Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
16. mar 2013

@pristela jj presne suhlasim s tebou vsetci masovo kupuju airbrush a niekedy mam pocit ze ozaj striekaju hlava nehlava 😝. Vcera som skonstatovala to iste co ty pri tom kostole nepacilo sa mi ako to bolo nastriekane ale teda kociek mi bolo aj luto lebo robit budovy to je priam za trest 😝

lamps
16. mar 2013

Ach žienky, zakázala som Filipkovi chodiť do chladničky, aby mal zajtra tortu ako prekvapenie a on práve prišiel ku mne a hovorí mi, že mamina ja som omylom 😀 😀 😀 otvoril chladničku a videl som, čo som nemal 😀 😀 😀 😀 ale len trošičku som videl 😀 😀 😀 😀 hovorím mu a čo hovoríš na to, čo si zatiaľ videl? a on, že mamina zatiaľ, super 😀 😀 😀

dm1
16. mar 2013

@jakelina no vidis a ja som dnes vyslala mm do lidla ze kup slahacku a on mi vola ze ju nemaju normalne som nechapala ved vzdy ju maju 😕 . tak musel do ineho obchodu pre inu....

eliska22
16. mar 2013

@lamps no zlatý je 🙂

jakelina
16. mar 2013

@lamps teď mi psala paní, že ta dorty s dinosaury byla výborná, že všichni chválili. Pribiňák, maliny, jahody a broskve. Tak mám taky radost.

lubi22
16. mar 2013

Nadherne torticky 😵

@lamps - krasna vesmirna tortička, Tvoji ufonikovia su strasne milucki - Filipkovi vsetko najlepsie 😵 A ta kvietkova bola uzasna 🙂

@janula.h - ta lod je uplne super 😵

Mozem sa spytat, ked smartflex si napr. zafarbim, zostane mi viac, odlozim a potom pouzijem opat, robia sa mi tam take hrcky tvrde, co by som musela ako popoluska vyberat, robim daco zle? Dam si ju do mikrovlnky trochu nahriat, ale tie hrcky tam zostavaju.

Ja som robila dnes taku rychlu, zajtra na navstevu kamaratov chlapcov 🙂

dm1
16. mar 2013

@lamps
@jakelina veru kocky nie je nic lepsie v tortovani ako ked vasu pracu niekto uprimne oceni a tesi sa a este ked aj napise ze chutila vyborne tak hned je den krajsi 😵. Mne dnes tak boli nadseni s tou klobasovou tak dufam ze im bude aj chutit 😎

lubi22
16. mar 2013

Pavucikova 🙂

dm1
16. mar 2013

@lubi22 hrcky tam mas preto lebo ti to obschne musis to ozaj riadne zabalit a este vopchat naspat do kybla od hmoty inak to zatvrdne

dajna11
16. mar 2013

baby prosím,ked by som chela pre dvojičky tortičku ako dve slzy ,tak to mi stačí kupiť jednu formu lszy nie?ono to potom do seba nejako pasuje ked ich otočím k sebe??

denuschka7
16. mar 2013

@kohutovci ok, dam vediet...teda snad nezabudnem...keby nahodou pripomen mi to 😀

dm1
16. mar 2013

@dajna11 naco formu? ja som robila tak ze som si to prerezala z kruhu podla sablony. ja mam formu slzu sice ale veru neviem ci by mi pasovali 2 oproti seba 😝 lebo mi pride ta sirsia cast taka viac sirsia ako ked som kruh predelila tu je ta moja https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21388...

lamps
16. mar 2013

@dm1 @jakelina - ako málo nám stačí k radosti, že? 😀 😀 😀 Danka a ty si už pridávala tú klobásovú? som zvedavá a občas trošku spelá 😀 😀 😀

anibas
16. mar 2013

@pristela presne tak - pištoľ sa musí vedieť používať !!!!!!!!!!!!!!

lubi22
16. mar 2013

@dm1 - dakujem krasne za radu, davam to do mikrotenovych sackov, ale nedavala som uz spat do nadoby 🙂 Skusim to viac este zabalit 🙂

dajna11
16. mar 2013

@dm1 no tvoja je krásna,aj som premýšlala velký kruh prepoliť,ale mám aj slzu tak som premýšlala či by to nešlo aj tak spolu,lebo som raz niekde vdiela formu ako dve slzy proti sebe tak som nechápala či to ide či nie.....neva,asi prepolím teda kruh

dm1
16. mar 2013

@lamps 😀 este nepridavala este dorabam tu detsku 3-poschovu tak nech to supnem naraz

denuschka7
16. mar 2013

@pristela waaaw, na tej hre je vsetko jedle???? tusim ta prihlasime do najlepsich slovenskych toriet 😎

dm1
16. mar 2013

@dajna11 sak si obresli tu svoju formu na papier 2x vystrihni a priloz k sebe a uvidis ci to pojde 😉

lamps
16. mar 2013

@dm1 tak to je dobre, už som sa zľakla, že nie len hlúpnem ale aj slepnem 😉

dm1
16. mar 2013

@lubi22 sacok veru pri smarte nestaci oschne to najlepsie do tej nadoby to vydrzi super

dajna11
16. mar 2013

@dm1 no ved hej 😀 😀 😀 😀 .to má čas tak len tak prmýšlam

dm1
16. mar 2013

@dajna11 😀

sisix
16. mar 2013

@lamps ten je sladkej 😀 ja davam uterku aby nahodou 😀

simasa
16. mar 2013

@lamps Strašne milá tortička 😵

lamps
16. mar 2013

@lubi22 ďakujem za prianie, odovzdám 😅

zuzana92101
16. mar 2013

baby, volali mi kvoli tomu tucniakovi, ze bol mnam, len jeden hacik to malo, ze oslavenkyna nemoze drobne bobulove ovocie, ze ma z neho migreny 😕 😕 😕 . Ze na to zabudli, ked objednavali...takze teta supla do mrazaku vsetko, na horsie casy. To teda potesi... 😖

zuzana92101
16. mar 2013

uz si nikdy nekupim vanilkovy smart...praská ako fras, uz mam na to nervy. Vyberiem, vyvalkam, vsetko rychlo a dam na tortu a hned praaask. To mi mandlovy nikdy nespravil. Budem musiet maskovat.
Ma niekto tiez taku skusenost? Ci mam nejake divne vedierka? Tieto som kupovala v dortomanii, ci ako sa to volalo, z Ciech.

dada2007
16. mar 2013

muffiny z tohto pondelka pre deti do škôlky a dve torty z dnešku...

lamps
16. mar 2013

@zuzana92101 ja mám na Sm. s kopca 😠 😠 😠 praskajú mi z neho postavičky ☹ ale nepoťahujem ním, tak neviem ....