ked dam pribinacka a ovocie ma max. a aj s postavickami 3,8 kg.a to davam plnky pozehnane,2x plnene.

aduskatt
8. okt 2012

@daducha jaaaaaaaaaaaaaa poskulujem po kralovskej🙂

rapunzel1
8. okt 2012

@salonka1981 ja robím síce vždy väčší priemer, minimálne 24-26, ale váhu mám okolo tých 4,5-5 kg, pri 30 cm 7 kg, záleží veľmi od toho koľkokrát plníš a aj aký hrubý máš poťah a váhu výzdoby, tá niekedy fest nadnesie. Ja si veľakrát neviem vypočítať váhu, lebo inak vážia maslové, inak šľahačkové a inak pribinák s ovocím, alebo klasika mramorák, alebo red velvet, ten je ťažší. Ja plním minimálne 3x väčšinou 4x a váha veľkého srdca na 4x plnená je 6 kg a red velvet 24 cm na 3x cez 5 kg a to mám dooosť vysoké tie torty.Možno robíš ťažkú výzdobu a preto ti to nadnesie, pri figúrkach a podobne sa to nazhladáva rýchlo.

pristela
8. okt 2012

@salonka1981 jaaj andelicka ale tak 15cm vysoka torta to je hoooodne vysoke aj to ti robi ja mavam tak okolo 10cm vysoke, mam rada vyssie ale nie moc bo pak nadavaju pri krajani ze malo ale vysokeho nakrajaju 😀 prosto neprakticke.
a ked si zaratas kilo hmoty aj to je hodne.

@jakelina no ono nieje problem zeby som chutovo nerozoznala co jem 😀 problem je, ze ja cez hrdlo dostanem len caj abo čistu polievku, ine ma straaasne bolí ☹ ☹ ☹ co by mi bolo des luto keby sa tam na to len kukám 😝 😅