Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
9. dec 2012

@lamps doufám, že nevadí 😀 😀 že odpovídám za tebe 😀 😀

lamps
9. dec 2012

@jakelina Majka, jasné, že nevadí 😅 😅 😅 takéto veci mne teda vôbec nevadia 😅 😅 😅

dadka212
9. dec 2012

@mizulienka Luci krásna torta 🙂 k tej kitty šak je fajn, deti ju spoznajú 🙂 ale keď dáš nižšie oči a menší nos tak bude vyzerať dokonalo 😉
@simasa super a spidermanovská je superskáá 😉

pristela
9. dec 2012

holky predvcerom som objavila v pomockach formicku na ornamenty 😅 , len su take mini ze asi nepouzijem ale tak skusala som len tak, natlacila som hmotu, pracne poobrezavala , vyhladila/jasne ze sa mi odtial stale vyberalo ked som to orezavala/ pak som to zas ulozila do zabudnutia kto by sa s tym tolko piplal 😝 , no a vcera mi ju vzal najmensi , zobral si hmotu, vypytal noznicky, kukam nanho ako puk 🙄 a on natlacil hmotu-ucapkal do roviny prštekami -vybral-obstrihal noznicami! a hotovo 🙄 a já jak debil 5minut vyhladzovala a zarovnavala stvorcek 1x1cm 🙄 🙄

mizulienka
9. dec 2012

@dadka212 aha super, to ma nenapadlo, musim nabuduce vyskusat 😉 mne sa zda, ze je dajaka tucna 😕 😕

lucula73
9. dec 2012

@dadka212 prosímťa,taká tortička,aj v tých inšpiráciách od teba je ,aj ty si robila tú bielomodrú tuším...to sú dve vrstvy poťahovky,alebo ako sa to robí,keď tá druhá vrchná farba čo je na vrchu, je taká do obluka vyrezaná?píšm jak hotentot,vieš čo myslím? 😀

njonja
9. dec 2012

@jakelina ten, na ktorom sedi Pipi, je z WI, lebo mala povodne sediet na tom velkom - je z puncoviny, ale ten sa mi pocas toho, ako som ju na nom "usadzala" roztapal - predsalen to neslo za par minut....tak som ju supla na toho z Wi.
@mizulienka - krasna torticka!!, @dadka212, @lifinka, @dena dakujem!!!🙂

njonja
9. dec 2012

@dm1 nadherneeeeee perniky!!!!

dadka212
9. dec 2012

@mizulienka nezdá sa mi tučná 😉
@lucula73 ja to robím tak, že potiahnem modrou a potom na to bielou...

osemsmerovka
9. dec 2012

@lussy23 už sa preboha spamätaj..........si ako pokazený gramofon 😠 😠 prečo si nedáš pekne povedať?.. 😨

lussy23
9. dec 2012

@mizulienka krásna tortička aj dcérka
@monikapo krásne koníky. aj tortička
@79zuzana krásne
@simasa krásne

lussy23
9. dec 2012

@osemsmerovka mne je len ľúto, že nedokážme tka pekne piecť ako baby.

lussy23
9. dec 2012

@njonja záviiiiiiiidm☹ krásne. ale tá pipi je moc skutočná. ako môže amaterka robiť tak nádhenré torty? to je neksutočne☹
@zuzana124 krásne
@pristela krásna
@verunkah je krásny.
@dadka212 krásne

lussy23
9. dec 2012

@jakelina mne hakčovanie trvalo dv ameisace s anaučiť. lebo video som nechápala, ani tu kamarátkin umamu. až keď m ito druhýkrát ukázala a až na TRETí čI šTVRTý POKUS MI TO šLO.

jakelina
9. dec 2012

@lussy23 asi ti vše trvá dýl, ale to neznamená, že se časem nezlepšíš. 😉

sisix
9. dec 2012

@monikapo dekuji jsou super, vyzkousim

lussy23
9. dec 2012

@jakelina ďakujem za podporu.

a dát emi prosím nejaké rady, ako pekne potiahnuť tortu, pekne mdoelovať postavičky, aby sa vám páčili?

lucula73
9. dec 2012

@dadka212 som si myslela,tak to zvládnem,len sa mi potom zdá moc poťahovky,ale veľmi sa mi to páči 😉
ďakujem 😉

dadka212
9. dec 2012

@lucula73 no ten biely nemusí byť hrubý...takže to nebude nejako vela poťahu

simasa
9. dec 2012

@dadka212 Dakujem Dani. Musim povedat, ze vsetky baby, ktore ho museli robit viackrat, maju moj obdiv. Mna to strasne nebavilo a este som aj chora, tak som to s vyplazenym jazykom dorobila a toho sasa pocmaraneho (spidermana) uz nechcem ani vidiet 😀

lucula73
9. dec 2012

@dadka212 však ano..........a teraz som kukla tortičky,toho koníka máš tak krásneho,ja mám robiť budúci týždeň,som z neho nešťastná,už sa mi dva razy nedaril vymodelovať......to si robila z jedneho kusa,či z viacerých? 😕 😕

njonja
9. dec 2012

@lussy23 pravdaze moze🙂 ved my sme tu takmer vsetky amaterky🙂

dadka212
9. dec 2012

@lussy23 no ja by som ti odporučila kúpiť hmotu, ako si predtým písala mmf sa ti nejako nedarilo drobilo, skús si kúpiť a uvidíš...pekne potiahnut no ja ti to neviem opísať, to by som ti musela ukázať...
@simasa ja spida uplne neznášam a ty ho máš ukážkového 😉 ja celkovo moc nemusím chlapčenské torty, teda také kde nemôžem dať ani motýlika ani kvetinku aby to nemalo ani náznak "dievčenských" farieb 😝

dadka212
9. dec 2012

@lucula73 na koníka som si urobila formičku 😝 ja by som ho nedala...

eliska22
9. dec 2012

@lussy23 doteraz som ti nič nepísala, ala už musím reagovať, prepáč ale už ma to unavuje, tie tvoje príspevky, normálne mi to odoberá energiu.....stále sa ti tu všetky snažia v dobrom niečo povedať, podporiť ťa a ty stále dokola píšeš to isté, ako závidíš, ako by si chcela robiť také postavičky ako tu dievčatá a pod.
predpokladám, že si ešte veľmi mladučká, keďže si mala stužkovú, nechcem sa ťa nejako dotkmúť, ale napr. ja som začala piecť ako 31 ročná a tiež mi to nešlo zo začiatku, modelovanie vôbec a trvalo mi to hodne dlho kým som sa to ako tak naučila, tiež nepatrím k tým šikovnejším a musím na sebe viacej drieť, ale nepíšem tu ako niekomu závidím, ale skôr sa opýtam ako je to robené, študujem tu na nete o tortách a snažím sa zdokonalovať, takže zahoď svoj pesimizmus, že to nedokážeš a dievča makaj na sebe a úspech sa dostaví 🙂

eliska22
9. dec 2012

@lussy23 ešte by som dodala, že ja ťa obdivujem, že vôbec taká mladá už pečieš, lebo ja som nevedela v tvojom veku upiecť ani bábovku 😝 😉

lucula73
9. dec 2012

@dadka212 ty sa máš,že formičku....... 😀

kočky prosím vás ,nemáte ešte nejakú peknú tortičku s koníkom uloženú,pre 2 ročné dievčatko?
ďakujjem

dm1
9. dec 2012

dakujem moooc vsetkym za pacitka a mile slova 😵

@lifinka anjelickovia su zo slaneho cesta a potom som modelovala klasika ako pri hmote a dala do truby vysusit. potom som to zalakovala aby sa krasne leskli.

@yamahafazer dakujem no teraz som stihla len preto ze som bola na PN a nemala som ziadne torty

@potieram hned po upeceni rozslahanym vajickom s lyzickou mlieka. Co sa tyka sody davam podla receptu od lusilky 1 lyzicku a to je na 400g muky. A neboj aj mne sa niekedy zadaria hrby na tom vtedy taky podstavec bud maskujem alebo na koplet zalejem polevou 😀

dadka212
9. dec 2012

@lucula73 ja mám len tieto uložené

simasa
9. dec 2012

@dadka212 presne, ja to tiez nemusim a ten kapor, to je druha taka, takze tento tyzden "sama radost" 😝