Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
21. dec 2012

@dajna11 nadhera.. 🙂

lucula73
21. dec 2012

@dajna11 na tú ružu je niekde postup?krásne sú......čím si to vykrajovala,tie listy?teda lupene? 🙂

pipka
21. dec 2012

no babulky, tak uz aj ja mam kooonecne volno 😎 😎 😎
uz len pre nas..to sa uz nerata 😉

tak posledna tento rok 😉 robena v totaaalnom strese, lebo samozrejme ako na potvoru deti nespali tak ako mali 😠 😅 to ako naschval..inokedy vyspavaju aj tri hodiny kazde poobedie a dnes po hodine hore 😝 🙄
ale musela som ju uz dokoncit, lebo uz dnes ju brali prec...ale pacila sa, hoci ja teda uplne spokojna nie som..ale tak oni boli nadseni, a to je hlavne 😉
orechovy korpus, parizsky krem s rumom , 4,5 kg

yamahafazer
21. dec 2012

moja dnesna

yamahafazer
21. dec 2012

@dajna11 tie ruze vianocne sa ti nadherne podarili 😵
@dm1 ja plastove varesky ani nemam tak nastastie nie 🙂

krasne torticky ste vsetky popiekli nadhera 😵 ja este zajtra dve a potom uz len pre moju malu k meninam

yamahafazer
21. dec 2012

@ajka82 ty sa s kazdou tortou lepsis a lepsis 😵 sikula je zteba krasne su a si sa rozbehla s tortami
@jenie123 ta sovicka je strasne chutna 🙂
@nika222 podarena ryba mojej malej sa praveze paci hned povedala aka pekna rybicka 😀

dajna11
21. dec 2012

@lucula73 dakujem...ja som si to sama od seba,aj vykrojila aj poviazala...ako som si myslela že by to mohlo byť 😀

dajna11
21. dec 2012

@yamahafazer dakujem moc

yamahafazer
21. dec 2012

@maya30 tie stromceky su z oplatiek?
@mariann2 perfektne sa ti podaril ja moc nemusim robit 3D torty

ja este zajtra robim motorku z hmoty prvy a posledny krat ja nemam rada tieto technicke veci to je tak strasne zlozite a este ju chceli do detailov spravenu a mala byt na stojato,ale to sa nedalo tak som spravila len na lezato.Esteze to neni 3D tak to by som vobec nespravila

yamahafazer
21. dec 2012

@mysiatkoo to su krasny havkovia 😵

@lussy23 ved uz sa lepsis a ked sama hovoris,ze mas aj problemi zdravotne aj zle vidis tak nemozes robit dokonale postavicky ved aj ty mackovia su peknucky aj ta opicka.Len pekne skusaj dalej nic sa neboj casom sa vypracujes a ja som tiez vyucena cukrarka a nemam dokonale torty a potahovanie a vsetko modelovanie som sa len z netu naucila lebo ked som ja chodila do skoly tak sme sa taketo neucili sme robili len klasicke polievane cokoladove torty a zdobene kremom a marcipan jedine zo suseneho mlieka a nepotahovali sme celu tortu a modelovali sme iba ruzicky a listky to bolo jedine co sme sa naucili.A dokonca od nas z triedy neviem ci hadam len tri co pecieme niako sa ostatny tomu vobec nevenuju a dokonca ja peciem aj vyucenej cukrarke co si sama neupecie lebo to nevie tak si racej dava piect.Tak sa ty stale nic nestresuj to,ze si vyucena neznamena,ze musis robit dokonale torty a dokonale postavicky.Vsetko chce prax ja peciem uz 12 rokov a ztoho len posledne tri roky sa venujem potahovanym tortam predtym som take vobec nerobila.Neboj sa ved sa naucis a potah si rob racej hrubsi ked potahujes tortu ked mas stym problem lebo ked ho budes mat moc tenky a nemas ju pekne vyhladenu tak ti budu viacej vydiet hrbole a hrubsi sa ti bude aj lepsie hladit.Tak nech sa ti dari a ziadne stresovanie kdo ma co ake krajsie postavicky kazdy je inak sikovny 😵

yamahafazer
21. dec 2012

@sisix fotak perfektny ja ked som robila je stym babracky dal mi zabrat
@dada2007 tak to si sa teda napiekla klobuk dole ja som tiez tak piekavala tak viem co stym je roboty,ale uz zakusky nepeciem je stym strasne vela roboty a uz to nestiham a aj trubu mam inu co sa mi tam nemestia plechy a tiez som toho vela piekavala aj na vianoce to som este s rodicmi byvala tak aj mama pomahala,ale to sme nestihali potom ani nam napiect

ajka82
21. dec 2012

@yamahafazer ooo, dakujem za pochvalu 😵
aj za pacitka vsetkym dakujem 🙂

yamahafazer
21. dec 2012

@pristela dokonalost sama ,ale teda robota s pismenkami musela byt riadna

yamahafazer
21. dec 2012

@jakelina jej kolko vela druhov vy baby tolko vypekate ja prenas vobec nestiham
@dadka212 su paradny 🙂

benjik
21. dec 2012

@dajna11 to je jako co? 😠 Dávat sem foto živých vánočních hvěz? NÁDHERA! Neskutečně krásné!

tinamk
21. dec 2012

Dievcata pridavam moju dnesnu tortu stala ma kopec nervov lebo sa mi nedarila hmota co sa mi nikdy nestalo. Je to mmf pridavam aj foto ak by niektora z vas vedela podla tohto co jej chybalo tak budem rada ja si myslim ze cukor ale pridavala som a nic sa nedialo. Robila som ju 3 krat a stale to iste.kaslala s sa s tym do jednej rana. Nakoniec som to vzdala a robila az rano a dobojovala

eliska22
21. dec 2012

@dajna11 krásne sú tie vianočné ruže, tá biela sa mi veľmi páči 😵 😵 😵

eliska22
21. dec 2012

@jenie123 veľmi pekná tortička aj sovička, ja sa chystám dcére na 3 narodky urobiť sovičkovú 🙂

jenie123
21. dec 2012

@yamahafazer @eliska22 dakujem baby.. velmi ste ma potesili.. kamoska nechala tortu na mna a ja som strasne chcela spravit sovicku 🙂 a dakujem za vsetky pacitka.. 🙂🙂

dajna11
21. dec 2012

@benjik už som sa naplašila že čo som urobila zle🙂 ty jedna!! 😀 😀 😀

pristela
21. dec 2012

holky dnes som videla v elektre mixér na miesanie + aj druhy v tom s nozmi, Eta zaokruhlene za 400€ , nemáte niektora navyse? 😅 by som si ho moooc prosila 😅 taaaku velku naadobu mal na miesanie az sa mi oči v nej stratili 😀 😀 😀 😀

@tinamk ono mohli byt aj zle cukriky ja som uzu tak vyhodila kopec 😝

dajna11
21. dec 2012

@eliska22 dakujem aj mne sa páči viacej,je taká sviatočná

viera6
21. dec 2012

ahojte..idem sa pochvalit s mojou prvou bábikou...baby prosím vas o radu kolko by ste za nu vzali ma viac ako 6kg..

levandulka3
21. dec 2012

na dnes tri tortičky a štvrtá marlenka pre nás (tú som zabudla vyfotiť) 😝

lamps
21. dec 2012

Babuľky, krásne ste napiekli, šikovné ste 😅 😅 😅, ale aj ja som 😀 😀 😀. Včera som si zarobila /asi som mala pocit, že sa dnes budem nudiť) na trojaké suché vianočné koláčiky. Dnes som stihla takmer všetko upiecť, k tomu som zmákla korpusy na tortu, uvarila parížsku šľahačku, karamelovú šľahačku, postarala sa o moje ratolesti.... nohy si necítim, som úplne hotová, ešteže prišla @pristelka, aspoň som si trochu pri nej oddýchla. @pristelka ďakujem za návštevu, Kubko bol zlatý pri dverách s tými mandarinkami, len mi ich strčil do ruky 😅 😅 😅. Žanetka a ty máš už korpus upečený? A ozaj ani neviem, či som zaďakovala za tie formičky, takže ďakujem veeeeľmi pekne 😅 😅 😅

lamps
21. dec 2012

@viera6 55 - 60 eur, podľa toho, koľko si rátaš za kg torty 😉

viera6
21. dec 2012

@lamps ved prave neviem, je to moja druha zakazka a bojim sa aby som nevzala vela...dedina vieš 🙂 😉

lamps
21. dec 2012

@viera6 no tým skôr, keď si ľudí naučíš, že robíš torty takmer zadarmo, budú chcieť ešte lacnejšie. Ľudia sú niekedy divní, ty si musíš vedieť vážiť svoju robotu.

lussy23
21. dec 2012

@pipka krásnučké
@levandulka3 krásne dielka
@viera6 nádherná
@yamahafazer ďakujem a krásna tortička

lussy23
21. dec 2012

@marianabila pekný
@dajna11 nádhera
@nika222 pekné
@jenie123 nádherná
@ajka82 krásne