Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
8. nov 2012

@kikina84 ja som si kúpila k tomu tú malú tubu toho gélu, to už nie je také drahé a potrela som tým spodok tej oblátky potom nacapila na tortu a pretrela opatrne aj vrch a krásne to chytilo také živšie farby 🙂 neboj sa toho, len s tým narábaj opatrne, ja som to dokonca aj obstrihávala a v pohode 😉

muffinka8
8. nov 2012

@pipka 😀 😀 😀 ale úprimne 🙂

každá čo pečiete by ste si mali dať povinne do statusu, že ...
"woow aké super torty to v tej Amerike robia, aj ja vám takú spravím ... a teraz cenová kalkúlácia:
4500 dolárov : 150 kg = 30 dolárov/kilo ... tak pre vás cena, nech nežerem 29€/kg 😵
Poznámka: Objednávky pod 3kg nie sú realizovateľné. "

eliska22
8. nov 2012

@kikina84 napríklad túto som robila, ale už dávno tak pred rokom 😉

1zaza
8. nov 2012

@pipka mňa už komentovali asi takým štýlom, že si dom postavím z toriet! ☹ Tak som odcekla, že ja staviam z tehál, ale tu vidieť tú predstavu ľudí o našich zárobkoch.

luciferova
8. nov 2012

ahojte pekarky 🙂

som uplny laik co sa tyka zdobenia a chcela by som synovi k narodeninam spravit nejaku tortu. s upecenim by nemal byt problem, ak mate nejaky typ na chutnu tortu rada privitam. ale co s ozdobenim? povodne som chcela robit lentilkovu, ale uz vidim, ze by krpec vyjedal len lentilky a ani tematicky sa nam nehodi, lebo vsetky darceky budu na temu hasici. cize torta by mala byt "hasicska". mozete mi poradit ako na to? nikdy som tortu nezdobila 😀

levandulka3
8. nov 2012

@lawli dakujem krásne su obe 🙂 zdá sa že sa na nej umodelujem 😝 😝

eliska22
8. nov 2012

ja keĎ som odmietla upiecť na stužkovú tortu+minitortičky, tak v robote kolegyne, že som si mala zobrať dovolenku a piecť, že si aspoň zarobím, no ďakujem pekne za taký zárobok, to budem radšej sedieť v práci 😎

eliska22
8. nov 2012

@luciferova ťažko radiť s prvou tortou, je tu ešte téma o krémoch a korpusoch, tú by som si naštudovala a vybrala podľa chuti 😉 každá z nás keĎ robila prvú tortu, tak dlho študovala aj túto tému aj po nete, ja osobne som mala malý zošit a tam si zapisovala o dušu, musíš sa rozhodnúť aj pre marcipán, či kúpený alebo doma robený atď je toho veľa, tu sa nedá radiť, tu musíš študovať.. 😉 len teda keď už budeš potrebovať odpoveď na konkrétnejšie otázky, tak sa kľudne pýtaj 🙂

pipka
8. nov 2012

@aduskatt no my mali aj 5,5 kilovu a ked je tu babka, dedo, brasko...tak este aj malo bolo...a oni su tri decka, rodicia a ked pride k nim babka s dedom...tak nech mi nehovori, ze by trojkilovu nezjedli 😝

ale to nie je o tooom, to ja viem na 100% ze to je len o peniazoch 😠 🙄 preto ma to sere...ze ludia su lakomi aj na vlastne deti 🙄 😠
sak nech si kupi tu fasa torticku v tescu...za 15€ plnu umeliny a nechutneho margarinu a umeleho dzemu 🙄

ja fakt budem radsej pri telke sediet 😅 alebpo si konecne poumyvam okna co sa na to chystam uz mesiac ale kvoli tortam som cas nemala 😝 😉

eliska22
8. nov 2012

@pipka veď aj toto, že ja keď pečiem, cez týždeň som v práci, potom prídem domov, pečiem a keď mám konečne v nedeľu voľno, tak sa mi nechce okná umývať 😝 😝 😝

pipka
8. nov 2012

@eliska22 no ved ja ani v robote nie som..ale pri malom okna umyvat nehrozi...sak ten by mi okamzite na rebrik vyliezol a z okna hlavicku 😝 😅
a ked spi, zas peciem..a akoze umyvat okna medzi tretou a piatou rano....ehmmmmm 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😝

pipka
8. nov 2012

proste vsetky objednavky pod tri kila zacinam rusit...kamoska nekamoska...aj ja som len clovek 🙄 😝
ked taku malu upeciem, tak len pre seba...aj ked u nas taka malinka ani nema vyznam...my zereme jak kobylky 😀

luciferova
8. nov 2012

@eliska22 vcera som ohmatavala v obchode nejaky marcipanik od Dr.Oetkera v takom malom sacku. pisali, ze pokryje celu 26cm tortu. mozes mi napisat, ci je to ok alebo nie je dobry?

eliska22
8. nov 2012

@luciferova ten určite nie!!!!!!! vôbec nepokryje celú tortu, chuťovo vraj nie je dobrý 😉 ja by som osobne odporučila túto hmotu http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/smartflex... sú rozne príchute, popozeraj 😉
alebo keď si chceš doma vyrobiť, tak recept na hmotu z penových cukríkov je na prvej strane tejto diskusie 😉

eliska22
8. nov 2012

no nič čaute idem makať 😝 😝 😝

artepf
8. nov 2012

@eliska22 @pipka holky, koukám, že tady řešíte pořád kolik kg si zákazníci objednávají, no je jasné, že jim jde hlavně o to, aby platili co nejmíň 😠 . Já jsem to tak taky měla, ale potom mi došla trpělivost a asi před půl rokem jsem si vytvořila sama pro sebe takovou tabulku, za kolik budu dorty dělat - podle velikosti a pracnosti a když chce někdo upéct, tak mám min. hranici, pod kterou se mi nevyplatí jít a kdo nechce, tak ho nenutím, jak píšete, raději si dám nohy nahoru 😎 . A taky, když si někdo objednává, tak podle toho, co chce, mu přesně spočítám cenu, kterou už pak neměním. Jsem tak víc v klidu a nestresuju, že se "netrefím" do váhy 🙂 .

pipka
8. nov 2012

@artepf budem to musiet spravit tak...ze ok, urobim vam aj kilovu tortu..ale vtedy je cena 30€ za kilo 😠 😠 😠 😝

artepf
8. nov 2012

@dm1 zapomněla jsem ti poděkovat za cenné rady, jak na polevu na perníčky 😵 , zkusím to a dám vědět, jak se povedly 🙂
jinak holky, už některá pečete perníčky? Já jsem jednu várku upekla, ale teda spíš kvůli tomu, že mám děti nemocné, tak abych je doma zabavila a vykrajování hlavně toho staršího baví opravdu hodně 🙂 . Ale nevím, jestli už je mám zkusit ozdobit, není moc brzy?

mayka
8. nov 2012

@daducha dakujem za tip. To je asi jednoduchsie. A akou hmotou si to robila? Myslis ze mi to stvrdne aj z praveho marcipanu od Dr. Oetkera? 😅 Lebo ja som si kupila len biely dekor icing http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/biely-dek... Myslis ze sa mi to podari aj z toho? Lebo je taky maksi. Myslis ze vytvrdne ak ho necham tak 2-3 dni? Idem to asi skusit.

A to si ten kvetinac nejakou foliou obalila? Islo to dobre dole z kvetinaca? Si to trosku neviem predstavit. Idem taketo nieco robit prvykrat. Zatial som nepotahovala ziadnu tortu.
A mas aj nejaku sablonu? mozes mi sem hodit nejaky link na to? dakujem.

artepf
8. nov 2012

@pipka přesně tak a oni ještě rádi zbouchají 3kg tortu 😀 😀

luciferova
8. nov 2012

@eliska22 aha, no super, esteze som ju nekupila 😀 nasla som tu hmotu z cukrikov aj zo suseneho mlieka, ktora je lepsia? aj chutovo aj co sa prace s nou tyka?

dadka212
8. nov 2012

@kvietocek7 ja dávam do masla cukor od oka....aby to bolo sladké a ano myslela som kúsky korpusu (ale bez pribináčikového krému) ja si korpus obrezujem bez krému potom plním a znova poobrezujem nerovnosti no to už vyhadzujem u nás to nemá kto pojedať....
@kikina84 jedlá oblátka sa ti nerozmočí, pokial použiješ na to modekor gel, alebo piping gel, alebo vraj aj med to ti neviem poradiť....ja som dávala oblátku len na poťahovku takže neviem poradiť ako sa správa na kréme....

dadka212
8. nov 2012

no ja tiež neberiem malé torty, kamoši nekamoši toto nie....akurát keď niekto berie 2 naraz že také 2-2,5kg to urobím, to ako keby som robila poschodovú....
teraz kamoška, že chce tortu pre 25dospelých +cca5 detí, hovorím, to musí byť minimálne 6kg, to je tak pre každého malý kúsok a keď bude chcieť niekto duplu má smolu, že no dobre tak 6,5kg 😅 ok nie je to malá torta pre mňa na robenie ale zas im bude podla mňa málo 😝 nech nabudúce bude vedieť, nedala sa presvedčiť, asi si myslela, že chcem zarobiť na darčeky tak ju nútim 😀

luciferova
8. nov 2012

zienky a da sa kupit uz nejake hotove hasicske auto? lebo pozeram tie fotopostupy a tam nic nevidim.. alebo nerobievate niekto len ozdoby?

alenv
8. nov 2012

@ajka82 netrap se příště budu chytřejší takže u tebe pohár je 200 ml 😀 oka... tak příště a bez ventilárotu 😀

pativla
8. nov 2012

Dievčatá keď ukladáte na seba viac poschodia 2 a viac dávate pod každý korpus niejaku podložku, alebo len ukladáte korpus jeden na druhý? Ďakujem vopred za radu. Ste jednoducho úžasnééé.

dadka212
8. nov 2012

@pativla ja dávam podložku takú zlatú alebo cd-čko a do spodnej nastrkám slamky....
@luciferova neviem o tom, že by sa dalo niekde kúpiť...fotopostup som videla len na 3D tortu hasičské auto

luciferova
8. nov 2012

@dadka212 to bude ale asi tazke pre uplneho zaciatocnika, ze?