Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gabkostanka
26. dec 2012

@eliska22 dakujem za radu na topenie cukrikovy, nedala som ziaden tuk, len miskou som vytrela maslom, cukriky som umyvala, ale farba nesla dole - kupila som smolkov v lidli a mala som aj rie zlto-ruzove a tiez som ich nevedela umyt, ale nevadi...som spokojna🙂

petraxy6
26. dec 2012

@maya30 ďakujem, idem robiť .-) No prplačka to bude isto 😀 ale toto boli jediné koláčiky, po ktorých tu neostalo ani stopy ☹ 😎

sisix
26. dec 2012

teda holky, vy se činíte.Já su ráda, že dýchám, su přežraná. 😀

nika1985
26. dec 2012

@mata_murkova tak to neviem musis poznat ake ma svokra chute sto ludi sto chuti presne ako @pristela pise kazdemu chuti nieco uplne ine mne rafaelo chuti a co som ho robila si ho ziadaju zas ze este lepsie nejedla takze to je moc tazko pre kazdeho je ina naj mne napr. nechuti ziadna plnka na pribinak chykaju ze este lepsiu nejedli ale mna osobne neoslovila akoze je dobra ale pre mna nie ze wau

koira
26. dec 2012

Ahoj holky, mohly by jste poradit absolutnimu začátečníkovi..budu pect pr malou dortik, mam objednany na potah smartflex velvet mandlový 1,4kg,,,a nejaky gelový barvy.chtěla bych upect mickey mouse jelikož ho zbožnuje. jen nevím jaký krém..pod potah pry nejaky maslovy...ale dovnitr bych chtela dat treba broskve tak nevim jaky krem k tem broskvím.a mylite ze pudinkovy pod potah bude dobrej?diky moc

nika1985
26. dec 2012

@chudadka ja som si kupila v hypernove neni su uplne okruhle ale ten kusocek dotvarujem bud puncovinou alebo tam polozim piskotku a je to

nika1985
26. dec 2012

@koira pod potah je najistejsie si vymiesat iba maslo s cukrom pripadne odrezkami alebo nutelov masla musi byt vzdy viac.

pralinka25
26. dec 2012

Ahojte. chcela by som vas poprosit o radu. ked robite parizsku slahacku z bielej cokolady kolko tej bielej coko na jednu slahacku treba dat aby to nebolo priecne sladke ale zas aby to aj trochu v torte drzalo

lussy23
26. dec 2012

Inak baby, vám sa to aj pomestilo do ladničky, tie torty? veď na Vianoce bývajú vždy plné ladničky😀 nám by sa tam torta ani nevmestila😀
@janula.h krásn e tortičky.
@mimcak krásna.... aspoň na Vianoce by vás mali nechať oddychovať.
@pristela nádherná a tá s mickeyom, je nádherný
@timonko ale veď je krásna
@ajka82 krásne

lussy23
26. dec 2012

@jenie123 krásna

eliska22
26. dec 2012

@gabkostanka tie cukríky čo si kúpila tie nejdú umyť 😉

koira
26. dec 2012

@nika1985 diky moc za radu

pristela
26. dec 2012

@gabkostanka tak tak ako Eliška pise , umyvatelne su len jeden druh v lidli , tusin Rubino maju nazov 😉

mata_murkova
26. dec 2012

@anibas a ten ananas mam nejak nasekat nadrobno alebo tam mozem supnut cele tie kusky z konzervy? a teda ak spravim ten rafaelo mam dat tmavy korpus aby to dobre vyzeralo?
blbo sa pytam ale mam za sebou len jednu tortu zatial 😀 a s nou som u mojho chlapa velke terno neabsolvovala ten je silno priebercivy a parizsky krem s mandarinkami mu nesmakol za to za salkom sa ide zabit tak hadam ked jemu ulahodim tak aj svorkusi 😀
ale dakujem koceny za kazdu vasu radu 🙂
@pristela
@nika1985

gabkostanka
26. dec 2012

@pristela aha a kde ich kupim? inak tie smolko su pekne modre... 🙂

janula.h
26. dec 2012

@mata_murkova no ja by som dala tmavý korpus a ananás by som dala taký ako z konzervy že na kocky 😉

lucula73
26. dec 2012

@chudadka ja mám mištičky z ikey,asi vačšina kočiek tam kupovala,majú priemer 12cm......a sú akurát pekné kopčeky 😉 ,ak niekoho z blavy poznáš,skus poprosiť,nech ti kupia 😉
@matamurkova ako možem ,tak ten ananas pokrájaj na menšie,lepšie sa ti to bude krájať,lebo ananás je dosť tvrdý a v tej makkej plnke sa veľké kusky zle krájajú 😉

@pristela na tej bielej tortičke ten okraj dolu,to je nejaká silikonka?pekne to vyyzerá 🙂

pristela
26. dec 2012

@gabkostanka v lidli . V kauflande ale uz aj tescu a asi aj coop jedota maju tie male balenia cisto bielych , netreba umyvat 😀

@lucula73 ano otlacena silikonka od čínankov co som naposledy kupila 😀

pipka
26. dec 2012

@chudadka IKEA maju priemer 12 cm 😉

pipka
26. dec 2012

@pristela kraaaasna je ta mickey torta...moj tomi by ta miloval 😵 😀 😀 😀

pristela
26. dec 2012

@pipka další chlap ???? nechaj si 😝 😀 😀 😀 nalemu dnes pubertak vravi, ze deti nosia bociani, a malý že nie , vraj nejake cierne vtáky 😀 😀 😀 to vychadza na staré vrany 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
26. dec 2012

@pristela no ved baby nosia bociany a chlapov vrany 😝 😅 😀

jakelina
26. dec 2012

@pristela no já myslím, že co se týče dětí, tak je tam vždy na vině nějaký pták 😀 😀 😀

lamps
26. dec 2012

@jakelina 😀 😀 😀
@pristela ja si myslím, že len treba odohnať všetky vrany v okolí a určite by priletel bocian s babou 😉

lamps
26. dec 2012

@pristela
@pipka teraz tak rozmýšľam, ja som to počula presne naopak - že vrany nosia babule a chalanov nosia bociany. Takže niekde je zrada 😀 😀 😀

glee
26. dec 2012

Ahojte zienky, v sobotu ma manzel 30tku a ja vobec neviem, aku tortu mu upiect (co sa tyka zdobenia). Nejako ma zatial nic nezaujalo. Nechcem nic 3D, bud okruhla klasika alebo pripadne stvorcova. Nemate ulozene zaujimave foto torty vhodnej pre muza?

pristela
26. dec 2012

Bozinku ženy , no babo raď , aka objednavka ☹ pani chce tortu ako je tato s nemom : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3996612...
len ružovú , hore kabelku , nahrdelnik , nausnicky a na bok torty tie morske veci co je na nemovej torte 😨 😨 😨 ako nechápem to ? ☹ ☹ to ako kabelka bude plávat hore na ruzovom mori ? či čo? som jej fakt pisala asi 6sprav , ze nechapem 😅

pristela
26. dec 2012

@lamps no ja o vranach absolut nepocula 😀 😀 som 32rokov v tom , že ma doniesol bocian 😠

makinka2
26. dec 2012

Ahoj holky 🙂 prosím o radu, zase 😀 můžu použít 3 měěsíce prošlej smartflex?? 🙂 děkuji

elienka
27. dec 2012

@pristela a nemyslela náhodou, že chce ružový mramorovaný (či dúhový či ako sa to volá) ten poťah? rovnaký typ písma? ako nechápem ani ja. Pripomína mi to vtip: pani v obchode " prosím si presne takýto istý svetrík, iba s Včkovým výstrihom, pletený, inej farby a o 2 čísla väčší"