Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
16. feb 2013

@pristela dakujem krasne 😉

vecernicci
16. feb 2013

holčičky moje, já vás fakt nestíhám, jste toho zase popsaly 😉 jste strašně ukecaný 😀 ale statečně se na to vrhnu až dodělám poslední dortík a děti mě pustí k noťasu 😝

vecernicci
16. feb 2013

@elienka děvče, možná se nám rýsuje dovolená na jarní prázdniny, tak pak upřesním, kdy si dáme srazík, se už strašně těším 😉 už jí kluci vybrali i jednu deku, že bude Aishy 🙂 na cestu

eliska22
16. feb 2013

tak kočky to je ona tá moja už avizovaná krivá torta 😉 včera som sa s ňou piplala 6 hodín, lebo som do poslednej chvíle nevedela ako bude vyzerať, zadanie bolo len aby bola krivá pre 15 ročnú 😝 a od šťastia potom človek nevie čo urobť 😀
poťahovala sa mi v pohode, tam som nemala problém, najväčší bolo to zrezanie, lebo moja predstavivosť v tomto 0 bodov 😝 preto aj nerobím 3D torty, lebo nemám v sebe ten zmysel pre toto urež, tamto pridaj 😀

jakelina
16. feb 2013

@eliska22 krásná a ty barvy 😉

eliska22
16. feb 2013

@pralinka25 ja mám tiež stres z parížskeho, ale odkedy tam pridávam viacej čoko ako je v recepte, čiže na 2 šľahačky dávam cca 250 - 300g čokolády, tak sa mi ešte nesekol 😉 keĎ ho začínam šľahať, tak najrpv na najnižších otáčkach, postupne pomaličky sypem stužovač a potom pridám na otáčkach a je to 🙂

maya30
16. feb 2013

Ahojte, aj ja prispejem tohtotyzdnovymi...robila som octaviu podla fotiek a nakresu, nakoniec som spravila 6,5 kilove hebedo, ale je to do rodiny tak neva...s tou striebornou farbou sa robilo priserne, je to cele cmuhave 😒 to srdiecko mohlo byt pekne ale na zelanie som ho uplne dorazila tym sudoku a brylami 😝 no a dovolila som si aj jeden "padělek" - dadkinu lienku 🙂 tiez na zelanie 🙂

eliska22
16. feb 2013

@maya30 krásne torty a to auto je superské 😵

mizulienka
16. feb 2013

@eliska22 nadherna je, krasne farby...aka je ta zlta, ci to je lemon bitter?

inac ja by som sivobec netrufla na krivu, ja si to vobec neviem predstavit, ako by som to robila, to iste s 3D tortami, presne ako pises, vobec neviem, ako a kde zrezat 😕 😕

denisak77
16. feb 2013

Pridávam ďalšie 2 a ešte 1 zajtra ,na tú footbalovú som dala jedlú oblátku ,ale je veľmi nekvalitná,kde objednávate oblátky,lebo toto sa mi fakt nepáči a lepila som to gélom a aj tak sa to rozpíjalo.Hrozné.

mizulienka
16. feb 2013

@maya30 perfektne vsetky, to auto super, pozeram, ze davas dost ovocia 😉 kolko ovocia minies na tortu, napr. klasika na 26formu

eliska22
16. feb 2013

@mizulienka díky, je to prášková žltá a do nej som pridala trolinku práškovej zelenej tie obyčajné z drogérie 😉

berunka1975
16. feb 2013

ahojte maminky, chcem vas poprosit o dajake inspiracie na prizemnu torticku na krst chlapcensku...
dakujem

sticker
16. feb 2013

@eliska22 Nádherná.... a farebná kombinácia je úžasná 🙂

zuul
16. feb 2013

baby prosim nemate po ruke karamelovy krem? salko, maslo, puding? alebo?
nejaky osvedceny poprosim ak mate.
a bude sa hodit do svetleho korpusu s broskynami? dakujem vam.

florentina
16. feb 2013

@dedenini já myslím, že solamyl shánět nemusíš, já podsypávám vše jen moučkovým cukrem a bez problémů...záleží jakou hmotu používáš, třeba smartflex není nutné podsypávat téměř vůbec, ale já dělám s pravým marcipánem a ten lepí dost, takže bez podsypávání to nejde bez ohledu na podložku. Ale osvědčilo se mi nejlépe dělat přímo na pracovní desce, aspoň mi pod tím nic neklouže, pořádně podsypat, ale marcipán už neobracím, mám plastový váleček, ten jen otřu cukrem a válím a tou cukrovou stranou pak dávám na dort, ať to nemám zvrchu zaflákné....

florentina
16. feb 2013

@maya30 to auto je super a to jsi dělala s tou tekutou stříbrnou? Mě se s ní dělalo dobře... Jinak to srdce je nádherné a máš pravdu, ty brýle a sudoku to úplně zabíjí ...navíc pro 17? zvláštní téma, ale od tebe skvělé provedení!

marianabila
16. feb 2013

@denisak77 bože zase dalšia naaadhera,take šikovne ručičky aj ja by som chcela mať 😨 tvoje tortičky patria medzi tie najkrajšie aj s pristelkynimi,no len otvaram usta 😲 🙂

pristela
16. feb 2013

Holky, ja keby nemam dve chladnicky a tu netortovu skoro prazdnu tak sa mozem ist pásť 😕 ako v rozlozenom stave v pohode sa zmestilo aj do jednej, horsie to bolo skladat sa mi to nezmestilooooo a chladnicka uuuplne mimo nestihala chladiť 😠

@eliska22 uplne uuuzasne farbicky, kraasna !!!!

@maya30 to auto mas bombove , mat tvoje nervy 😀

dagmarmustafa
16. feb 2013

@eliska22 Nadherna,krasne opracovanie.S cim potahujes? Ja sa snazims MMF,ale nie som velmi spokojna.Asi s tym neviem robit.

eliska22
16. feb 2013

@dagmarmustafa donedávna to bolo tiež MMF, ale teraz som presedlala na chvíľu na smarflex velvet, nechce sa mi zarábať už to mmf 😉

eliska22
16. feb 2013

@pristela a to čo robíš akú mega tortu 😕 nejako nejsom v obraze 😝

dagmarmustafa
16. feb 2013

@eliska22 prene,je to pohodlnejsie 🙂

pristela
16. feb 2013

@eliska22 😀 nerobim mega, len je kazda poschodova 😖 okrem jednej, ale ta ma zas tu chatrč spievankovu na sebe a velku jednotku takze tiez dost zaberie, o chvilu ju pridu vziat - chváááála bo ani vidiet ju nechcem 😝

@marianabila jeej , ty si zlatááááááá 😵 😵

dajna11
16. feb 2013

kočeny prosím vás,chcela by som robiť niečo podobné tejto tortičke,kvety mám,ale nemám tucha ako na lístky aby neboli príliš výrazne zelené,iba takéto špinavo zelené,jemné ...neviete ako farniť?akou asi práškovou,odtieň?mne sa všetky čo mám zdaju také jasné sýte a aj v obchode čo som kukala boli také tak neviem. ☹

jakelina
16. feb 2013

@dajna11 já myslím, že když dáš špetku zelené, tak takovou uděláš i z té obyčejné z drogerie.

muffinka8
16. feb 2013

@eliska22 parádna je 😵 😵 presne podľa môjho vkusu 🙂 aj keď nechápem čo ľudia stále chcú krivé torty, to ma zas až tak neberie 😅
@maya30 to auto nemá chybu, ja by som také ani nenakreslila, a nie ešte že urobila 🙂 super

dedenini
16. feb 2013

@florentina no tiez pouzivam marcipan, a tiez sa mi celkom lepi...mam taku gumovu podlozku... niekedy sa to da... no niekedy to ledva odlepim,a potom sa mi to potrha a musim znovu...

muffinka8
16. feb 2013

@lokalistin rozkošná torta 😵 tá sovička je super. Je celá z hmoty?

dajna11
16. feb 2013

@jakelina ako ja mám dosť odtienov doma,len z tých sa mi nijaký nepozdáva,a či mám tieňovať už zafarbenu alebo rovno bielu...asi radšej bielu práškovými...ach jo budem skúsať ked malý zaspí 😀 😀