Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tinamk
2. mar 2013

@timotejkabrejkova @lokalistin dievcata dakujem...aj vsetkym ostatnym za pacitka🙂)) VDAKA🙂))))

zuzana92101
2. mar 2013

@lifinka ja prave papam tuto 🙂 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=49454
bola velmi rychla, nepopraskala a je mnaaam

pipka
2. mar 2013

@lamps aaaale neboooj moja, ja nezabuuudam, stale ta mam v pamati 😀 😀 😀 😉
len ked dorast je mi tu stale chory 😝 😒 tak sa nemozem hnut...ale pride cas ...a zaklopem ti na dvere 😀 😎

lamps
2. mar 2013

@pipka já len, že aby si na ňu nezabudla 😀 😀 😀 a aj ja mám doma lazaret, minulý týždeň bola chorá V. teraz to chytilo T. a J. ☹

mizulienka
2. mar 2013

ahojte, pridavam moje vikendove, jednu som uz nefotila, uz asi sty bager....fotky nie su velmi kvalitne, fotili to iba mobilom...a dalej fotky z dnesneho kvetinoveho kurzu...bolo super, aj ked mam tam este veeela chyb a nedostatkov, ale pre mna zaklad, ze som videla, ako sa drotikuje 😉

pipka
2. mar 2013

@pristela ty a tá kočka pri tej torte je kto? poznám ju? 😕 😀 😀 😀 😀 😀

levandulka3
2. mar 2013

@pipka veľmi pekná a macko je rozkošný 😵 😵 😵 😵 😵 😵

denuschka7
2. mar 2013

baby mam na vas otazocku....jedna pani si u mna objednala tortu - elektricku gitaru v zivotnej velkosti....pravy marcipan, cokoladova plnka s bananmi a ovocna - jahodova s ovocim...co by ste si za nu cca vypytali? mozete napisat aj do IP...bola by som vam vdacna, ja totiz vobec netusim kolko si vypytat 😒

pipka
2. mar 2013

@eeffka inak ma teraz tak napadlo, jak kukam telku a vidim tu reklamu na O2, kde prerobia tortu koloseum na šikmu vežu v Pise, ze sikovnejsia cukrarka by Minnie prerobila na Mickey s prstom v zadku snad, nie? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzana92101
2. mar 2013

@mizulienka aj ja chcem vediet takuto ruzuuuuuuu. Kraaaasna. Aky si pouzivala zilkovac?

pipka
2. mar 2013

@denuschka7 zalezi od vahy..len dobre zvaz, ci v zivotnej velkosti gitaru napchas do chladnicky...aj ked po castiach 😅 😉 a ako sa torta bude prenasat a ako ju budu oni uskladnovat 😉
ja by som taku objednavku nemohla brat, bo u mna doma nemozne 😒

mizulienka
2. mar 2013

@zuzana92101 mam sadu takych 4 bielych silikoovych zilkovacoch, takych obycajnych, taks tym.

zuzana92101
2. mar 2013

@denuschka7 taku idem aj ja robit, ale az v auguste. Moja ma mat max. 6kg, takze uz mam aj cenu stanovenu. 😉 Ja a aj ostatne sladulienky (vacsina), pytame za tortu od kila...takze asi by nebolo zle si stanovit cenu a vahu aspon cca. vopred.

janula.h
2. mar 2013

@pipka si píš že hej 😀

denuschka7
2. mar 2013

@pipka no uz som nad tym spekulovala...ja ju musim robit po castiach a ona si pre nu musi prist v den oslavy....a ja to pred jej prichodom pospajam a dokoncim...snad to vyjde... a mne keby povedali ze ma mat max 6 kg tak vobec netusim kolko toho mam spravit...nemam taky odhad 😨
@zuzana92101 a stanovit cenu tort podla vahy?...na tuto ma ist pravy marcipan co ma vyjde drahsie ako nejaka ina potahovka, su drahsie kremy, lacnejsie....keby som mala stanovit pevnu cenu za kg tak je mozne ze cena bude taka, aku miniem na suroviny...v tomto pripade ...

aduskatt
2. mar 2013

@denuschka7 no ved si stanov cenu za kg napr 10 EUR, cenu za kg pri mascarpone kreme 12 EUR, cenu pri pravom marcipane x EUR/kg atdatd🙂))))

eliska22
2. mar 2013

@pristela počuj a tú ruku si mala takú zafarbenú - červenú či to je odraz 😀 😀 😀

dm1
2. mar 2013

@pristela Zanetka uz mi prisli tie Ludanice 😝 riadna palka ked sa to napocita :p. Ako si davate vy tu stravu kockyyyyyyyy?

dm1
2. mar 2013

@eliska22 tipujem ked sa pozriem na farbu kvetov na torte ze to nebude odraz 😀

mizulienka
2. mar 2013

baby, ako by ste robli otvorenu modlitebnu knizku, iba taku malu potrebujem na tortu polozit? dali by ste celu z hmoty, alebo ako? lebo na horalku to asi nie je, horalka je prilis vysoka, aleb ano? 😕

aduskatt
2. mar 2013

@mizulienka bebekekse spojit a tak potiahnut, to si mozes urobit do vysky aku potrebujes

dm1
2. mar 2013

@mizulienka ja som robila zatvorenu z horralky. A pocuj ked otvorenu to tam budes pisat motlitby ci ako 😲. a ked tak su aj nizsie keksiky

eliska22
2. mar 2013

@dm1 no veď preto ma to napadlo 😀

mizulienka
2. mar 2013

@dm1 neviem este ci budem pisat modlitby 😉 zatvorenu som aj ja robila z horalky, to je v pohode, ale otvorena musi byt tak trosku aj prehnuta v strede, keby som dala tie bebe keksy, nebolo by to v jednej vyske? ci to mam potom zrezavat, ach jaaj...buduci tyzden bude saleny dom a to mam este aj pohovor do prace, uz teraz nespim z toho 😕 😕

levandulka3
2. mar 2013

@lamps prekrásna 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mizulienka
2. mar 2013

podla tejto torty to budem robit, nie uplne, ale to zakladna pointa, co tam chcu, je to pre knaza a mal by tam byt kalich, knizka, ruzenec...

http://tortyodmamy.sme.sk/node/268925

pristela
2. mar 2013

@eliska22 😀 😀 😀 zafarbenú 😀 😀 a to som pak utekala domov namalovat sa prezliect a šup s druhou tortou na oslavu 😀 😀 inak ked farbím tak mam ruky čiste ale henta des bordo pušťala furt 😠 😠 😠 😠
@bmmz joj to ja nemam recept to len taky vymyšlanec , to len mramor korpus bledy a orechy zmiesane s lyzicou suroveho cesta na korpus ugulkane gulicky a vlozene do formy v ktorej uz bolo pol cesta naliateho , vlozila som gulky a zaliala dalsou castou . V tom orevhovom kakao nebolo, ono to tak stmavlo

@dm1 jo jo Dadka už mi hlasila aj pocet kolko nas tam bude 😀 😀 😀 😀 😀 umres 😀 😀 big grupen stretko 😀 😀 ale ze to tak kazdy rok maju 😀 mna Daduš skasírovala este len virtualne zajtra osobne na nejakych 15-16€ uz nepamatam 😕

dm1
2. mar 2013

@pristela ty kokso a o odomna chce 28 e 😲 😲 😲 ako ste si to nahlasiliiiiiii?

Napisala mi:
Sobota: poplatok + obed 15€, večera 4 € spolu 19€
Nedeľa: raňajky + obed 9 €
spolu je to 28 € do poznámky daj priezvisko

pristela
2. mar 2013

@dm1 no my mame len sobotu obed ak pamatam 😀 veceru som jej nekazala sme pisali ze to uz vydrzime domov to mame 10-15min . no a nedela je tusin len do obeda , a to sa doma rano najeme , na co aj tam ked tam nespime a na obed uz ideme domov tak to je tiez zbytocne , a vzdy to tycinky, palicky, chipsy istia /zdrava rychla strava 😀 /

dm1
2. mar 2013

@pristela jaaaj tak to teda musim aj ja zmenit 😝. Len ja keby mam vydrzat domov ten prvy den zemrem od hladu 😀. Kolko beries uz vas za ranajky zajednavam si 😀 😀 😀